Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Campanie/Petitie - noua lege acce...

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 

Drum bun intre Gura Humorului -> Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
lordoftheshima

lordoftheshima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 30.04.2007
Ma intereseaza un traseu acceptabil in privinta starii drumului intre Gura Humorului si Iasi ( Tg Frumos)
Exlus Spataresti-> Motca ->Pascani -> Tg Frumos pt ca nu vreau sa conduc unde a aselenizat Amstrong  !
Accept un ocol max 100km numai sa fie drumul bun....pt mediu 80km/h

#2
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009

 lordoftheshima, on 25th June 2012, 19:51, said:

Ma intereseaza un traseu acceptabil in privinta starii drumului intre Gura Humorului si Iasi ( Tg Frumos)
Exlus Spataresti-> Motca ->Pascani -> Tg Frumos pt ca nu vreau sa conduc unde a aselenizat Amstrong  !
Accept un ocol max 100km numai sa fie drumul bun....pt mediu 80km/h
Nu gasesti in Romania asa ceva. Daca nu vrei locul in care a aselenizat Armstrong, fine, poti sa alegi sa treci prin locul in care a cazut primul meteorit :lol: .
Serios acum, traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

#3
lordoftheshima

lordoftheshima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 30.04.2007
Mersi pt raspuns.... dar ce ai vrut sa spui?

#4
rick23ro

rick23ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 01.08.2007
http://storage0.dms....rta-drumuri.jpg

Nu garantez ca e 100% adevarat ce zice acolo, dar iti poti face o idee cat de cat.

#5
dany07rap

dany07rap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.12.2007
Daca vrei sa eviti Pascani,poti merge:Tg.Frumos-Tetcani(la giratoriul inainte de Roman,faci dreapta la prima iesire din el)-Gheraiestii Noi-Nisiporesti-Motca-Suceava-Ilisesti-Paltinoasa-G.Humorului,azi am fost pana la  aproape de Radauti,plecand din Bacau si drumul e foarte bun in mare parte,mult mai bun decat prin Tg.Frumos-Ruginoasa-Pascani.Alt traseu nu ai cum,doar sa ocolesti jumatate de tara sau mai este varianta Botosani-Suceava-G.Humorului,dar e si mai rau pe acolo.

Attached Files


Edited by dany07rap, 25 June 2012 - 20:06.


#6
lordoftheshima

lordoftheshima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 30.04.2007

 dany07rap, on 25th June 2012, 20:58, said:

Daca vrei sa eviti Pascani,poti merge:Tg.Frumos-Tetcani(la giratoriul inainte de Roman,faci dreapta la prima iesire din el)-Gheraiestii Noi-Nisiporesti-Motca-Suceava-Ilisesti-Paltinoasa-G.Humorului,azi am fost pana la  aproape de Radauti,plecand din Bacau si drumul e foarte bun in mare parte,mult mai bun decat prin Tg.Frumos-Ruginoasa-Pascani.Alt traseu nu ai cum,doar sa ocolesti jumatate de tara sau mai este varianta Botosani-Suceava-G.Humorului,dar e si mai rau pe acolo.

pare interesant... traseul.... dar cum e drumul intre gheraiesti -> tg frumos?

 rick23ro, on 25th June 2012, 20:56, said:

http://storage0.dms....rta-drumuri.jpg

Nu garantez ca e 100% adevarat ce zice acolo, dar iti poti face o idee cat de cat.

adik intre gura humorului spataresi... gheraieshti e drum super? ca pt mine e drum naspa

#7
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
Mie personal drumul Gura humorului IASI prin pascani mi se pare acceptabil,chiar bun spre f bun ,in afara de o portiune de cativa km de la podul pascani ,ruginoasa si vreo 2 km spre iasi, ai asfalt curat fara gropi, si sigur de mers!

Nu cred ca ai mai mult de 10 km drum.putin denivelat dar BUN ,cel de la ruginoasa..apoi inca vreo 5 km pe la codrii pascanilor la fel denivelat dar fara gropi si care se poate merge cu 50-60 lejer ! deci pt 15 km pe care circul cu 50 km/h si tin si cafeaua pe bord in mod clar nu as inconjura 100 km! trebuie sa fiu nebun

Ce masina ai de nu vrei sa o bagi pe drumul ala? sper ca nu`i un Logan nou..?

#8
dany07rap

dany07rap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 947
  • Înscris: 21.12.2007

 lordoftheshima, on 25th June 2012, 21:27, said:

pare interesant... traseul.... dar cum e drumul intre gheraiesti -> tg frumos?



adik intre gura humorului spataresi... gheraieshti e drum super? ca pt mine e drum naspa
Poi e drumul Tg.frumos-Roman,numai ca inainte de Roman,la giratoriul,faci dreapta,imi pare ca ai si indicator de Suceava.Drumu iti permite sa mergi si cu 140.Daca vrei sa mergi direct,poti merge si prin Spataresti-Lunca Corbului,dar mie mi se pare cam inghesuit,nu prea ai unde sa ii dai mai tare,ca e numai localitate,multe curbe,daca alegi varianta Falticeni-Suceava-Scheia-Ilisesti-Paltinoasa,drumul e foarte bun,mai ales ca nu esti obligat sa sta km in sir in urma unui TIR care abia merge,ca iti permite sa faci depasiri,plus ca din Suceava pana la intrare in Paltinoasa ai 4 benzi,cate 2 pe sens.Iar din Paltinoasa-G.Humorului mai ai cam 8 km.

Edited by dany07rap, 25 June 2012 - 21:25.


#9
lordoftheshima

lordoftheshima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 30.04.2007

 Al3csutzul, on 25th June 2012, 22:10, said:

Mie personal drumul Gura humorului IASI prin pascani mi se pare acceptabil,chiar bun spre f bun ,in afara de o portiune de cativa km de la podul pascani ,ruginoasa si vreo 2 km spre iasi, ai asfalt curat fara gropi, si sigur de mers!

Nu cred ca ai mai mult de 10 km drum.putin denivelat dar BUN ,cel de la ruginoasa..apoi inca vreo 5 km pe la codrii pascanilor la fel denivelat dar fara gropi si care se poate merge cu 50-60 lejer ! deci pt 15 km pe care circul cu 50 km/h si tin si cafeaua pe bord in mod clar nu as inconjura 100 km! trebuie sa fiu nebun

Ce masina ai de nu vrei sa o bagi pe drumul ala? sper ca nu`i un Logan nou..?

o fi cum zici tu dar anul trecut am avut nesansa sa fac codrii pascanilor noaptea....si m-am speriat.... plus ca in pascani am gresit  si am intrat cu 70km/h pe o strada buna...doar 200m si apoi deodata s-a terminat asfaltul.... de am ajuns in plin camp.... asta din lipsa de indicatoare spre resedinta de judet

Masina e o batranica de prin 97 (pacat ca e limitata la 170km/h ) care stie de drumuri fara gropi si inca se tine bine....si  vreau sa o aduc inapoi acasa la ea..... adik la vreo 1700km departare

Edited by lordoftheshima, 25 June 2012 - 22:06.


#10
Al3csutzul

Al3csutzul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,833
  • Înscris: 19.07.2006
aa..Pai eu ti-am zis,fac saptamanal drumul si nu sunt probleme,dar sunt intradevar si variante mai bune..!

#11
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

 lordoftheshima, on 25th June 2012, 21:27, said:

pare interesant... traseul.... dar cum e drumul intre gheraiesti -> tg frumos?



adik intre gura humorului spataresi... gheraieshti e drum super? ca pt mine e drum naspa


e drum european ... Gheraiesti Tg Frumos ... ma rog o margine de Gheraiesti acolo unde E583 ajunge in E85

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate