Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Asus Google Nexus 7 (2012)

- - - - -
  • Please log in to reply
2705 replies to this topic

#2683
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Oreo?
[ https://pbs.twimg.com/media/DQYJ6yjWsAIwcuF.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2684
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Ar fi tare... Eu l-am lăsat la 6 - PureNexus desigur... Cu niste twak-uri pentru cursivitate :)

#2685
mschumiv

mschumiv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.06.2007

View PostGeorgikaanmb, on 07 ianuarie 2016 - 21:00, said:

I-am instalat CM 10.2.1 si cred că cu ăsta moare. Și eu care am crezut că o tabletă Nexus va avea viață lungă cu ultimele update-uri. Nope.
Poti sa faci un upload cu CM 10.2.1? Nu il mai gasesc nicaieri.

#2686
october26th

october26th

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.06.2010
Salut. am si eu mare nevoie de un sfat: am un Asus Google Nexus 7 (nu stiu daca 2012 sau 2013) si, brusc, a inceput sa-mi faca o chestie foarte bizara si enervanta. Nu se mai incarca deschisa. Daca o inchid si o pun la incarcat, merge. Daca e deschisa nu vede cablul de incarcare. Am incercat cu mai mult cabluri, cu adaptorul ei de priza si cu altele, same thing. Am cautat pe net si am inteles ca nu e singura tableta cu problema asta, insa tot n-am gasit un motiv si o solutie. Daca era bateria, ma gandesc eu ca nu incarca nici inchisa. Asta se intampla acum vreun an, de-atunci zace prin sertar, insa parca imi amintesc eu ca dupa un update a inceput sa faca fitze... Please, help, acum chiar as avea nevoie de ea. Scuze daca s-a mai discutat, insa sunt doua topicuri aici, unul de 60 pag, altul de 150 pag, incerc sa citesc din urma, but it takes ages...

#2687
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Salutare,
Mai folosește cineva tableta. Am una cu 3G și mă gândeam să-i fac un update de ROM, dar nu găsesc unul bun. Voi ce folosiți?

#2688
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Eu am lăsat pe ea un Pure Nexus de mai demult (6.0 parca). Era tableta fiică-mii. De luni bune insa a a nb andonat-o și ea și sta în dulap - e de înțeles pentru că între Nexus 7 și Nexus 6 (si acum 6P) e mare diferență :) .

#2689
mishu_28nmv

mishu_28nmv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.06.2007
Si eu am inceput sa o refolosesc. Dupa ce i-am distrus placa de baza, am comandat de pe ebay alta placa (15€) acum merge cu LineageOS 14.1 si android 7.1.2.
Merge lent dar macar e folosibila.
Singura problema este ca nu imi vede harta cu Waze. Probabil de ce are doar microGapps :(
In rest se mai uita sotia la canale online si e ok.

#2690
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Aceeași situație și la mâine, legat de Waze. Am crezut că la mine este o problema.

#2691
mishu_28nmv

mishu_28nmv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.06.2007

View PostDanielms, on 11 mai 2018 - 10:34, said:

Aceeași situație și la mâine, legat de Waze. Am crezut că la mine este o problema.
Isi face traseul dar harta este neagra. Eventual folosita numai sa te dirijeze vocal :)

#2692
andreiiriza

andreiiriza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 06.02.2012
A reusit cineva sa faca waze-ul sa functioneze ?  eu mi-am cumparat special tableta pt a o folosi la masina cu waze,fara sa stiu de aceasta problema....ce a-si putea face ?

#2693
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Ultima versiune din Play store nu merge nici la mine (custon ROM - PureNexus,6.0 do Nisha tweak-uri pentru performanta). Același comportament - nu afișează harta. Să caut o versiune mai veche de Waze și testez.

#2694
andreiiriza

andreiiriza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 06.02.2012
Am incercat eu cu un waze apk mai vechi,se deschide dar nu se conectează la gps,banuiesc ca e de la ei,au blocat accesul!

#2695
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Eu am reusit sa testez in dimineata asta. Am folosit versiunea 3.9.9.0 si a mers.
Am atașat niste screenshot-uri de pe tableta cu Waze-ul în funcțiune. Tableta mea (a fiica-mii de fapt; acum insa era abandonată intr-un dulap) nu este 3G (doar WiFi).
Attached File  Screenshot_20180519-080817.jpeg   69.41K   20 downloadsAttached File  Screenshot_20180519-081310.jpeg   100.31K   22 downloads

Edited by danmerezeanu, 19 May 2018 - 09:53.


#2696
andreiiriza

andreiiriza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 06.02.2012
Am reușit si eu treaba asta, însă nu se conectează la gps,scrie sus no gps...

#2697
danmerezeanu

danmerezeanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 15.04.2009
Scuze. Ai dreptate. Eram in casa si ... am neglijat. O sa verific.

#2698
mishu_28nmv

mishu_28nmv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 06.06.2007

View Postdanmerezeanu, on 19 mai 2018 - 19:38, said:

Scuze. Ai dreptate. Eram in casa si ... am neglijat. O sa verific.
Daca iti merge si gps-ul, sa faci te rog un share la apk, sa il luam direct de la sursa :)

#2699
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Chiar așa, o mai folosiți?
Delicioase sunt comentariile:

Quote

Tim Massing • 19 hours ago
I still use my Nexus 7 (2013) on a regular basics.
    NooSH Tim Massing • 17 hours ago
    yea i'm still using the same tablet that Moses used
    mcdonsco NooSH • 17 hours ago
    Must be tough to carry around.
    NooSH mcdonsco • 13 hours ago
    it's commandments haven't updated in a while , so yea it's a bit bloated


#2700
sagrid

sagrid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 02.02.2013
Nu mai stiu pe ce site era de recomandat sa o folosesti ca backup cind stai pe tron.

View PostDanielms, on 19 aprilie 2018 - 20:35, said:

Salutare,
Mai folosește cineva tableta. Am una cu 3G și mă gândeam să-i fac un update de ROM, dar nu găsesc unul bun. Voi ce folosiți?
Nu cred ca un update va face tableta mai performanta. Eu am 4.3 fara mod. O chestie interesanta pe care am observato: fisierele img sau altceva stocat in /DCIM maninca din RAM.

Edited by sagrid, 15 July 2018 - 23:52.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate