Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Sony DCR-SR32 HDD 30 GB

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
fifi_daniy

fifi_daniy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.07.2010
am o camera video sony hhd 30 G si mi  s-a stricat banda aceea flexibila care prioecteaza imaginea pe ecran. problema a inceput acum 2 luni cand imaginile filmate se vedeau verzi pe ecranul flexibil si asta doar intr-o anumita pozitie, iar acum nu se mai vede nimic. de unde as putea sa imi comand banda aceasta, ca sa o inlocuiesc . Multumesc anticipat

Edited by _DelSte_, 18 June 2012 - 23:04.


#2
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Eu ti-as multumi si mai mult daca ai depune macar un gram de interes pentru a scrie romaneste, inclusiv cu unele semne de punctuatie bazice, nimic mai mult. In al doilea rand, nu am auzit de aceasta "canera" sony hhd 30 G. Esti sigur ca asa se numeste? Ia mai arunca o privire pe ambalaj sau chiar pe camera. Prin "banda aceea flexibila" cred ca te referi la panglica ecranului LCD.

#3
fifi_daniy

fifi_daniy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 30.07.2010
Pai daca ai inteles inseamna ca am scris romaneste....nu?!, iar din cate citesc eu ce am scris, nu vad sa fi scris "canera"  dar se poate sa nu fi fost eu atenta, cat despre "banda aceea flexibila" nu stiam ca se numeste "panglica" ca nu as mai fi intrat sa intreb. Referitor la "ambalaj" SONY DCR-SR32 HDD 30 GB. Si acum daca esti dragut poate imi si zici unde as putea sa gasesc asa ceva, daca e important am sa scriu si "kestiile" alea ce sunt scrise  pe "panglica. Multumesc!

Edited by _DelSte_, 18 June 2012 - 23:01.
scos citat inutil.


#4
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Din pacate nu stiu unde ai putea sa gasesti o alta panglica pentru acest model, dar daca vreunul dintre ceilalti colegi de arie s-au confruntat cu aceasta problema sau au idee, sigur vor ajuta cu un raspuns. Mai ales ca, odata confirmat exact modelul, s-a putut pune topicului si un titlu clar si sugestiv, nu "piese pentru canera video sony".

Ar fi totusi bine daca ai lasa cateva informatii despre codul de panglica, lungimea ei si cate contacte are. Pretul poate depasi chiar si 100 RON iar daca de schimb/montare o sa te ocupi tu, garantia dispare.

Edited by _DelSte_, 18 June 2012 - 23:28.


#5
Mir

Mir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 13.02.2002
https://www.sonycenter.ro/service.html

http://www.sony.ro/support/ro/repair

#6
Mir

Mir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 13.02.2002
uite panglica la vanzare aici :
http://www.okazii.ro...62-e-a114423402

#7
lucian_popa1976

lucian_popa1976

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.03.2013
Aceiasi problema am avut-o si eu.Gasesti pamblica pe okazii.ro.Costa 50 de lei si este cineva din Iasi.Te mai costa 7 lei transportul.Ai mare grija la dezmembrare.Daca esti atent o sa-ti reuseasca.Cauta schema pentru acest model si schimba-ti singur.La service costa cat nu face.Eu am reusit.Si atentie la pliere si la balama.SUCCES.

#8
garomi

garomi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.11.2012
Buna ziua! Am cumparat un acumulator nou, neoriginal Sony, pentru camera video Sony DCR-SR32 HDD 30 GB. La conectare imi apare mesajul: "Cannot use this battery in the camcorder" si imi clipeste mesajul "C:04:00". Pe acumulatorul original scrie: Model no. NP-FH40 7,2V 4,9Wh iar pe cel neoriginal NP-FH50 7,2V 1050mAh. La cautarile mele pe net am gasit ca acesti acumulatori sunt compatibili cu camera video. Pe forum am mai gasit cum ca acumulatorii originali ar avea nu stiu ce circuite pentru a fi recunoscuti de softul camerei. V-as fi recunoscator daca mi-ati putea da un raspuns concret: e problema doar cu modelul acumulatorului sau cu acel circuit de recunoastere! Va multumesc! PS: Precizez ca sunt cam pe dinafara cu termenii electrotehnici, dar am sa ma straduiesc sa-i inteleg!

#9
leorot

leorot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 21.04.2008
Nu s-a raspuns demult pe acest topic, dar am o problema similara si prefer sa nu deschid un topic nou.

am o camera video sony sr-32 care raspunde la comenzi, doar ca display-ul este complet alb. nu are nici o nuanta de culoare, nu are nici un fel de linii, nu variaza culoarea alba in nici un unghi, adica indiferent cum as roti displayul.

oare este de vina panglica sau ar putea fi o alta cauza ? am resetat camera, dar degeaba.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate