Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Search engine optimization !

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
andiiamo

andiiamo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.10.2005
Am facut un site de curand si as dori niste pareri despre continutul site-ului .... (nu vreau sa mai aud despre reclamele de pe site sau despre design caci este free template) ce ar mai trebui completat, ce am omis ...

Adresa site-ului este www.no1site.lx.ro

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
daca e template de ce l-ai pus la review?
link in semnatura :bleah:

#3
andiiamo

andiiamo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.10.2005

View Postagain, on Nov 2 2005, 09:34, said:

daca e template de ce l-ai pus la review?
link in semnatura :bleah:

vreau opinii despre continutul site-ului ....... am spus k e free template k sa nu se mai deranjeze lumea sa spuna k l-au mai vazut pe undeva, etc

Concret : daca cineva cunoaste bine SEO poate sa imi dea niste sfaturi in privinta imbunatatirii continutului, sa imi spuna ce anume am omis, sau ce este gresit .... intelegi ?

Si nu inteleg ce are semnatura ???? Ce daca este un link ??

Edited by andiiamo, 02 November 2005 - 09:45.


#4
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
este link, asta e problema..nu ai voie cu link extern in semnatura

#5
andiiamo

andiiamo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.10.2005

View Postagain, on Nov 2 2005, 09:58, said:

este link, asta e problema..nu ai voie cu link extern in semnatura

nu stiam ... o sa il scot nu e problema .... nu fac trafic cu linku din semnatura  :D
acum poate poti sa iti spui parerea despre site daca ai habar ...... asta ma intereseaza

Edited by andiiamo, 02 November 2005 - 10:06.


#6
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
habar as avea ... insa nu stau sa iti citesc tie site-ul sa iti spun ca nu ai o virgula colo ... in categoria asta se spune parerea despre design ,programare....

#7
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005
"Scopul acestui site este acela de a-i invata pe webmasteri cum sa isi promoveze site-ul pe internet !!"

Quote

Concret : daca cineva cunoaste bine SEO poate sa imi dea niste sfaturi in privinta imbunatatirii continutului, sa imi spuna ce anume am omis, sau ce este gresit .... intelegi ?


#8
andiiamo

andiiamo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.10.2005

View PostTakeshy, on Nov 2 2005, 11:24, said:

"Scopul acestui site este acela de a-i invata pe webmasteri cum sa isi promoveze site-ul pe internet !!"

???

#9
Alvin

Alvin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 31.05.2005
Takeshy:

Quote

"Scopul acestui site este acela de a-i invata pe webmasteri cum sa isi promoveze site-ul pe internet !!"

Quote

Concret : daca cineva cunoaste bine SEO poate sa imi dea niste sfaturi in privinta imbunatatirii continutului, sa imi spuna ce anume am omis, sau ce este gresit .... intelegi ?

andiiamo:

Quote

"Scopul acestui site este acela de a-i invata pe webmasteri cum sa isi promoveze site-ul pe internet !!"

???

Daca nu ti-ai dat seama de ridicolul situatiei atunci este o problema...
Pai tu vrei sa ne inveti cum sa promovam site-ul pe internet (cum scrie in site-ul tau!) si tot tu ne ceri "niste sfaturi in privinta imbunatatirii continutului...", SEO,...
Asta-i chiar culmea!
:w00t:

EDIT:
un alt punct slab: cand dai click pe link-urile din meniu acestea sunt "taiate" de o linie (striked)
altceva:

Quote

Cool links to check out:
SEO
DMOZ
Google

Acum ai auzit si tu de aceste site-uri?? :D

Edited by Alvin, 02 November 2005 - 11:44.


#10
andiiamo

andiiamo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.10.2005

View PostAlvin, on Nov 2 2005, 11:34, said:

Takeshy
andiiamo
Daca nu ti-ai dat seama de ridicolul situatiei atunci este o problema...
Pai tu vrei sa ne inveti cum sa promovam site-ul pe internet (cum scrie in site-ul tau!) si tot tu ne ceri "niste sfaturi in privinta imbunatatirii continutului...", SEO,...
Asta-i chiar culmea!
:w00t:

"Va vom da cateva sfaturi pentru a va mari traficul pe site" - nu am mentionat pe nici o pagina k daca faci ce scrie acolo esti number 1 ... se adreseaza pentru cei care stiu mai putin despre SEO (cum eram si eu cu putin inainte sa fac pagina)

Va ce sfatul pentru a completa continutul astfel incat vizitatorii sa afle cat mai multe ..... e simplu, nu vad nimic ridicol ... pana si Google cere feedback .....
Pana la urma vad k nu fac nimic cu postu asta .... numai aiureli

Edited by andiiamo, 02 November 2005 - 11:42.


#11
Alvin

Alvin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 31.05.2005

View Postandiiamo, on Nov 2 2005, 11:41, said:

"Va vom da cateva sfaturi pentru a va mari traficul pe site" - nu am mentionat pe nici o pagina k daca faci ce scrie acolo esti number 1 ... se adreseaza pentru cei care stiu mai putin despre SEO (cum eram si eu cu putin inainte sa fac pagina)

Va ce sfatul pentru a completa continutul astfel incat vizitatorii sa afle cat mai multe ..... e simplu, nu vad nimic ridicol ... pana si Google cere feedback .....
Pana la urma vad k nu fac nimic cu postu asta .... numai aiureli

Eu stiam ca in aceasta sectiune a forumului Softpedia sunt cerute pareri despre design (cod, layout, culori, font-uri,...) si despre ORGANIZAREA continutului...
Ce-ai vrea sa scriem niste articole/tutoriale ca sa-ti "imbunatatesti continutul"??? :D
La continut am vazut ca ne prezinti Yahoo!, Google, MSN,...   :naughty:
In primul rand elimina greselile de gramatica (ex. Pey Per Click).

Edited by Alvin, 02 November 2005 - 11:52.


#12
andiiamo

andiiamo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.10.2005

View PostAlvin, on Nov 2 2005, 11:51, said:

Eu stiam ca in aceasta sectiune a forumului Softpedia sunt cerute pareri despre design (cod, layout, culori, font-uri,...) si despre ORGANIZAREA continutului...
Ce-ai vrea sa scriem niste articole/tutoriale ca sa-ti "imbunatatesti continutul"??? :D
La continut am vazut ca ne prezinti Yahoo!, Google, MSN,...   :naughty:
In primul rand elimina greselile de gramatica (ex. Pey Per Click).

lol .... cred k una din sutele de greseli ... vezi atentionarile astea sunt constructive  :)

#13
Alvin

Alvin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 31.05.2005

View Postandiiamo, on Nov 2 2005, 11:59, said:

lol .... cred k una din sutele de greseli ... vezi atentionarile astea sunt constructive  :)

Atunci ia site-ul la puricat si scoate greselile...
Ai putea sa elimini efectul ala de 2 bani cu link-urile din meniu (care devin taiate dupa ce dai click pe ele).
Faci cum vrei!  :peacefingers:

#14
danburzo

danburzo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 12.06.2005
yet another pointless website.

#15
mihai_floricel

mihai_floricel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.08.2005
:w00t:  mie mi s-a facut teorie ca folosesc backslash in loc de spatiu...
esti tare, andiiamo! uite ce atentie atragi! :D
p.s. nu vrei un backslash de la mine?!?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate