Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Recomandare TV 3D

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
razvantudurache

razvantudurache

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 23.06.2014

View Postlupull, on 21 iunie 2012 - 14:16, said:

Personal in alegerea device-ului am tinut cont/am cautat sa detina :
- Calitatea imaginii
- Tuner all-in-one ( analog-dvb/c-dvb-t-dvb/s/s2 sd/hd )
- Retea/lan ( viitorul se va baza pe asa ceva incepand din prezent )
- Cat mai multe conexiuni hdmi/usb pt. diversele device-uri avute sau viitoare
- 3D - daca tot dau un ban macar in urmatorii ani sa am si aceasta facilitate + detin media player 3D
- Pret acceptabil
Initial si eu am plecat pe device-uri gen lcd/led de 32" si in special de la Samsung de la care am vazut ca ar aveea cel mai diversificat media player ca formate acceptate
Insa pe parcurs mi-am schimbat aceasta optiune pt. plasme din info/documentarile facute de pe net + pret/diagonala si astfel am ajuns in a cumpara o plasma Panasoni TX-P42GT30E la 2500 roni
Este adevarat ca are si unele minusuri ( media player cam "sarac" in formate , lipsa standardului DiseqC 1.2 pt. dvb-s/s2 ) , insa dupa cum am mai scris orice device are +/-
Totul conteaza de ce doreste/foloseste fiecare de la respectivul device si cat buget poate aloca pt. aceasta investitie
Tot ca o idee de retinut - In general device-urile care redau formate 3D vor aveea intotdeauna paneluri mai bune decat cele non-3D
Asta ca tot am citit ca multi nu doresc 3D , insa cauta o calitate a imaginii mai buna si astfel din start pe aceasta idee pierd la calitatea imaginii/panel

Salut,am si eu acelasi tv panasonic ,ce setari la imagine folosesti pentru o calitate buna??

#74
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Setarile pt o imagine cat mai buna , tin in general de perceptia vizuala a fiecaruia
Sunt ferm convins ca amândoi nu vom avea aceiasi perceptie vizuala pt o anumita setare
Poti sa verifici pe rand setarile incluse si sa o alegi pe cea care iti va place tie cel mai mult
Sau poti sa ''te joci'' cu setarile video pana când vei gasi o setare care iti va placea cel mai mult

#75
Calin_fdx

Calin_fdx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,633
  • Înscris: 13.09.2014

View Postrazvantudurache, on 26 martie 2017 - 13:54, said:

Salut,am si eu acelasi tv panasonic ,ce setari la imagine folosesti pentru o calitate buna??
Poti sa apelezi la o calibrare video profesionala daca vrei maximizarea imaginii. Deja in Romania exista posibilitatea sa iti fie setat televizorul in standardele de studio [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/M3VX7-MMkp0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
nu setari copy-paste, ci determinate individual in lumina ambientala din locatia ta.

Edited by Calin_fdx, 28 March 2017 - 07:57.


#76
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Avand in vedere ca este un model 2011 , nu stiu daca se mai merita o calibrare , totusi sunt cativa ani la activ si e plasma

#77
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007
O recomandare dintre aceste modele 3D Panasonic : http://www.marketonl...3d-pMyo0MjQr-l/ sau http://altex.ro/tele...era-tx-58dx750e sau https://www.mypanaso...ra-hd127cm.html

#78
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Alege PANASONIC VIERA TX-58DX750E.

#79
AndreiNR

AndreiNR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,035
  • Înscris: 14.06.2013

View Postlupull, on 29 martie 2017 - 20:10, said:

Avand in vedere ca este un model 2011 , nu stiu daca se mai merita o calibrare , totusi sunt cativa ani la activ si e plasma

Cam ce TV FHD l-a depășit și la ce?


#80
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postbogdangelu, on 22 aprilie 2017 - 04:45, said:

Cauta un Sony android ca sa ai si cateva zeci de mii de filme si seriale gratis.....bine poti folosi separat un player android dar......
Parerea mea.

Edited by Clovis, 25 April 2017 - 09:04.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate