Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Noua Dacie Logan

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
261 replies to this topic

#37
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Cei de la reno vor sa consolideze pozitia Dacia care, din pacate, tot a masina ieftina o sa semene. Macar altele la acelasi pret mai pun ceva "crom", un plastic care chiar daca e prost finisat, dadea bine ochiului si alte chestii. Tot aia o sa fie, tot la fel vad ca arata liniile dintre usi, de exemplu.

Daca tot aveti cunostinte, interesati-va daca vopseaua o sa fie ceva mai rezistenta sau o sa se sparga la prima agresiune. Da, am zis bine, vopseaua fara suport, data direct pe tabla, se sparge. Ma refer in special la vopselele nemetalizate.

Edited by cristi.r, 21 August 2012 - 17:35.


#38
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postqwayke, on 21st August 2012, 18:22, said:

Va mai aduceti aminte de episodul Renault Megane Sedan Manager? Lumea il cumpara pentru ca il vedeau in aceeasi clasa cu Passatul.

:huh:

Pe asta n-o mai cred...

#39
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
De cand un sedan compact (Clasa C) si o masina din categoria "Small Executive Car" sau "Large Family Car" (segmentul D) sunt comparabile, Passat-ul este membru al segmentului D, iar Megane a fost si va ramane in C, daca il urca in D, vor canibaliza modelele Laguna si Latitude/Safrane.

De abia astept Paris-ul, sa vedem ce vor scoate zapacitii astia, daca va fi similar Lodgy sau mai bun, atunci va fi un best seller, pentru cei care vor o maisna noua si ieftina/ sa faca upgrade de la vechiul Logan/Solenza/alta masina veche.

Edited by connectorxp, 22 August 2012 - 11:03.


#40
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Tinand cont de data salonului de la Paris si de politica de vanzari Dacia, e posibil ca anul acesta sa intre si noul Logan in programul Rabla?

#41
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
Tinand cont ca anul trecut programul a fost extins foarte mult, sunt sanse, desi anul asta programul sufera cu bugetul, drept dovada in partea a doua doar un numar fix de cupoane poate fi luat in urma casarii rablelor.

#42
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
@plasma- 99% asa va arata noul Logan. Mi-a confirmat cineva de la Renault, pentru ca ei au inceput testele pentru linia de fabricatie din Rusia.

#43
plasma

plasma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 26.03.2007

View Postedi10000, on 22nd August 2012, 23:09, said:

@plasma- 99% asa va arata noul Logan. Mi-a confirmat cineva de la Renault, pentru ca ei au inceput testele pentru linia de fabricatie din Rusia.

Si mie mi-a confirmat cineva de la RTR Titu, ca asa vor arata modelele 2012-2013 ale lui Dacia, cu exeptia unor mici detalii nesemnificative. Sa le vedem in realitate la salonul auto de la Paris, din septembrie si ne vom lamuri.....

#44
qwayke

qwayke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 09.02.2007
@connectorxp

Am spus ca lumea il vedea ca fiind in aceeasi clasa cu Passatul. N-am spus ca e in aceelasi segment. Lumea...  



Anyway

Check this out!


http://www.autocarin...ault-scala.aspx

Edited by qwayke, 23 August 2012 - 12:31.


#45
Vanzatorul de Iluzii

Vanzatorul de Iluzii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 08.08.2005
[quote Check this out!
[/quote]

Păi este cam aceeași mașină [url="http://www.autoblog.com/2012/01/13/2012-nissan-versa-sedan-review/"]http://www.autoblog.com/2012/01/13/2012-ni...a-sedan-review/[/url]. Globalizarea bat-o vina.

#46
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
Daca va arata asa, nu este motiv de rusine, arata mai bine decat frijiderul poporului.

#47
plasma

plasma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 26.03.2007

View Postconnectorxp, on 23rd August 2012, 19:27, said:

Daca va arata asa, nu este motiv de rusine, arata mai bine decat frijiderul poporului.

Echivalentul lui Nissan Versa sedan, la Renault, este modelul Scala, facut acum pentru piata indiana, de la care cred ca se vor pune multe elemente si pe modelele noi de la Dacia.
Interiorul cred ca va fi diferit si se va apropia de Lodgy,dar multe amanunte se vor potrivi si unele cred ca nu vor arata rau si pe viitoarele Dacii.

Attached Files



#48
gabrolio

gabrolio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,246
  • Înscris: 01.07.2007
Arata bine asta la interior, dar am  mari indoieli ca noul Logan va arata la fel... sunt curios de noul Sandero.

Edited by gabrolio, 24 August 2012 - 16:07.


#49
v_condratovici

v_condratovici

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,788
  • Înscris: 21.03.2009
Tot butucănoasă mașină, cred că asta ține deja de brand :)

#50
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
Vad eu langa volan buton de Start/Stop?, Dacia cu cartela sau Keyless go?

#51
plasma

plasma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 26.03.2007

View Postconnectorxp, on 24th August 2012, 19:42, said:

Vad eu langa volan buton de Start/Stop?, Dacia cu cartela sau Keyless go?

Ei si tu acum ! Clima automata, buton Start/Stop, volan nustiu cum, alea, alea, prea mult....vrei si tu de la Renault ca sa dea pentru noi astia "emergentii" europeni. Trecerea de la vechiul model la noul model, nu trebuie sa fie prea brusca, ci mai asa, mai lin...poate cam asa...  :peacefingers:

#52
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,880
  • Înscris: 14.11.2004
Pozele de mai sus chiar au buton start-stop, am vazut mai atent poza si se vede parte din cuvantul Stop si Start, sa speram ca astia nu sunt atat de batuti in cap.

#53
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
In mai putin de o luna o sa vedem ce si cum...ma mir ca au reusit sa pastreze secretele mai bine decat astia de la Hollywood..

#54
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Daca e sa fie cea din pozele postata de @plasma - din fata arata ciudat, nu-mi dau seama de ce, e prea rotunda. Interiorul arata ok, dar per ansamblu nu o vad ca pe o evolutie la Logan, mai ales daca va fi si mai scumpa

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate