Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Confort Urban Rahova

- - - - -
  • Please log in to reply
1353 replies to this topic

#1297
sovu

sovu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 29.05.2015
Daca ajungi sa cumperi aici , orice suprafata e decenta.
Oricum la periferie se poarta confort 3 sau 2. Au uitat un 2 sau 3 dupa Confort din titlu.

Edited by sovu, 25 August 2016 - 16:08.


#1298
Flory26

Flory26

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.08.2016
Buna din nou si multumesc pentru raspunsuri...
Eu nu cred ca exista apartament cu 2 camere si 3 balcoane, in schimb exista apart cu 2 camere si un singur balcon pe toata lungimea apart.
Insa eu st interesata de un apart cu 2 camere (adica living si dormitor)+ bucatarie inchisa... si 2 balcoane ... unul la bucatarie care se poate sparge si se inchide cu tepmopan si se mareste bucataria si inca unul in forma de L pe partea cu livingul.
Cel cu 2 camere la etajul 6 are aproximativ 63mp dintre care 3,74mp are balconul de la bucatarie si inca 7,17 balconul in forma de L.... cum balconul de la bucatarie se va inchide, suprafata utila va fi de aprox 55mp(63-7,17=55,83).

Nu stiu sigur daca sunt dimensiunile reale...din cate inteleg de la voi nu sunt....

Astept in continuare parerile voastre!
O seara buna!

View Postsovu, on 25 august 2016 - 16:02, said:

Daca ajungi sa cumperi aici , orice suprafata e decenta.
Oricum la periferie se poarta confort 3 sau 2. Au uitat un 2 sau 3 dupa Confort din titlu.

In ceea ce priveste confortul, eu consider ca este confort 1, avand in vedere ca fiecare camera are intrare separata de pe un hol suficient de mare...

View PostGroh, on 25 august 2016 - 15:54, said:

Si exista si de 3 camere,50mp fara balcoane.Astea sunt suprafete decente?

Ce sa zic? Daca vb despre demisol...este chiar urat sa.ti cumperi un apart la demisol inferior, fara balcon...dar in schimb preturile sunt mici fata de etajele superioare.
Toti avem cerinte si situatii financiare diferite, astfel apart de la demisol se vand mai greu dar pana la urma isi gasesc cumparator...

Eu sincer nu m.am dus cu ruleta la vizionare dar mi.am dat seama din ochi ca nu este nici asa mic ca altele - asa cum am mentionat si in primul mesaj!

Edited by Flory26, 25 August 2016 - 22:08.


#1299
dared48

dared48

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.12.2006
Salutare,

Am terminat si eu de citit cele 73 de pagini.. si cel mai mult ma intereseaza acum cum este cu zgomotele de la vecini. Am vazut mai multe comentarii cum ca se aude cam tot. Asa este? Eu am rezervat un apartament de 3 camere tip A. Poate este cineva care are acelasi tip si ma poate lamuri cum e cu zgomotul de la vecinii de sus sau din lateral. Voi avea pereti comuni cu un dormitor si cu o bucatarie.

Multumesc

#1300
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
Se aude de peste tot stânga- dreapta, sus- jos,inclusiv de afara galagia.

#1301
catalyn333

catalyn333

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.03.2007
Buna seara, ce firma de termopane imi puteti recomanda? Ma intereseaza inchiderea unui balcon mare la un apartament 3 camere tip A....cineva care a inchis de curand si a prins un super pret....orice sfat/recomandare e bine venit...

Edited by conu71, 22 September 2016 - 12:42.
postare multipla


#1302
887a

887a

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.03.2016
Buna seara! Dintre cei care locuiti de mai mult timp in acest complex, ati avut probleme cu finisajele, geamurile puse, usile? Multumesc!

#1303
catalyn333

catalyn333

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.03.2007
Da, sunt probleme, datorita materialelor de proasta calitate si a grabei/nepasarii muncitorilor care s-au ocupat de aceste blocuri. Am avut probleme cu niste pereti care s-au "fisurat", creand niste crapaturi nu tocmai dragute. Ca sa nu mai zic de chitul din baie (gresie + faianta + cada), care a trebuit schimbat cu totul... Acum am probleme cu yalele de la dormitoare, marca PINUM, carora li s-a rupt o piesa din plastic din interior si nu mai pot fi reparate... o yala costa 220 lei... mai bine schimb usa cu totul...

#1304
887a

887a

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 11.03.2016
Multumesc pt raspuns!

#1305
filipokk

filipokk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 16.08.2015

Quote

Începând cu data de 24.10.2016, linia de autobuze 227 va funcționa între ,,Depoul Alexandria” şi intersecția Str. Pucheni/Str. Teodor Mazilu, apoi pe un traseu modificat pe Str. Pucheni, Şos. Sălaj, terminalul ,,Cartier Confort Urban” cu întoarcere pe Şos. Sălaj, Str. Munții Carpați, de unde reintră pe traseul actual.
Pe traseul prelungit, autobuzele vor opri în noile stații ,,Teodor Mazilu”, ,,Piața Pucheni” şi ,,Confort Urban” pe Str. Pucheni, ,,Cartier Confort Urban” pe Şos. Sălaj, respectiv ,,Piața Pucheni” pe Str. Munții Carpați.
Această măsură a fost luată ca urmare a numeroaselor solicitări ale locuitorilor din Cartierul Confort Urban.

Sursă: http://ratb.ro/comun...1.php?nrcom=645

#1306
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

View Postfilipokk, on 21 octombrie 2016 - 13:19, said:

Evident , asta este o timpenie , dar ce sa le ceri astora de la ratb ?????

#1307
filipokk

filipokk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 16.08.2015

View Postmaximg, on 21 octombrie 2016 - 18:38, said:

Evident , asta este o timpenie , dar ce sa le ceri astora de la ratb ?????

Am văzut păreri împărțite pe tema liniei 227. De ce e o tâmpenie?

#1308
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

View Postfilipokk, on 23 octombrie 2016 - 18:16, said:

Am văzut păreri împărțite pe tema liniei 227. De ce e o tâmpenie?
Vezi schita traseului pt a intelege mai bine .
227 face parte din cursele de cartier , o panarama inventata de ratb , adica o masina care se invirte printre strazi fara a fi efectiv un mijloc de deplasare intre A si B .... , o inventie pt a colora anumite zone ale orasului cu harti in care se acopera cu transport .
Realitatea este ca o linie de genul asta , nu este valabila si rentabila . sa mergi cu 227 din Pucheni in M-tii Carpati , faci 10 minute + 30 minute de stat in statie , adica 40 minute ...pe jos , 1 minut ..... sau din Teius in Pucheni , cca 50 min , pe jos max 2 minute.....
Prelungirea asta nu va rezolva nimic , decit ca va mai scoate la piata pe cei ce se nimeresc in statie la intervalul de peste 30 minute de circulatie , ca nimeni nu cred ca poate astepta atit , special .
In comunicat scrie ca va trece pe la terminalul nou din Confort . Aici este o problema . daca face cap linie , cei vor sa merga " circular " vor trebui sa retaxeze ....adica sa plateasca dublu , sa piarda 40-50 minute , in loc de moca , pe jos , 1-2 minute ... Ilogic si timpenie maxima .
Avind in vedere traseul , ar trebui sa functioneze cu unic cap linie Alexandria ...sau mai bine lipsa .

#1309
ionvecinul

ionvecinul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.12.2013
Este o chestie foarte buna aducerea RATB pana in CU atât pentru locuitorii din zona, cat si pentru RATB. Pentru locuitorii din zona,din CU, DR si din casele din zona pieții Pucheni, era o nevoie deoarece foarte multi aveau nevoie sa treacă prin piața Rahova pt a se deplasa la serviciu, iar unii aveau copii la școala de pe str. Munții Carpați. Pentru RATB avantajul este ca are mai multi călători pe 227 si își recuperează mai bine cheltuielile pe linie. De altfel, linia era foarte scurta si pana in prezent nu se justifica existenta ei, insa acum prin prelungirea ei este ok. Dezavantajați sunt locuitori din zona statiilor de pe Pucheni de pana in piață,care va trebui sa se deplaseze pana pe str. Munții Carpați, dar e vb de o distanta de doar aproximativ 200 metrii in medie de parcurs. Marii dezavantajați sunt proprietarii evazioniști ai piețelor din zona cărora li se îngreunează traficul la piețe. Ăștia sunt cei care s-au opus venirii atât  autobuzului 117, cat si lui 117 in zona Confort Urban. Din cate zice lumea proprietarii piețelor in discuție fac parte din același grup de interese in care se afla dezvoltatorii Confort Urban Residence si Marean Vanghelie.

Edited by ionvecinul, 25 October 2016 - 09:36.


#1310
valicheratoiu

valicheratoiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.09.2014
Buna seara, vreau sa stau cu chirie intro garsoniera, ............................

Edited by conu71, 28 June 2018 - 14:24.
fara nr de telefon


#1311
Revenger

Revenger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 09.03.2005
Cum se misca 117? Stiu ca i-au facut capat pana acolo langa Coral. Cam cat face dimineata (si orele de varf in special) pana la Unirea? Multumesc.

#1312
tmvali

tmvali

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.09.2008
Vali!!! Nu-ti da nimeni credit? I-ati ceva cu prima casa

#1313
Mesterul2008

Mesterul2008

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.03.2018
Salutari tuturor,

m-am inscris pe acest forum deoarece m-am hotarat sa cumpar un apartament in Confort Urban si din dorinta de a putea obtine informatii si de la cei care au cumparat deja, nu numai de la Dezvoltator sau de la promotorul imobiliar.
Am citit cat am putut din pagini (aproximativ 10 la inceput si 10 la sfarsit). Trecand peste discutiile inerente in contradictoru (pe toate forumurile trebuie sa existe cativa Gica-contra sau aplaudaci) si peste nesfarsitele discutii despre liniile RATB, am cateva intrebari pe care le voi pune pe rand pe capitole deoarece am observat ca se raspunde greu sau incomplet la intrebarile multiple.

Instalatiile sanitare si de incalzire
- Ce tip de teava se foloseste la instalatiile sanitare: PPR, pexal;
- Ce dimensiuni au tevile de apa si de incalzire;
- Traseele instalatiilor sunt prin pereti sau prin sapa;
- A avut cineva probleme cu instalatiile sanitare sau termice, in ce a constat avaria si daca dezvoltatorul s-a implicat sau s-a eschivat.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri

#1314
bezdek

bezdek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 04.07.2010
O să răspund eu.                                                   1.ppr                                                              2.nu stiu (cam cât degetul mare dela mână de groase.se vad doar mufele)                         3.prin șapă                                                             4.a patra iarnă fără probleme la instalatii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate