Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Asus Google Nexus 7 (2012)

- - - - -
  • Please log in to reply
2705 replies to this topic

#37
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006

View Postbrawnie, on 22 octombrie 2012 - 06:44, said:

ai pe gpszone.ro Igo Primo care merge perfect pe Nexus.

.

un link pentru igo pe privat se poate? ms

Edited by kNp, 26 October 2012 - 00:15.


#38
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005

View Posttatarduka, on 25 octombrie 2012 - 12:53, said:

Din cate am citit, nu se mai acorda cei 25$.
Confirm, nu mai dau cei 25 dolari. Posted Image Am urmat pasii, a mers totul foarte bine, am descarcat filmul ala gratis, am vazut ca iti dau si cateva melodii gratis, 2 carti...dar banii, nu. E buna solutia, ca te vede ca si cum ai fi din SUA, poti sa intri pe store/ul lor de US.
Prin urmare poti sa decarci filme, melodii si carti, evindet cu bani. In plus, merge crackle, serviciul de filme de la sony si chiar bbc player.

Edited by blondevil, 26 October 2012 - 21:56.


#39
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005
Acum cateva zile am primit noul Nexus 7 de la altex (cel vechi ca sa zic asa, a fost schimbat foarte repede de Altex pentru ca ecranul se dezlipea) si se pare ca tableta noua are alta problema, care este se pare foarte raspandita, dupa cate am citit pe alte forumuri.
Problema este urmatoarea - la luminozitatea slaba, sub 30%, si semnal wifi slab, ecranul incepe sa clipeasca, mai exact luminozitatea incepe sa se schimbe rapid, lucru care devine la un moment dat deranjant. Daca dau luminozitatea mai mare sau o scot de pe auto sau opresc wifi-ul ecranul nu mai clipeste. Nasol, ce sa zic.
Problema e dezbatuta pe larg aici http://forum.xda-dev...740385&page=12. Sincer nici nu mai stiu ce sa fac. O sa zica aia de la Altex ca sunt nebun, vin cu tableta la reparat sau schimbat saptamanal.
Am citit pe forum ca unii au schimbat-o de 3 ori.
Va mai cumparati Nexus 7? Cam multe 2 probleme in 2 saptamani...poate trebuia sa mai strang bani pentru un ipad.....

Edited by blondevil, 29 October 2012 - 19:48.


#40
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008
Poate nu....eu nu am nici una din problemele enumerate mai sus de tine. Chiar nu stiu ce sa zic...am sa incerc sa cobor luminozitatea sa vad daca face la fel.
Alti posesori de Nexus 7 mai sunt?

#41
tatarduka

tatarduka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 30.10.2006
http://googleblog.bl...hree-sizes.html

Quote

To give you more room for all that great content you can now get Nexus 7 with 16GB ($199) or 32GB ($249) of storage. But we also wanted to make this highly portable tablet even more mobile. So we added HSPA+ mobile data. Nexus 7 is now also available with 32GB and HSPA+ mobile ($299), which can operate on more than 200 GSM providers worldwide, including AT&T and T-Mobile in the U.S.

....

Nexus 10: Powerful and shareable
Nexus 10 is the ultimate tablet for watching movies or reading magazines. We wanted to build a premium entertainment device, so we partnered with Samsung to do just that. Nexus 10 is the highest resolution tablet on the planet with a 10.055" display at 2560-by-1600 (300ppi), that's over 4 million pixels right in your hands. It comes with a powerful battery that will get you up to nine hours of video playback and more than 500 hours of standby time. With a set of front-facing stereo speakers, you can watch movies right from your Nexus 10 and they simply sound awesome. But what makes Nexus 10 unique is that it's the first truly shareable tablet. With Android 4.2, you can add multiple users and switch between them instantly right from the lockscreen. We believe that everyone should have quick and easy access to their own stuff -- email, apps, bookmarks, and more. That way, everyone can have their own home screens, their own music, and even their own high scores.

....

Nexus 10: 16GB for $399; 32GB for $499; available on 11/13 in the Google Play Store in the U.S., U.K., Australia, France, Germany, Spain, Canada and Japan. You'll also be able to purchase the 32GB version in more than 2,000 Walmart stores in the U.S.

Edited by tatarduka, 30 October 2012 - 10:43.


#42
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005

View Postbrawnie, on 30 octombrie 2012 - 07:25, said:

Poate nu....eu nu am nici una din problemele enumerate mai sus de tine. Chiar nu stiu ce sa zic...am sa incerc sa cobor luminozitatea sa vad daca face la fel.
Alti posesori de Nexus 7 mai sunt?
La mine clipeste cand luminozitatea e sub 25-30% si e wifi-ul mai slab. Problema e cunoscuta, am vazut pe forumul xda ca sunt care au schimba 3-4 tablete. Nu ma deranjeaza foarte tare problema si sincer mi-e frica ca daca o schimb primesc una la fel sau cu problema dezlipirii ecranului.

#43
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008
Posted Image Posted Image Posted Image Neseriozitate totala. Am coborat luminozitatea mai ramane sa incerc si cu semnal slab la Wi-Fi si revin cu un reply.
My Nexus 7 rulls   Posted Image Posted Image

#44
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005
Au aparut noile modele. Preturi normale. Nota bene, ca la N716gb a scazut pretu simtitor, sub 1100lei

Edited by sashamiha, 01 November 2012 - 10:53.


#45
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
eu n-am nici o problema cu Nexusul 7. Merge impecabil, nu are nici flicker, nici defecte de fabricatie.

#46
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005

View Postglumetu, on 01 noiembrie 2012 - 11:00, said:

eu n-am nici o problema cu Nexusul 7. Merge impecabil, nu are nici flicker, nici defecte de fabricatie.
Esti norocos.

#47
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008
suntem doi care nu avem probleme si tu singur care ai....Nu noi suntem norocosi...tu esti ghinionist.. Posted Image Posted Image Posted Image

#48
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005

View Postbrawnie, on 02 noiembrie 2012 - 08:49, said:

suntem doi care nu avem probleme si tu singur care ai....Nu noi suntem norocosi...tu esti ghinionist.. Posted Image Posted Image Posted Image
da, asa se pare...Posted Image

#49
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005

View Postbrawnie, on 02 noiembrie 2012 - 08:49, said:

suntem doi care nu avem probleme si tu singur care ai....Nu noi suntem norocosi...tu esti ghinionist.. Posted Image Posted Image Posted Image


Am comandat si eu in weekend la pretul de 999 lei. Sper sa ”marchez” si eu si sa fac scorul sa fie 3-1.

off: il inteleg perfect pe blondevil!!! si eu am patit-o cu un alt produs ultra mega laudat, numai ca am prins, probabil , un lot busit

#50
brawnie

brawnie

    Ing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,395
  • Înscris: 25.09.2008
felicitari pentru achizitie mai ales pentru pret...Avand in vedere ca eu am platit 1199 lei....Poate ne spui si unde ai comandat

#51
tatarduka

tatarduka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 30.10.2006
Cel de 16GB cu 999 lei?
Nici eu nu am nici o problema cu 7-le. Wi-Fi activ, luminozitate minima, nu observ nici un fel de flicker (nici in chrome, nici in Adobe PDF Reader).

#52
sashamiha

sashamiha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 15.02.2005

View Posttatarduka, on 05 noiembrie 2012 - 12:11, said:

Cel de 16GB cu 999 lei?
Nici eu nu am nici o problema cu 7-le. Wi-Fi activ, luminozitate minima, nu observ nici un fel de flicker (nici in chrome, nici in Adobe PDF Reader).

da, stiu ca e un pret mai mult decit generos la cel de 16 gb la 999 lei. A fost promotie vineri seara la site-ul care a adus si celelalte variante de nexus 7- quickmobile.(promotia se numea quickend parca)
Comanda e inca in asteptare, dar ma asteptam la asta avind in vedere pretul si , probabil, nr mare de comenzi

Attached Files


Edited by sashamiha, 05 November 2012 - 12:51.


#53
tatarduka

tatarduka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 30.10.2006
Care folositi cablu USB OTG? Cu stick de memorie + root si utilitar de automount, poate fi folosit de restul aplicatiilor ca si cand ar fi card? Adica aplicatia de muzica (de exemplu) vede piesele de pe stick?

#54
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
eu am cautat cablu OTG dar nu am gasit pe la noi. Daca are cineva, poate ne spune pe aici unde a gasit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate