Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

alegere butuci/cilindri usa

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#19
forbes29

forbes29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 580
  • Înscris: 19.09.2013
incearca ikon w10

#20
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,124
  • Înscris: 10.07.2013
Da, acest cilindru este foarte bun: http://blindat.ro/ci...l-w10-ikon.html Posted Image

#21
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
un hot nu o sa fie oprit de butuc
am ramas odata blocat in apartament, s-a indoit cheia in butuc si a ramas intepenit
si am chemat pe unul (de pe google) sa ma scoata .. eram convins ca o sa munceasca toata ziua, dar am gresit

a dat o gaura mica in usa, cam cat un creion,  undeva pe langa butuc, la 1-2 cm distanta, a mesterit ceva pe acolo si in 5 min usa era deschisa Posted Image
in alte 3 min mi-a pus si butucul in mana
250 lei si .. pa

usa metalica serioasa de aproape 800 eur, butuc motura, niste chei atipice la care nu am gasit sa fac dubluri decat cu greu si la pret de 60-70 lei, incuietoare impentetrabila teoretic

s-a spulberat tot cu cu o simpla gaura
si nici zgomot nu a facut cine stie ce, clar nu au auzit nimic vecinii

Edited by aeon, 30 October 2014 - 23:27.


#22
turi

turi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.06.2011
Ce spuneti despre cilindrul Mauer Millenium ?  Am vazut ca nimeni nu intreaba de asa ceva !
Este si avantajos la pret ! Undeva pe la 100 ron !

#23
eboda

eboda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 07.12.2007
top facut de nemti

http://www.testberic...5/182607/1.html

#24
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
Daca doriti un cilindru ( butuc de usa ) care nu poate fi " spart" , deschis de persoane neautorizate va recomand cilindru abloy protec2 ;
Pana acum din cate stiu eu nu s-a reusit deschiderea acestuia prin procedee de manipulare (  deschiderea cu unelte / instrumente specifice hotilor, fara sa faca zgomot si sa distruga butucul  )  
Cilindrul abloy protec2  este proiectat anti-rupere si antigaurire (  mai multe detalii,poze,specificatii aici  =>  abloy protec2
Nu va imaginati ca exista incuietoarea perfecta, sparg ei si seifuri de banca ;
Acest butuc nu este infailibil poate fi si el detelioarat , dar asta inseamna ZGOMOT si MULTA MUNCA din partea hotului , lucru de care un hot se fereste cel mai mult pentru ca atrage atentia vecinilor

#25
Sara_28

Sara_28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 16.12.2016
Buna, ceva noutati?
Nu ma intereseaza varf de gama, televizoare si radiouri se gasesc acum pe toate drumurile nu am ce tine incuiat :D iar datoriile le-as preda oricand cu placere, dar nu as vrea sa folosesc cheia principala cu inchidere in puncte pentru cazul in care cobor la paine spre exemplu.

As monta un butuc suplimentar dintracela cu cheie fixa pe pozitie, la interior. Orice recomandare este binevenita.
Multumesc,

#26
sctnicu

sctnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 26.02.2016
decat abloy protec la care se uzeaza cama, mai bine cilindru Tokoz Pro 400 si mai ieftin, cu cheie similara Abloy si fluture la interior

#27
mariusyale

mariusyale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 19.12.2011
Sara_28----au fost destui oameni care in timpul cit au fost la cumparaturi , au fost ,,calcati "de
                   hoti ....ei avind incuietori performante ...dar care nu au fost incuiate.Pentru ca acea
                  incuietoare suplimentare sa-si faca treaba , trebuie ca ea sa fie protejata de un sild ,
                  usa sa nu fie o chiftea chinezeasca , iar cilindrul sa fie cel putin de clasa medie.
                 Cilindrul de care pomenesti ,este un cilindru cu buton pe interior, si poate fi si ,,Verofer"
                 dar asta nu inseamna ca imbunatatesti usa.

Din pacate , timpul nu imi permite sa raspund in timp util intrebarilor voastre.Incerc sa dau un sfat
util , pentru ca lucrez in domeniu , dar nu caut clienti si nu lucrez pentru cei de pe forum.
Pe prima pagina cred ca userul ,,Paganelus" este unul din cunoscatori , ar putea sa raspunda
la foarte multe intrebari , chiar il rog ,ar impartasi din cunostintele lui si nu ar sta pe bara cum am stat
eu citiva ani citind aberatii ,prostii, fabulari dar si cite un sfat bun.Din cunostintele noastre putem da un
sfat bun ,sa nu facem reclama mascata prin care sa ne vindem produsele si binenteles omisi cei care
au 12 ani si scriu pentru nr de postari.

#28
Sara_28

Sara_28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 16.12.2016

View Postsctnicu, on 20 august 2017 - 13:42, said:

decat abloy protec la care se uzeaza cama, mai bine cilindru Tokoz Pro 400 si mai ieftin, cu cheie similara Abloy si fluture la interior

care sa fie diferenta dintre Tokoz Pro300 vs. 400? merci

#29
mariusyale

mariusyale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 19.12.2011
Aproape 26 euro.
Unul este Maria iar celalalt Marioara.Cilindri destul de buni care se bazeaza pe pastile antigaurire
si discuri in loc de pini .Varianta simplificata  de Abloy protec.

#30
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007
Poate te ajuta:

View PostMembruAnonim, on 13 martie 2015 - 21:52, said:

ptr cine vrea cilindrii Tokoz Pro 300, pot lua si din Ro  de aici  http://www.siguranta...koz-pro300.html
de la dealerul din TM in functie de marimea dorita
sau se contacteaza  userul opus850 pe privat ptr tokoz pro 400 (are in plus fata de versiunea 300, un fluture care se poate trage ca un fel de siguranta(ca la broastele aplicate vechi romanesti de pe vremea lui Ceausescu) si se invarte pe dinafara cheia la infinit, fara ca sa deschida yala
sau de aici abloy protec 2 http://video-interfo...0x30-cy323.html
https://forum.softpe...e/page__st__936

Edited by pustiu_22, 07 September 2017 - 12:46.


#31
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,144
  • Înscris: 19.09.2005

View PostDuRo, on 22 iunie 2012 - 18:04, said:

Iaca mi s-a pus sa schimb butucii/cilindrii de la usa.
ce usa ai si ce protectii ai la cilindri existenti?

#32
Sara_28

Sara_28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 16.12.2016
Mai am o chestiune. Exista genul asta de incuietoare, pe care sa pot pune cilindru la alegere (ex.Tokozu Pro 400 cu buton pe interior si actionare prin cheie la exterior)?

[ https://i.imgur.com/0a0VwJL.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Sara_28, 07 September 2017 - 20:29.


#33
mariusyale

mariusyale

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 19.12.2011
Nu.Nu este posibil schimbarea (marcii)butucului la aceste modele.

#34
Sara_28

Sara_28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 16.12.2016
Am gasit la Abloy dar este "ieftina ca braga" undeva la 234 euro; as merge pe profilul asta de cheie pe care o foloseste si Tokozu si DOM Diamond.
[ https://i.imgur.com/FzYlh6f.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://i.imgur.com/72iYn1a.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#35
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
sa stii ca la toti cilindrii abloy   exista si varianta cu buton pe interior  ;

#36
hgraur

hgraur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 06.11.2007
Salutari!

Caut un cilindru pentru usa metalica(35 x 55). Pana acuma am gasit (multumita forumului):
- tokoz pro 300

Abloy Protec nu prea gasesc.
Ce altceva ar mai fi? Ma intereseaza sa aiba 5 chei.
De abus si Kaba ce ziceti?


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate