Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

O lista cu chestii care va enerveaza

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6861 replies to this topic

#6769
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Soarele si veselia.

Soarele si veselia.

#6770
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
Ma enerveaza ca in acest topic se posteaza rar.
La cite motive de nervi au romanii, acest topic ar fi trebuit sa aiba numar record de pagini.

#6771
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007
rromimea.. care face bairam la mine pe strada. Am chemat politia, sa faca liniste.. ghici ce. Au chemat vreo trei echipaje aditionale sa-i pazeasca pe rromi, cred ca manca si beau politistii cu borîtii.

#6772
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,571
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_n9g9fb3kZE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

țâganii... din nou... nu are cum să nu te enerveze rasa asta lipsită de bun simț

#6773
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Colega mea de birou scoate sunete permanent. Galgaie cand bea apa, isi suge buzele, plescaie cand mananca (desi mananca cu gura inchisa). Si face macar una dintre aceste chestii o data pe ora. Imi vine sa ies din birou cand incepe sa manance si nu stiu cum sa-i spun elegant sa fie mai silentioasa (mai e si foarte suparacioasa si defensiva).

#6774
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008
hahahaha   ia sa vezi cum e la o multinationala unde se lucreaza in  "open space" cum le place lor sa spuna. Auzi aceleasi chestii enumerate de tine plus altele insa de la mai multi colegi/colege.

#6775
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Recunosc ca pentru mine unul dintre cele mai mari cosmaruri la locul de munca este open space-ul. N-am probleme sa ma concentrez daca e galagie, o ignor total (zgomotele de mancat sunt ceva special, alea ma scot din sarite mult mai rau decat orice altceva cu sonor mult mai intens), dar faptul ca ti he holbeaza in continuu cineva la monitor, pe birou, ce faci, ce respiri, ce vorbesti mi se pare horror.

#6776
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007
Mai si ragaie suav tipa?

#6777
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,551
  • Înscris: 15.06.2007
Netu la hotel: wi-fi doar in camera de la receptie
In camera net cu "drot" adica wired... cine mai cara laptop dupa el in 2017?  Sa nu mai zic de camere fara minibar (frigider). Defapt astia au un fierbator sa faci ceai..  e o mare discrepanta intre confortul hotelurilor si preturi.. orice spelunca prapadita costa de la 150+ £/noapte.. in Romania la 700-900 Ron/noapte stai deja la 4-5 stele.

#6778
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

View Posttfmercedez, on 18 mai 2017 - 17:30, said:

Mai si ragaie suav tipa?

Asta ar mai lipsi!

#6779
emikiii

emikiii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 01.03.2014
Pizdificarea barbatilor.

#6780
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
functioneaza

#6781
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
Ma enerveaza ca asta iarna cand aveam cizme si pantaloni grosi strambau toti din nas daca erau sub 25 grade in birou. Acum ca e vara si avem fuste si sandale, cumva avem nevoie de 18 grade ca sa supravietuim. Deja am pantofi inchisi cu care sa schimb sandalele la birou, dar pentru 18 grade nu sunt suficienti, probabil ca trebuie sa vin cu tot dulapul ca sa fac fata la caldura de afara si frigul din birou.

#6782
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010
Da afara grasii/grasele din birou si schimba la peste 20 de grade. Posted Image Posted Image

#6783
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
N-are legatura tolerarea frigului/caldurii cu stratul de grasime.
Eu de fel sunt calduros si nici gras nu sunt. Suport mult mai bine frigul si temperaturile geroase, decat canicula.

#6784
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007
N-avem grasi, in general baietii sunt cei care pun temperaturi de-astea dubioase. Eu ii inteleg, ca ei nu pot purta fuste si sandale la birou, dar trebuie sa faci niste compromisuri. Celelalte fete ar prefera 24-25 grade, ei vor 18, punem si noi la jumatate, ca nu cred ca lesini de cald la 21-22 grade (mai ales ca asta iarna te-ai plans de frig la temperatura asta).

#6785
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View PostMembruAnonim, on 22 iunie 2017 - 15:53, said:

N-are legatura tolerarea frigului/caldurii cu stratul de grasime.
Eu de fel sunt calduros si nici gras nu sunt. Suport mult mai bine frigul si temperaturile geroase, decat canicula.
Conteaza si alimentatia, poate femeile mananca mai mult salate pe timp de vara (fara a le stropi cu alcool, cel mult le imbiba cu otet :D), iar barbatii consuma pe langa carne si alcool (bineinteles inafara orelor de servici) deci este normal sa le fie mult prea cald.

#6786
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View PostMembruAnonim, on 22 iunie 2017 - 15:53, said:

N-are legatura tolerarea frigului/caldurii cu stratul de grasime.
Eu de fel sunt calduros si nici gras nu sunt. Suport mult mai bine frigul si temperaturile geroase, decat canicula.

Asa este.Are treaba cu functionarea tiroidei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate