Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nu se rupe odata ata aia nenorocita :)

- - - - -
  • Please log in to reply
479 replies to this topic

#37
abe

abe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 04.09.2004
Bafta!!!

#38
adighigea

adighigea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 21.05.2005
Sevencore vorbeste la misto, nu il luati in seama. Ce ti-a casunat pe frenul, baiete? E una din cele mai erogene parti ale penisului, cu rol in declansarea orgasmului. Te urasti pe tine insuti de vrei sa iti amputezi frenul?

http://www.circumciz...putfunctii.html
http://www.circumcizia.org/glosar.html



Mianna, smegma are rol erotic, de hidratare a penisului, si de protectie impotriva infectiilor prin anticorpii puternici si lisozomele pe care le contine, ce exista si in lacrimi, cu acelasi rol.
Este stabilit de stiinta medicala. Medicina ne-a „bagat in cap” prin studii serioase histologice din SUA. Asta e adevarul.
Si femeile produc smegma, cu acelasi rol.

Citeste aici:

http://www.circumcizia.org/smegma.html

#39
sevencore

sevencore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 18.06.2003

View Postadighigea, on Nov 11 2005, 13:03, said:

Sevencore vorbeste la misto, nu il luati in seama.

nu vorbesc la misto... am fost la control la urolog si apoi la un chirurg... se rezolva luni dupa masa.
asta pentru ca azi nu am avut trimitere de la medicul de familie :)

#40
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postadighigea, on Nov 11 2005, 15:03, said:

Mianna, smegma are rol erotic, de hidratare a penisului, si de protectie impotriva infectiilor prin anticorpii puternici si lisozomele pe care le contine, ce exista si in lacrimi, cu acelasi rol.
Este stabilit de stiinta medicala. Medicina ne-a „bagat in cap” prin studii serioase histologice din SUA. Asta e adevarul.
Si femeile produc smegma, cu acelasi rol.

Citeste aici:

http://www.circumcizia.org/smegma.html

da-mi voie sa ma indoiesc de faptul ca te protejeaza de HIV  :D  vreau sa vad studiul ala serios care zice chestia asta.

lizozomele de fapt sunt lizozomi - iar incarcatura bacteriana din zona in discutie cam difera de cea care ia contact cu globul ocular  :)

e o mare diferenta intre smegma "proaspata", ca sa-i zic asa, si smegma acumulata si care a trecut prin diverse procese de degradare. aceasta din urma predispune la infectii - in special balanita (inflamatia glandului penisului), si a existat si o teorie ca ar fi factor favorizant in cancerul penian sau chiar in cel de col uterin.

nu sunt pro circumcizie, dar sunt pro igiena. n-o strangeti acolo pentru zile negre  ;)

#41
sevencore

sevencore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 18.06.2003

View Postadighigea, on Nov 11 2005, 13:03, said:

Ce ti-a casunat pe frenul, baiete? E una din cele mai erogene parti ale penisului, cu rol in declansarea orgasmului. Te urasti pe tine insuti de vrei sa iti amputezi frenul?
nu e vorba de a ma ura, dar mai nou am schimbat partenera...
si nu mi-e rusine sa o recunosc.... ca am o jena fizica... prin faptul ca acel fren provoaca durere si nu placere, ca desi este elastic si se intinde asa cum trebuie sa se intinda, atrage dupa sine si o mare parte din pielea preputului.
chirurgul a studiat cazul si a zis ca se rezolva, ca va elimina frenul si ca in locul in care acesta devine parte integranta din preput o sa fie nevoie sa elimine jumatate de cm de piele si ca nici nu are sa se cunoasca ca am fost operat.
sper sa va dati seama ceea ce am vrut sa spun :)

#42
adighigea

adighigea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 21.05.2005
sevencore, ai frenul scurt (breve). chestiunea se rezolva usor prin slabirea usoara chirurgicala a tensiunii din frenul, FARA AMPUTATIE de frenul sau preput.
ar trebui sa iti schimbi medicul si sa cauti unul competent.
mianna, ca si femeie, cam cu ti-ar suna daca eu ti-as spune, ca smegma pe care genitalele tale o produc te predispune la infectie (inflamarea clitorisului).
inflamarea glandului (balantita), la barbat, o conditie extrem de rara, este cauzata de intrarea unui agent patogen din mediul exterior, si se trateaza cu antibiotice. persoana este predispusa probabil din cauza unei imuno-deficiente (smegma cu rol de protectie la subiectul respectiv probabil nu contine suficienti anticorpi, de obicei la persoanele care in copilarie nu au fost alaptati la san sau la barbatii circumcisi ori decalotati prematur.)

smegma, o substanta naturala sa predispuna la infectii! este aberant ce sustii. ca si cum ai spune ca daca secretiile oculare sint "statute" vor provoca conjunctivite sau alte infectii la ochi.
dar despre transpiratia "statuta" si aceea conduce la infectii? haha. dar sperma ramasa sub preput dupa o partida de sex, si asta ne infecteaza? haha.

smegma, "statuta" sau nu, este tot smegma, cu rol de protectie impotriva infectiilor.

citeste aici studii despre rolul de aparare imunologica a preputului si despre modul in care preputul si smegma protejeaza impotriva HIV. cu alte cuvine, barbatii circumcisi, la fel ca femeile circumcise, sint la risc mai mare de infectie HIV, adica exact invers fata de ceea ce sustin medicii si liderii religiosi musulmani si mozaici (care de fapt incerca sa isi impuna si "justifice" "medical" religia).

mianna, este evreica? nu-i nici o suparare.

http://www.circumcizia.org/s4.html

http://www.circumcizia.org/s3.html

#43
adighigea

adighigea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 21.05.2005
mianna teoria ca smegma este cancerigena si ca are ceva de-a face cu cancerul de penis ori col a fost de mult discreditata. mai este sustinuta doar de niste medici evrei din SUA, din clanul lui Schoen, si cativa adepti fideli pe care din pacate ii mai au si pe plaiurile mioritei, si care in afara de prozelitism, mai fac si bani buni din circumcizie (cam 200 mil USD pe an).

interesant, daca asta ar fi adevarat, atunci de ce oare nu si smegma feminina nu este cancerigena pentru barbat? ce ar fi atunci sa facem circumcizie femeilor, ca sa nu ne infectam noi, barbatii, chiar asa? si despre circumcizia feminina unii medici sustin ca are "beneficii" iar smegma feminina cauzeaza "probleme" de sanatate .

citeste aici:

http://www.circumcizia.org/fgm.html

cat despre cancerul de penis si col, in realitate circumcizia masculina creste riscul de pt ambele conditii:

http://www.circumcizia.org/s8.html

http://www.circumcizia.org/s7.html

Asociatia Americana a Cancerului a dezmintit de mult teoria de care vorbesti tu. Uite adresa oficiala a asociatiei pe tema asta, din 1996 (vezi in josul paginii):

http://www.circumcizia.org/coresp.html

#44
sevencore

sevencore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 18.06.2003
ptr cunoscatorii care se tot dau a tot cunoscatori..... nu e frenul scurt... nu e nici cum...
pur si simplu vreau sa scap de el......
lasati-va de atatea sfaturi......

#45
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postadighigea, on Nov 13 2005, 12:56, said:

mianna, este evreica? nu-i nici o suparare.

  :D  nu, nu-i nici o suparare, mianna nu este evreica!

imi tot dati exemplu site-ul ala cu circumcizia, mai dihai decat o biblie. dar iti scapa ceva: nu cred ca vei gasi vreun post in care sustin circumcizia, alta era ideea pe care incercam s-o exprim. dar daca sunteti atat de convinsi ca nu dauneaza, strangeti-o, fratilor, si vindeti-o la kilogram  :D

una e prezenta smegmei, si alta circumcizia. adica exista suficienti barbati necircumcisi ale caror penisuri nu seamana cu cele din fotografiile atat de graitoare din site-ul mai sus mentionat.  :puke:

si cum pentru mine o singura opinie nu prea e suficienta, ofer la randul meu un link:

http://www.cirp.org/...e/HIV/vincenzi/

vezi si tu in josul paginii, la concluzii.

#46
adighigea

adighigea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 21.05.2005

View Postmianna, on Nov 13 2005, 15:24, said:

:D  nu, nu-i nici o suparare, mianna nu este evreica!

imi tot dati exemplu site-ul ala cu circumcizia, mai dihai decat o biblie. dar iti scapa ceva: nu cred ca vei gasi vreun post in care sustin circumcizia, alta era ideea pe care incercam s-o exprim. dar daca sunteti atat de convinsi ca nu dauneaza, strangeti-o, fratilor, si vindeti-o la kilogram  :D

una e prezenta smegmei, si alta circumcizia. adica exista suficienti barbati necircumcisi ale caror penisuri nu seamana cu cele din fotografiile atat de graitoare din site-ul mai sus mentionat.  :puke:

si cum pentru mine o singura opinie nu prea e suficienta, ofer la randul meu un link:

http://www.cirp.org/...e/HIV/vincenzi/

vezi si tu in josul paginii, la concluzii.

Mianna ma uit la studiul ce l-ai dat de la CIRP (hahah care se intampla ca cel care a creat site CIRP este un bun prieten de-al meu din Toronto, si anume Geoffrey Falk...) si imi spui acelasi lucru, adica ce sustin si eu: circumcizia nu previne SIDA; mai mult creste riscul prin lipsa apararii imunologice data de smegma si preput.

Linkul citat de tine este un studiu mai vechi, din 94, care in josul paginii conclude exact ca... circumcizia nu previne SIDA:

"As the safety, expected benefits, feasibility and acceptability of mass circumcision are all questionable, neither public-health interventions nor intervention studies appear to be defensible options before there is stronger evidence from observational studies in different settings that show lack of male circumcision may be a genuinely independent risk factor for the transmission of HIV."

Adica, intr-un rezumat pe romaneste: pretinsele "beneficii" [ale circ] sunt chestionabile, ca sa il citez pe Geoffrey.

Gardian...? sigur ce e biblie, pentru asta a fost infiintat cu sponsorizare speciala din SUA, unde actiunile recente de circumcizie si decalotare in crestere ale unor medici iresponsabili romani, au starnit ingrijorare intre organizatiile pentru dreptutile omului. Are un trafic de peste 100 mii hits in 4 luni si a fost creat in special in limba romana pt a fi accesibil si celor ce nu vorbesc engleza. D-aia il tot dau pe ala si nu pe altul.

Mianna nu e rau sa cauti mai multe opinii, insa oricat ai cauta, circumcizia masculina, la fel ca cea feminina au fost si vor ramane mutilare genitala (adica amputatii fara justificari reale)... iar mitul smegmei este creat si mentinut de cei ce sustin circumcizia...


Seven...blah blah. nu te inteleg. te contrazici. odata zici ca te deranjeaza frenul (breve), odata zici ca ti s-a pus pata pe el. concluzia mea: faci misto. succes pe cale mutilarii genitale pe care ai luat-o.

mai bine sa lasam discutia la dezvirginare, unde cel ce a intitit-o a vrut sa fie. adica despre modul in care se elimina fimoza (virginitatea) la baieti, asa cum si la femei se rupe himenul. inteleg ca el voia sa auda experientele si sfatul altor baieti care il pot ajuta.

raspunsul corect si serios deja l-a primit de la mai multi dintre noi.

#47
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
daca mai scrieti timpenii pun o poza cu penisu meu sau ce-o fi ala. mentionez ca e necircumcis :death:

#48
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005

View Postmianna, on Nov 13 2005, 17:24, said:

imi tot dati exemplu site-ul ala cu circumcizia, mai dihai decat o biblie

omul a mai aberat si pe alte topice. niste experiente neplacute in copilarie l-au facut sa duca o cruciada impotriva circumciziei :D

http://forum.softped...ic=35788&st=80#

#49
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
si parul pubian ne proteja organele reproductive de intemperii in epoca de piatra. intre timp am evoluat si nu mai avem nevoie de el

IMAGINE MEDICALA - o tu smegma minune ce ne protejezi de HIV!  :death:

Attached Files

  • Attached File  ch8.jpg   15.84K   1049 downloads


#50
sevencore

sevencore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 18.06.2003
ptr cei care chiar cred ca a fost un misto facut de mine... tin sa le spun ca m-am operat.
si asa dupa cum citisem pe alte forumuri, cam acelasi lucru am patit si eu.
pregatit de operatie, dat cu iod, camp steril, 2 injectii anestezie.
umflare de pana la 4 ori in dimensiune a portiunii respective.
crestat cu foarfeca, atat cat trebuie, sange nu prea mult, aproape ca nu am simtit nimic.
am vazut tot, nu e mare lucru... am 2 copci iar maine dimineata trebuie sa ma duc la un control.

ptr cei care cred ca am avut un fren scurt tin sa le precizez ca nu era scurt deloc.
ptr cei care cred ca ma contrazic, tin sa le mentionez ca atata timp cat am spus ca ma deranjeaza si ca fizic simt o anumita stare de disconfrort era normal sa mi se puna pata sa scap de el.

asa ca nu am facut misto nici un moment.

si inca ceva. ma enerveaza atitudinea unora dintre voi care se dau, asa dupa cum am mai spus, a tot cunoscatori. credeti ca altceva mai bun de facut nu aveam decat a stau sa fac misto pe tema asta ?!

atat am avut de spus, n-am sa mai scriu in continuare, asa ca eventualele replici care au sa vina le puteti scrie linistiti, daca asta simtiti...

#51
Alinux

Alinux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 21.05.2003

View Postdenis.m, on Nov 14 2005, 13:46, said:

IMAGINE MEDICALA - o tu smegma minune ce ne protejezi de HIV!  :death:

un sfat pentru posesorul penisului din imagine: MAI SPALA-TE!

#52
Semidoctul

Semidoctul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.11.2005
Erm, eu aș vrea să spun că nu am "ața" ruptă și nici nu o doresc ruptă. Pot face sex fără prezervativ și fără probleme. La început era dureros cam un minut și apoi devenea foarte elastică. Acum doare un pic câteva secunde, apoi nu mai am nici o problemă.
Prefer naturalul în locul "tuning"-ului :)

#53
arta_patologica

arta_patologica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 14.04.2005

View Postjedialex1985, on Oct 31 2005, 18:57, said:

nu se face cu anestezie ca mai mult te-ar durea injectia locala, si probabil ai o senzatie mai ciudata o zi-doua, doar nu-ti taie ditamai bucata. cel mai bine du-te si intreaba la un ginecolog. nu-ti fie rusine. sunt altii si mai si. si macar asta arata ca esti preocupat de sanatatea ta.


Lol, ginecolog ptr. baietzi? maaaareee lol. Nu mai sfatuiti baietu aiurea!

On Topic: mah, daca iti faci putin curaj io cred ca o sa reusesti si singur ,,operatia". Cumpara de la farmacie: o fasa sterila, o pereche de manusi aidoma si un bisturiu mic de unica fol. apoi te duci acasa, tragi o rashpink sa-ti iei curaj si apoi gasesti un loc in care sa nu fii deranjat. Apoi introbagi varful de la bisturiu intre membru si atza si cu mare grija tragi spre exterior ca un impuls. Rpd pui fasa si stergi mica sangerare. Apoi in urmatoarele zile ungi cu o crema antiinflamatoare zona respectiva ca sa te protejeze. Si gata. :coolspeak:  :death:

Edited by mufă, 19 November 2005 - 11:39.


#54
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005
Si daca se intampla ceva si ajungi la urgenta, rade toata camera de garda de tine. Du-te la un chirurg, chiar si generalist, sa te rezolve.
Sau fa-te evreu ca se ocupa aia de tine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate