Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Codul jocurilor

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
vladutd

vladutd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.12.2011

View PostOriginalCopy, on 10th June 2012, 18:48, said:

Păi tocmai că n-am deviat nici câtuși de puțin. Dar văd că pe tine nu te interesează cunoașterea, iar eu nu pot susține ignoranța și incompetența.

E interesant totuși un lucru, tu nu știi ce vrei, dar totuși crezi că știi ce e interesant și ce te-ar ajuta, și ce nu :lol:
Tu esti putin confuz..acum tu stii ce vreau eu. Vreau sa stiu cum iau codul unui joc(pas cu pas) atat. Daca nu ma poti ajuta te rog sa lasi topicul deschis poate ma va lamuri cineva.

#20
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Nu sunt deloc confuz, cred că am ceva experiență totuși.

Tu vrei să mănânci ciorbă fără să știi cum se ține lingura. Tragicul situației e că ți se arată o lingură și tu o refuzi, deoarece în necunoașterea ta, o consideri inutilă.

#21
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003
@vladutd
OriginalCopy a vrut sa te invete sa pescuiesti. Tu vrei pestele in traista. Maine iar nu o sa ai ce pune pe masa !

#22
vladutd

vladutd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.12.2011
Si acum sunt atacat in haita cu proverbe romanesti :glare: .. Voroiam sa stiu pasii fara sa fiu atacat cu alte intrebari..

#23
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postneagu_laurentiu, on 10th June 2012, 18:23, said:

@vladutd
OriginalCopy a vrut sa te invete sa pescuiesti. Tu vrei pestele in traista. Maine iar nu o sa ai ce pune pe masa !
Mie îmi e greu să-mi dau seama ce e în neregulă cu tinerii ăștia. Ori nu au noțiunea de "valoare", de scara valorilor, ori nu știu să învețe, să își însușească noțiuni, ori nu știu de ce sunt așa de aiuriți...

Le spui ceva, le dai indicii, dar nu primești nicio fărâmă de interes înapoi, întrebări nimic, interes zero.

Ce interes. Nici măcar un ecou al interesului nu vezi.

Parcă ar fi teleghidați, izolați fonic, vizual și intelectual.

#24
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003
Se inscriu in procentele "normale", nu toti vor deveni profesionisti. Altfel nu am mai fi Romania.

#25
vladutd

vladutd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.12.2011

View PostOriginalCopy, on 10th June 2012, 22:00, said:

Mie îmi e greu să-mi dau seama ce e în neregulă cu tinerii ăștia. Ori nu au noțiunea de "valoare", de scara valorilor, ori nu știu să învețe, să își însușească noțiuni, ori nu știu de ce sunt așa de aiuriți...

Le spui ceva, le dai indicii, dar nu primești nicio fărâmă de interes înapoi, întrebări nimic, interes zero.

Ce interes. Nici măcar un ecou al interesului nu vezi.

Parcă ar fi teleghidați, izolați fonic, vizual și intelectual.

Da cum zici tu.. Am venit sa aflu raspunsul la o intrabare fara sa imi insusesc alte cunostinte care nu sunt direct legate de intrebarea mea .
Daca vrei sa ma ajuti cu un raspuns simplu al intrebarii initiale ti-as fii recunoscator.

View Postneagu_laurentiu, on 10th June 2012, 22:17, said:

Se inscriu in procentele "normale", nu toti vor deveni profesionisti. Altfel nu am mai fi Romania.
Exact unii preferam sa fim mediocrii doar ca sa ne atingem scopurile pe calea mai usoara. Asa e si normal! Ca sa ajungi la un punct fix o iei pe calea cea dreapta nu curbata.(daca e sa o dam pe zicatori)

#26
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003

View Postvladutd, on 10th June 2012, 22:19, said:

Ca sa ajungi la un punct fix o iei pe calea cea dreapta nu curbata.
Problema e ca tu nu esti in situatia de a aprecia care-i calea. De cand tot cauti raspunsuri mai bine cu un click dreapta gaseai raspunsul.

#27
vladutd

vladutd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.12.2011

View Postneagu_laurentiu, on 10th June 2012, 22:24, said:

Problema e ca tu nu esti in situatia de a aprecia care-i calea. De cand tot cauti raspunsuri mai bine cu un click dreapta gaseai raspunsul.
Am incercat si nu am gasit. Acum ne contrazicem de 2 zile cand puteati sa ma indrumati foarte usor catre solutie (voi cei care ati preferat calea mai grea sa ajungeti acolo unde sunteti)

#28
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,603
  • Înscris: 30.07.2003
Tu de 2 zile nu esti in stare sa spui care-i jocul daca vrei mura-n gura !

#29
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View Postneagu_laurentiu, on 10th June 2012, 21:17, said:

Se inscriu in procentele "normale", nu toti vor deveni profesionisti. Altfel nu am mai fi Romania.
A, păi d-ăștia n-am vrut niciodată să ajut pe "professional zone", dacă se identifică ca hobbyiști, și nu aspiră la mai mult, e ok, acolo să rămână.

Nu știu de ce mă strofocam atâta.

Succes la găsit calea "curbată"!  :coolspeak:

#30
vladutd

vladutd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 06.12.2011

View PostOriginalCopy, on 10th June 2012, 23:07, said:

A, păi d-ăștia n-am vrut niciodată să ajut pe "professional zone", dacă se identifică ca hobbyiști, și nu aspiră la mai mult, e ok, acolo să rămână.

Nu știu de ce mă strofocam atâta.

Succes la găsit calea "curbată"!  :coolspeak:

Da, putei zice din start ca nu ma ajuti:)) , nu era asa greu. Referitor la descrierea ta ,tu chiar esti "harmful" pt cei care cauta raspunsuri. Poti inchide topicul:)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate