Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

AJUTOR UMANITAR- SA FIM ALATURI DE IULIANA STANISLAV

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
petale_de_trandafir

petale_de_trandafir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.06.2012
Stanislav Iuliana Florentina este o persoană foarte credincioasă, care și-a dorit întotdeauna să își ajute semenii. Și ce mod mai bun de a face acest lucru, decât să le alini suferința cauzată de boli. După ce a urmat cursurile școlii de asistente medicale s-a angajat la Spitalul ?Matei Balș?, secția Pediatrie. Acolo s-a simțit împlinită. Din dorința de a ajuta cât mai mulți copii, a decis să facă un vaccin de imunizare, pentru a fi mai aproape de copiii suferinzi de meningită. În urma acelui vaccin, Iulia a trebuit să înfrunte grave probleme de sănătate, precum pneumonii, operații la picior, la anus, meningoencefalită aseptică, infecții urinare și respiratorii, otită, vasculită cerebrală și chiar a fost paralizată. În prezent, principalele afecțiuni de care suferă Iuliana sunt: vasculită sistemică, hepatită cu virus C postransfuzional și endometrioză.
  Medicamentele pot fi letale
  Iuliana povestește cu tristețe, dar în același timp cu multă credință în Dumnezeu și speranță că se va face bine, prin tot ce a trecut. În 2007, problemele de ordin neurologic au început să se diminueze, dar organismul îi era slăbit, fiind vulnerabilă la apariția diferitelor infecții, precum cele urinare și respiratorii. Anul trecut, Iuliana a avut o infecție generalizată, septicemie, nefrită la rinichi, două operații la anus pe fondul vasculitei și o operație la genunchi. Una dintre cele mai chinuitoare boli ce a lovit-o pe Iuliana o reprezintă osteoporoza. ?Multe persoane m-au întrebat ce probleme am, pentru că nu par a fi bolnavă, dar nimeni nu știe prin ce chinuri trec, mai ales noaptea. Abia pot să dorm din cauza durerilor de la oase. Nu mă pot muta de pe o parte pe alta, pentru că mă doare coloana?, povestește tânăra cu tristețe în glas. Iuliana a urmat un tratament cu cortizon, pentru a împiedica apariția infecțiilor, dar a fost nevoită să îl întrerupă în momentul în care s-a descoperit că suferă de hepatită cu virus C. De atunci, doctorii nu pot să îi recomande prea multe medicamente care să o ajute în lupta cu numeroasele afecțiuni de care suferă, pentru că asta ar însemna să îi semneze sentința la moarte.
  Refugiu în pictură
  Veștile rele au continuat să apară. O nouă boală a pus stăpânire pe corpul ei: endometrioză. Iuliana a trebuit să fie operată de urgență, din cauza sângerării abundente.
De când medicii i-au descoperit hepatita, nimeni nu a avut curaj să-i prescrie un tratament sau să-i facă interferon, considerând că-i agravează starea. Nici pentru endometrioză nu i s-a administrat vreun medicament, deși, spune tânăra, ?am citit că lună de lună, lăsând netratată boala, aceasta se agravează. Eu nu iau medicamente pentru niciuna dintre bolile ce mă chinuiesc, cu excepția hepatoprotectului. Nu am niciun tratament pentru boala autoimună de care sufăr. Sper să găsesc un medic care să îmi prescrie un tratament care să mă scape de aceste suferințe?. Iuliana își dorește să fie iar sănătoasă, să poată urma cursurile Facultății de Asistență Socială, să poată să ajute iar persoanele aflate la necaz și, poate cel mai important, își dorește să aibă propria familie. Până se vor întâmpla toate aceste lucruri, Iuliana și-a găsit refugiul în pictura pe sticlă. Ea realizează icoane, încercând astfel să își manifeste credința în Dumnezeu.
Cristina Voicilă
Beneficiar: Stanislav Iuliana Florentina
Cont Lei: RO48BTRL04601201H12939XX
Cont Dolari: RO72BTRL04602201H12939XX
Banca Transilvania, Sucursala Gorjului


http://www.taifasuri...-un-vaccin.html

http://smartlady.ro/...opic=905.0;wap2


http://www.facebook....anislav.iuliana

[email protected]

Attached Files


Edited by petale_de_trandafir, 09 June 2012 - 23:25.


#2
petale_de_trandafir

petale_de_trandafir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.06.2012
http://www.facebook....nax_wizard=true

un LIKE pt pagina

Edited by petale_de_trandafir, 10 June 2012 - 00:17.


#3
petale_de_trandafir

petale_de_trandafir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.06.2012
cateva felicitari confectionate de Iuliana

daca doreste cineva o felicitare o poate contacta la [email protected]

http://www.facebook....1...6605&type=3

Attached Files


Edited by petale_de_trandafir, 10 June 2012 - 00:46.


#4
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Pentru a creste numarul donatiilor, ati putea incerca sa faceti un blog, pe wordpress.com (in care sa postati cateva dovezi scanate ale problemelor medicale) si sa puneti un buton PayPal pentru donatii.
Frumoase felicitarile!
Ii doresc multa sanatate!

Edited by Sorin84k, 10 June 2012 - 00:53.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate