Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Intalnirea de vara

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#19
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Ai trimis pe mess? N-am deschis azi si nici nu o sa deschid ca am treaba de imi sar din minti.

#20
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Da, pe mess.

#21
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Se pare ca ne mai trebuie o camera, poate chiar doua, dar las cuvantul potentialilor ocupanti...   :P

Prevad ca, desi intalnirea/vacanta nu va fi prea lunga, macar o s-o facem lata !   :lol:

#22
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Eu sa fiu sincer as face excursia cu voi, insa din ce stiu acum am doua minunate lansari de proiecte in jur de 5-7 iulie (si din pacate nu ma poate inlocui nici dracu'. si am juma' de top management in carca), asa ca in momentul asta nu pot spune daca am cum sa vin sau nu. In orice caz, daca nu am cum sa vin toata perioada va vizitez clar macar o zi doua :)

#23
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Le lansam de-acolo... la apa...    :lol:

Edited by Barboso, 10 June 2012 - 23:35.


#24
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Grasule, dormi? Vezi ca are R locatia. Daca te trezesti si tu, iti dau mesaj pe mess.

#25
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Grasule, daca tu m-ai sunat dimineata la 9:30 sa ma-ntrebi daca merg, vezi ca io te sun diseara pe la 12, sa-ti confirm !   :lol:


In alta dezordine de idei, ti-a spus A. ca s-a modificat schimbarea, da ?    :naughty:


Deci, de duminica 1 pana miercuri 4 iulie, se mai combina cineva la o ieseala pe "mirificul" nostru litoral ?   Neptun/Jupiter...

#26
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View PostBarboso, on 25th June 2012, 15:11, said:

In alta dezordine de idei, ti-a spus A. ca s-a modificat schimbarea, da ?    :naughty:
Yep. Notat tot. Ls ce ora ne vedem la vila? La 9 dimineata?

#27
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Bre, noi o s-ajungem dimineata, sa prindem rasaritul, asta fiind unica sansa, ca io nu ma trezesc la ora aia nici cu ordin judecatoresc, si nici tu nu esti de cursa lunga, sa stai pana dimineata.

Daca ajungi la 9 probabil o sa ne gasesti la cafea, pe terasa.

#28
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Nimeni n-a observat ce lipsea ceva foarte important: AMR-ul oficial.

Care acum este exact:


100 hours
6000 minutes
360000 seconds




In alta dezordine de idei, pt ca autostrada pana la mare, din cate stiu eu, inca nu "s-a copt", iar mie mi-e sila de aglomeratia si de boschetarii (aka militienii care stau cu radaru-n boscheti) de pe traseul clasic si de prin statiuni, sunt tentat sa merg pe A2 pana la Dragalina, dupa care sa merg pe la Calarasi - Ostrov - Baneasa - Independenta -Amzacea - Pecineaga - 23 August - Neptun; a fost cineva recent pe-acolo, stie cum e drumul ?

#29
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
Da,ocolitor :D .

#30
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
N-am nici o graba, doar ca urasc sa stau in aglomeratie/limitari/localitati cu "trei case", da' intinse pe 25 de km, si unde sta Garcea in boscheti.

N-am mai fost pe-acolo, nu de cand conduc eu (am fost cu ai mei, cand eram copil), asa ca mi se pare foarte OK un mic ocol (Google Maps spune ceva de vreo 30 km), sa mai vad si alte locuri, ca doar sunt in vacanta.

La dus probabil o sa merg pe traseul clasic, pt ca ori plec noaptea, caz in care "nu vad" nimic, deci nu merita ocolul, dpdv turistic, ori, daca plec dimineata, ma vad cu Sirenu' undeva pe drum si mergem impreuna, dar, la intoarcere, ca va fi pe lumina, sigur ma intorc pe dincolo.

Niciodata, cand am fost doar eu cu mandra, sa nu ne grabeasca nimeni, nu ne-am intors din vacanta "intins", pe drumul cel mai scurt.

#31
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
Valu' Traian e cea mai lunga localitate,si ai 70 limita (79),imediat o treci.
Dar,daca doresti sa vezi si altceva atunci poate merita . Sincer,n-am prea gasit multe lucruri de vazut pe partea aia doar ca e ceva mai liber decat pe varianta clasica.

#32
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Mie-mi plac drumurile astea pustii, sinuoase, peste dealuri/munti; le prefer oricand in locul autostrazii, mai ales daca sunt la plimbare, nu grabit sa ajung undeva.
Nu e cazul de munti aici, da' macar ceva dealuri sunt.

Edited by Barboso, 26 June 2012 - 22:07.


#33
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
Sunt , nimic de zis.
Se pare ca s-ar fi asfaltat mai mult si in sudul judetului ,dar asta doar din auzite ca n-am prea ajuns pe acolo .
Eu prefer cel mai scurt si rapid drum pana unde trebuie sa ajung,fara pauze daca se poate . Bine,daca vorbim de drumuri lungi (>600km ) imi place sa stau la o cafea-doua  ,in liniste absolut totala fara sa aud si sa vad pe nimeni (mai greu,dar asta ma deconecteaza si ma relaxeaza total) .

Edited by Nicu90, 26 June 2012 - 22:13.


#34
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
La dus merg si eu intins, de obicei, dar la intoarcerea din vacanta, singura data cand am venit direct, fara sa am pe cineva care sa ma grabeasca sau sa fiu in coloana, am mers cu 60 km/h pe banda de urgenta, pe autostrada, ca sa fie drumul mai lung.   :lol:

#35
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,130
  • Înscris: 14.09.2007
N-am rabdarea asta neam .Mai fac de-astea uneori cand plec la munca dimineata , dar se intampla sa uit si sa ma trezesc ca merg cu 100 si e 70 limtia :D .

#36
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
In alte conditii nici eu n-am rabdare sa merg asa, si daca plec doar sa ma plimb cu masina tot repede merg. :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate