Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Acoperire Cosmorom (Cosmote)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3073 replies to this topic

#2107
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010
drumul european craiova filiasi 36 km semnal 3 G
bravo !

#2108
lucianbacau2001

lucianbacau2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2010

View Postcristi_6303, on 14th March 2011, 23:34, said:

drumul european craiova filiasi 36 km semnal 3 G
bravo !


A aparut pe site-ul Cosmote harta actualizata cu acoperirea 3G. A crescut frumos.
Bravo!!!   :thumbup:

#2109
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
E perimata deja harta, inseamna ca nu te-ai mai uitat de mult pe ea.

#2110
lucianbacau2001

lucianbacau2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2010

View Posthupogramos, on 25th March 2011, 20:23, said:

E perimata deja harta, inseamna ca nu te-ai mai uitat de mult pe ea.

Eu am observat niste modificari fata de acum o saptamana.... acum nu stiu daca si asta e 100% corelata cu ce e in teren azi...

#2111
kmeleonu3

kmeleonu3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 19.11.2009

View Postlucianbacau2001, on 25th March 2011, 19:49, said:

A crescut frumos.
Bravo!!!   :thumbup:
Ce a crescut? Nu vezi ca majoritatea e EDGE?
Am luat un exemplu la intamplare... Salonta care practic are 3G  cu viteze de pana la 3.6 parca in zonele cu "excelent" si "moderat" restul e la outdoor si doar pe afara mai prinzi o conexiune sau un apel, zona marginala am impresia ca ii zice.

Attached Files


Edited by kmeleonu3, 25 March 2011 - 23:40.


#2112
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View Postkmeleonu3, on 25th March 2011, 23:37, said:

Am luat un exemplu la intamplare... Salonta
Pai acolo sunt mari sanse sa nu aiba decât un singur NodeB (upgraduitul site Cosmorom TM087 de pe cladirea RTC din centrul orasului), acest aspect se si poate remarca pe harta de acoperire (se disting cele 3 sectoare - în forma acoperirii indoor/verde închis).

#2113
lucianbacau2001

lucianbacau2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 04.07.2010

View Postkmeleonu3, on 25th March 2011, 23:37, said:

Ce a crescut? Nu vezi ca majoritatea e EDGE?
Am luat un exemplu la intamplare... Salonta care practic are 3G  cu viteze de pana la 3.6 parca in zonele cu "excelent" si "moderat" restul e la outdoor si doar pe afara mai prinzi o conexiune sau un apel, zona marginala am impresia ca ii zice.

Eu am facut comparatia cu ce aveau acoperire 3G la lansare anul trecut. Nu am zis ca acum e acoperire aproape nationala ca la Voda.
Oricum, am inteles ca pana la sf anului vor avea 3G toate localitatile cu peste 10.000 de locuitori ceea ce mi se pare super OK.

#2114
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004

View PostCosconor, on 26th March 2011, 01:27, said:

Pai acolo sunt mari sanse sa nu aiba decât un singur NodeB (upgraduitul site Cosmorom TM087 de pe cladirea RTC din centrul orasului), acest aspect se si poate remarca pe harta de acoperire (se disting cele 3 sectoare - în forma acoperirii indoor/verde închis).

E site-ul 3G Zapp din oras

View Postlucianbacau2001, on 26th March 2011, 13:17, said:

Eu am facut comparatia cu ce aveau acoperire 3G la lansare anul trecut. Nu am zis ca acum e acoperire aproape nationala ca la Voda.
Oricum, am inteles ca pana la sf anului vor avea 3G toate localitatile cu peste 10.000 de locuitori ceea ce mi se pare super OK.

Fata de Vodafone acoperirea 3G este praf.
Practic este acoperirea facuta de Zapp,cu ceva densificari in orasele mari,in general

#2115
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostPhilips, on 26th March 2011, 21:02, said:

Practic este acoperirea facuta de Zapp,cu ceva densificari in orasele mari,in general
Eh...nu e chiar asa, de cand i-a cumparat, au mai facut investitii si au crescut acoperirea 3G pe pielea lor, a cosmote,sunt zone nou acoperite de curand....asta nu inseamna ca arabii ce au fost propietari Zapp au bagat bani...sa fim seriosi, cred ca exagerezi un pic, parerea mea.

#2116
kmeleonu3

kmeleonu3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 353
  • Înscris: 19.11.2009

View Postlucianbacau2001, on 26th March 2011, 13:17, said:

Eu am facut comparatia cu ce aveau acoperire 3G la lansare anul trecut. Nu am zis ca acum e acoperire aproape nationala ca la Voda.
Oricum, am inteles ca pana la sf anului vor avea 3G toate localitatile cu peste 10.000 de locuitori ceea ce mi se pare super OK.


Scuzele mele. Nu am stiut ca te-ai referit la cateva zone punctuale. Sincer sa fiu nu am stat sa o studiez vreodata. Oricum nu sunt fanul solutiilor mobile de internet. Mi se pare util doar pe telefon in caz ca ai nevoie de ceva in rest......


@ Cosconor  Nu ma pricep atat de mult la astea cu node etc.... Am folosit doar pt. a compara "scala" semnalului de pe site.
Oricum era doar un singur site cu 3 sectoare azimutate dupa o anumita strategie...cel mai probabil sa prinda si zona de vama.

Lipsurile mari sunt A1 si A2  si Delta Dunarii care pt. unii sunt importante. De remarcat zona Moldovei unde suprematia ( ca nr. de clienti) este detinuta de Orange si cred ca ii "ataca" la greu acolo.

Edited by kmeleonu3, 27 March 2011 - 01:47.


#2117
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010
intre com hurezani si pana in varful dealului spre tg carbunesti pauza semnal
orange si vodafone chiar 3 g
deci mai exista si locuri neacoperite de cosmote

#2118
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009

View Postcristi_6303, on 25th April 2011, 16:58, said:

intre com hurezani si pana in varful dealului spre tg carbunesti pauza semnal
orange si vodafone chiar 3 g
deci mai exista si locuri neacoperite de cosmote

Orange inca nu are 3G, poate din vara-toamna, in rest e adevarat tot ce zici.  :peacefingers:

#2119
cristi_6303

cristi_6303

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,101
  • Înscris: 30.07.2010
orange edge
vodafone 3 g

#2120
hupogramos

hupogramos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 25.03.2009
Urmeaza si Cosmote, stati calm :)

#2121
dan_ionescu

dan_ionescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 420
  • Înscris: 04.04.2010
A mai crescut acoperirea Cosmote pe undeva? Se mai investeste in acoperirea 2G (eventual 3G) sau lucrurile au ramas ca acum doi-trei ani?

#2122
SebyD

SebyD

    Radio de la A la... Play!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,436
  • Înscris: 20.11.2010

View Postdan_ionescu, on 2nd May 2011, 19:27, said:

A mai crescut acoperirea Cosmote pe undeva? Se mai investeste in acoperirea 2G (eventual 3G) sau lucrurile au ramas ca acum doi-trei ani?
Acoperirea 3G este intr-o continua expansiune. Nu are cum sa ramana ca acum 2-3 ani pentru ca atunci nu detineau o licenta 3G, iar acum ca o au, este interesul lor sa se extinda. Daca te uiti la postarile din urma de pe acest topic, ai afla raspunsul la intrebare :)

#2123
cosminmares41

cosminmares41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 23.03.2011
Mie imi place expresia "Unde si cat a mai crescut"?
Aaa... spunea cineva,cat a mai crescut? C r e s c u t? N-am citit eu bine? Crescut?
La manastirea Crasna,nasul meu,cu telefon Cosmote de serviciu, nu l-a putut folosi! Si era "un jaf" de Nokia N8! Semnal o linie sau deloc.Nu puteai initia un apel!
Asta,da crestere! Zona turistica,semnal practic inexistent.
La Orange si VDF - semnal de la Teisani,culmea,tot acolo are si Cosmote BTS dar nu razbate pana la Crasna! Cand iesi din zona izolata,cativa KM,situatia se imbunatateste,este semnal OK chiar si RDS apare!
Ar trebui o atentie mai mare in zonele turistice,sa nu avem pe ecranul telefonului "Numai apeluri de urgenta" cand suntem pe Cosmote! Iar cand mai este si telefon de serviciu... si d'ala scump!

#2124
skplayer

skplayer

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 537
  • Înscris: 07.12.2010

View Postcosminmares41, on 3rd May 2011, 00:11, said:

Mie imi place expresia "Unde si cat a mai crescut"?
Aaa... spunea cineva,cat a mai crescut? C r e s c u t? N-am citit eu bine? Crescut?
La manastirea Crasna,nasul meu,cu telefon Cosmote de serviciu, nu l-a putut folosi! Si era "un jaf" de Nokia N8! Semnal o linie sau deloc.Nu puteai initia un apel!
Asta,da crestere! Zona turistica,semnal practic inexistent.
La Orange si VDF - semnal de la Teisani,culmea,tot acolo are si Cosmote BTS dar nu razbate pana la Crasna! Cand iesi din zona izolata,cativa KM,situatia se imbunatateste,este semnal OK chiar si RDS apare!
Ar trebui o atentie mai mare in zonele turistice,sa nu avem pe ecranul telefonului "Numai apeluri de urgenta" cand suntem pe Cosmote! Iar cand mai este si telefon de serviciu... si d'ala scump!
MARES, STII BANCUL CU EXPERIMENTUL PHILADELPHIA?
DISPARI

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate