Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Soseaua de Centura Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
acolo nu stiu.

#20
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,629
  • Înscris: 22.11.2007
Varianta cu DJ ala nu e deloc una ok. Si nu ma refer la starea drumului (nu am mers niciodata pe acolo), insa nu scutesti mai nimic din aglomeratia de pe centura. Pe centura aglomeratia se face la intersectii (drumurile care ies din Bucuresti au prioritate, iar cei de pe centura trebuie sa cedeze). Chiar si ocolind pe acolo tot trebuie sa treci de intersectia cu Sos. Berceni si cea de la Popesti Leordeni.
Eu sincer as lua-o prin oras fara niciun stres, nu se circula nici pe departe asa nasol precum acum 4-5 ani, iar in perioada asta (inca) nu s-a aglomerat la cum o sa fie la ~1 octombrie (incep scoli, facultati etc).

#21
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
va multumesc pentru raspunsuri.
am parcurs intreg drumul judetean 412A (de la malul spart pana la intersectia cu soseaua giurgiului. drumul este destul de bun, m-am interesat inainte la CJ giurgiu.
de pe soseaua giurgiului am mers prin oras pe traseul sugerat mai sus si a fost okay.
la intoarcere am mers pe centura fiindca era deja vineri (ieri) ora 21, intre A2 si drumul catre alexandria. am mers bine fiindca nu era aglomeratie.
oricum, va multumesc mult pentru sugestii. ar fi bine daca ar fi toate drumurile judetene bune fiindca s-ar descongestiona mult drumurile nationale, ai putea sa o iei pe scurtaturi.

#22
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
De cand am stat 6 ore blocat pe centura...nu mersi. Intotdeauna prin centrul bucurestiului. De pe A1 dinspre pitesti si pana la iesire spre voluntari nu fac niciodata mai mult de 1 ora. Intrebarea mea e cat de greu se circula de la A1 pana la Chitila, Miercuri trebuie sa mearga sotia sa i-a pe cineva de la Otopeni si nu am curaj sa o trimit prin oras.

#23
abunea

abunea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 23.11.2007
Depinde de ora, ca principiu e relativ suportabil, ai destul de putin de mers si inspre Chitila se deschide pe 2 benzi, dupa o portiune de cativa km pe o singura banda. Deci ar fi ok.

#24
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
La 5 trebuie sa fie la aeroport...deci pe la 4 o sa treaca pe acolo.

#25
misuf

misuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 10.10.2011
In jurul orei 4, este aglomeratie, adauga 15 min. pentru siguranta, mai ales daca va ploua. De fapt este zona cea mai aglomerata ; dupa podul de la chitila , CB se largeste la 2 benzi pe sens si se circula lejer, pana la podul otopeni.

#26
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postmisuf, on 15 februarie 2013 - 10:00, said:

In jurul orei 4, este aglomeratie, adauga 15 min. pentru siguranta, mai ales daca va ploua.

Cel putin 15 min.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate