Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Confort Urban Rahova

- - - - -
  • Please log in to reply
1353 replies to this topic

#1333
georgeisfan

georgeisfan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.07.2015
Si eu am rezervat in Confort Urban Muntii Carpati. In afara de Sky0104 mai e vreun viitor vecin pe aici?

#1334
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
@maestrul: Inaltimea ar fi 2.80 m. De demolare nu stiu nimic, am trecut zilele trecute i am văzut ca se ridica gardul din strada.

@George: Un prieten asteapta semnarea actelor pentru prima casa. Fiind prin BRD, cam are de asteptat, a mai dat inca o data actlelw (nu stiu de ce, dar la BCR a mers de prima data actele, nu le-au mai cerut ulterior).

#1335
mihai_poenaru

mihai_poenaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.09.2010
Salut, ma adresez locatarilor Confort Urban Rahova. Aveti gradinite in zona?Aveti servicii de after school, frizerie/coafura in zona? Aveti de unde cumpara o paine in cartier?

#1336
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,516
  • Înscris: 09.09.2017
Ai impresia ca zona e rupta de lume? La atatea zeci de blocuri, oare o fi vreun magazin prapadit de unde sa iei paine?

#1337
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postleusteanul, on 02 februarie 2019 - 09:30, said:

Ai impresia ca zona e rupta de lume? La atatea zeci de blocuri, oare o fi vreun magazin prapadit de unde sa iei paine?
Naiba stie ????

Attached Files



#1338
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postmihai_poenaru, on 01 februarie 2019 - 16:36, said:

Salut, ma adresez locatarilor Confort Urban Rahova. Aveti gradinite in zona?Aveti servicii de after school, frizerie/coafura in zona? Aveti de unde cumpara o paine in cartier?

Da, chiar avem si scoala in zona (e adevarat e aproape de Calea Rahovei).

#1339
gmanu

gmanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 10.09.2004

View Postmihai_poenaru, on 01 februarie 2019 - 16:36, said:

Salut, ma adresez locatarilor Confort Urban Rahova. Aveti gradinite in zona?Aveti servicii de after school, frizerie/coafura in zona? Aveti de unde cumpara o paine in cartier?

La toate intrebarile astea iti poti raspunde singur folosind google maps.

#1340
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Nu ajuta că nu este recent .

#1341
Mesterul2008

Mesterul2008

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.03.2018
Am achizitionat un apartament in Confort Urban si as dori sa stiu daca sunt probleme cu tensiunea in cartier ca sa imi achizitionez stabilizatoare/avr-uri/ups-uri daca este cazul.
Multumesc.

#1342
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View PostMesterul2008, on 03 mai 2019 - 14:51, said:

Am achizitionat un apartament in Confort Urban si as dori sa stiu daca sunt probleme cu tensiunea in cartier ca sa imi achizitionez stabilizatoare/avr-uri/ups-uri daca este cazul.
Multumesc.
Cu pulsul sint ceva probleme ...
Mai aveti nistre intrebari , de ma intreb eu daca sinteti reali !?Cine naiba vrei sa stie ? Sint zeci de blocuri , zeci de bransamente din diverse trafo ....ce poate sti cineva de pe forum unde stai tu , si sa mai si stie starea retelei ?

#1343
Mesterul2008

Mesterul2008

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.03.2018

View Post86-APP, on 04 mai 2019 - 21:04, said:

Cu pulsul sint ceva probleme ...
Mai aveti nistre intrebari , de ma intreb eu daca sinteti reali !?Cine naiba vrei sa stie ? Sint zeci de blocuri , zeci de bransamente din diverse trafo ....ce poate sti cineva de pe forum unde stai tu , si sa mai si stie starea retelei ?

Da, ce sa zic "86-APP", ai raspuns si tu ... cum ai putut de bine.
Intrebarea a fost pusa la general pentru locuitorii din Confort Urban pentru ca eu locuiesc acum intr-un cartier unde sunt probleme de acest gen si am pierdut pana acum un frigider si un televizor destul de scump dupa care mi-am instalat AVR-uri si stabilizatoare pe electrocasnicele sensibile. Daca cineva a sesizat probleme de variatie de tensiune indiferent de bloc/cvartal/trafo/bransament informatia ar fi bine venita.

#1344
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Ei da ?
In zona au fost probleme la început acum ani de zile , din cauza legării blocurilor pe vechile transformatoare.
Zăpăciseră și locuitorii din zona , și nici ei nu erau fericiți .
După cîtva incendii la niste trafuri ,ceva scandal s-au modernizat trafurile iar blocurile au fost legate pe alte rețele , au trafurile lor ...
Cert este că nu au probleme acum nu s-au auzit nimic .
Rețeaua lor este noua .
Ok ?

#1345
Mesterul2008

Mesterul2008

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.03.2018
Este Ok.
Este exact raspunsul pe care il asteptam de la cineva care cunoaste putin si istoricul zonei din punct de vedere electric.
Multumesc.

#1346
eugen6000

eugen6000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 18.10.2006

 Mesterul2008, on 25 noiembrie 2018 - 17:15, said:

Stie cineva de ce se demoleaza blocul care a inceput sa fie construit in toamna, cel din fata MegaImage-ului?

Au gresit betonul, l-au daramat, au inadit fierul care s-a rupt cand a fost spart betonul si acum din P+5 etaje s-a facut P+9 etaje, interesant nu? Nu stiu cine din primarie i-a dat voie sa faca asa ceva, ideea este ca inainte sa cumperi mergi la primarie si cere avizele ca sa vezi cum stai, in confort urban nu este bloc care sa nu fi fost inundat.

 eugen6000, on 04 iunie 2019 - 07:02, said:



Au gresit betonul, l-au daramat, au inadit fierul care s-a rupt cand a fost spart betonul si acum din P+5 etaje s-a facut P+9 etaje, interesant nu? Nu stiu cine din primarie i-a dat voie sa faca asa ceva, ideea este ca inainte sa cumperi mergi la primarie si cere avizele ca sa vezi cum stai, in confort urban nu este bloc care sa nu fi fost inundat.


#1347
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

 Mesterul2008, on 03 mai 2019 - 14:51, said:

Am achizitionat un apartament in Confort Urban si as dori sa stiu daca sunt probleme cu tensiunea in cartier ca sa imi achizitionez stabilizatoare/avr-uri/ups-uri daca este cazul.
Multumesc.

Poate vine mai tarziu, dar sa-ti spun si experienta mea: eu m-am mutat acum 1 an si 3 luni (pe 10 feb 2018) si inca era bransament de santier. Nu au fost cine stie ce probleme nici cu curentul de santier nici dupa, doar perioada cat s-a pus in functiune punctul TRAFO si au mai fost ceva intreruperi (3-4) in decursul lunii respective. De atunci s-a ai intrerupt curentul weekendul care a trecut (1-2 iunie), dar a durat putin (nu am fost acasa, iar pe grupul de Whatsapp al blocului nu a specificat nimeni sa fi fost o cadere prelungita sau sa fie lucrari).

Cat despre stabiliatoare de curent, e greu de zis. Depinde cum e facut bransamentul (de santier, in special, daca blocul mai este bransat la el) si cadenta cu care se muta noii proprietari.

#1348
catalyn333

catalyn333

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.03.2007
Neatza, unde s-a mutat distractia de pe forum, vad ca nu a mai postat nimeni din iunie 2019?!?
Ce noutati mai sunt prin complex?

#1349
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Probabil s-au luat informatii de la fata locului sau s-au mutat deja.

Ca aspect nou, constructiile continua sa se ridice.

LE: preturile sunt ajustate in sus fata de cum erau acum 2 ani.

#1350
catalyn333

catalyn333

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.03.2007

 Pololica, on 01 septembrie 2020 - 07:12, said:

Probabil s-au luat informatii de la fata locului sau s-au mutat deja.

Ca aspect nou, constructiile continua sa se ridice.

LE: preturile sunt ajustate in sus fata de cum erau acum 2 ani.

Cam ce diferenta de pret este?
Am trecut zilele trecute si parca am observat ca s-a mutat capatul autobuzului...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate