Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Aeroport Munchen

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
qwerty1

qwerty1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.06.2007
Poate cineva sa imi dea cateva informatii referitoare la preturile din aeroportul Munchen? Fac acolo escala si as vrea sa stiu cum imi pregatesc bagajul. Zbor cu Lufthansa.

#2
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,574
  • Înscris: 17.08.2007
Pai sunt preturi ca in toate aeroporturile, mari pentru orice om normal daca te referi la mancare/bautura. In duty-free unele produse sunt cu 5-10% mai mici decat in alte locuri.

#3
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
mie mi se pare o intrebare confuza: la ce preturi se refera? daca e vorba de duty free, de mult aceste preturi nu mai sunt o afacere
ce legatura are facutul bagajului cu preturile din aeroport?

#4
qwerty1

qwerty1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.06.2007

 bogwol, on 5th June 2012, 08:58, said:

mie mi se pare o intrebare confuza: la ce preturi se refera? daca e vorba de duty free, de mult aceste preturi nu mai sunt o afacere
ce legatura are facutul bagajului cu preturile din aeroport?

1. nu m-am exprimat clar ma refeream la mancare si bautura
2. este prima iesire in afara cu avionul si cantitatea de informatii pe care trebuie sa o procesez este mare
3. intre timp am aflat ca nu am voie cu alimente in bagajul de mana

#5
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010

 qwerty1, on 8th June 2012, 15:21, said:

1. nu m-am exprimat clar ma refeream la mancare si bautura
2. este prima iesire in afara cu avionul si cantitatea de informatii pe care trebuie sa o procesez este mare
3. intre timp am aflat ca nu am voie cu alimente in bagajul de mana
Nu ai voie nici cu bauturi, nimic lichid care sa fie peste 50 sau 100ml (nu-mi aduc aminte exact). Sa nu pui in bagajul de mana pasta de dinti si sprayuri, sampoane, bricege sau scule diverse. Mie era sa-mi confiste un patent multifunctional(avea si briceag) de 12 cm lungime pe care il uitasem in bagajulde mana. Preturile sunt ca peste tot in aeroporturi: destul de mari.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate