Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

laptop gaming

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012
salut

vreau sa cumpar un laptop gaming non alienware. sa aiba full hd si sa poata sa ruleze jocuri noi. vreau ceva cu video puternic. o sa fie ca un al 2 lea laptop , doar pentru jocuri. nu ma deranjeaza daca are si web camera. oblibatoriu sa fie i7.

maxim 65 mil


adaugat. poate sa fie si de 17 inch

inca ceva: sa fie neaparat si mult peste nvidia fx880m de 1gb ddr3. ca dasta am acum si nu mere prea fericit.

Edited by atoe47w, 29 May 2012 - 17:33.


#2
CBb

CBb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 02.06.2009
http://www.emag.ro/l...--pDL-271891251
placa video foarte buna, hard cu 7200rpm, baterie cu 9 celule!

Edited by CBb, 29 May 2012 - 17:33.


#3
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
http://www.oktal.ro/...n 7-o61188.html

#4
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012

 driftking91, on 29th May 2012, 18:32, said:


dau pass la acest toshiba. nu vreau ceva cu rosu si cu negru care sa arate a laptop de copii. vreau laptop serios si fara brizz brizuri.

#5
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Păi cam așa arată toate seriile de gaming. :D

Ăsta îți place cum arată ? http://www.evomag.ro...ign=direct_link
Nu știu dacă îl au în stoc însă.

Edited by driftking91, 29 May 2012 - 17:39.


#6
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
ASUS ROG sun laptopuri de gaming care arata mai decent, dar tot sunt putin mai "personalizate" ca sa reflecte ca-s totusi de gaming.
In 65 milioane te sfatuiesc sa mai astepti sa apara laptopuri de gaming cu i7 3rd gen! Ideal pentru gaming in suma asta nu tocmai mica ar fi un GTX 570M cu i7 (2nd gen, ca alea cu 3rd cand or aparea probabil o sa aiba placa din seria 600 si o sa fie si mai scumpe) - dar nu prea gasesti, trebuie si mai mult buget. Asa ca ramane i7 cu GTX 560M! http://www.pcgarage....n-7-home-black/
Nu e chiar asa "colorat". Daca vrei sa afli mai multe detalii despre MSI-urile de gaming de la un posesor, este cineva care are aici pe forum, deci daca esti cat de cat interesat o sa umblu pe topicuri sa ti-l gasesc :)).
Oricum gaming pe fullHD in bugetul asta nici nu ma gandesc sa iei ceva sub GTX 560M. Ai si link catre review la acel MSI.

Edited by priderzaur, 29 May 2012 - 17:56.


#7
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012

 driftking91, on 29th May 2012, 18:36, said:

Păi cam așa arată toate seriile de gaming. :D

Ăsta îți place cum arată ? http://www.evomag.ro...ign=direct_link
Nu știu dacă îl au în stoc însă.

e ok. nu o sa cumpar laptopul din ro. o sa vina de afara.

 priderzaur, on 29th May 2012, 18:51, said:

ASUS ROG sun laptopuri de gaming care arata mai decent, dar tot sunt putin mai "personalizate" ca sa reflecte ca-s totusi de gaming.
In 65 milioane te sfatuiesc sa mai astepti sa apara laptopuri de gaming cu i7 3rd gen! Ideal pentru gaming in suma asta nu tocmai mica ar fi un GTX 570M cu i7 (2nd gen, ca alea cu 3rd cand or aparea probabil o sa aiba placa din seria 600 si o sa fie si mai scumpe) - dar nu prea gasesti, trebuie si mai mult buget. Asa ca ramane i7 cu GTX 560M! http://www.pcgarage....n-7-home-black/
Nu e chiar asa "colorat". Daca vrei sa afli mai multe detalii despre MSI-urile de gaming de la un posesor, este cineva care are aici pe forum, deci daca esti cat de cat interesat o sa umblu pe topicuri sa ti-l gasesc :)).
Oricum gaming pe fullHD in bugetul asta nici nu ma gandesc sa iei ceva sub GTX 560M. Ai si link catre review la acel MSI.

doamne fereste sa dau banii pe msi sau alienware.

imi cer scuze , trebuia sa adaug langa alienware si msi ul.

#8
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005

 priderzaur, on 29th May 2012, 18:51, said:

ASUS ROG sun laptopuri de gaming care arata mai decent
+ cel mai bun sistem de racire de pe laptop-uri. Recomand si eu un Asus din seria Republic of Gamers (RoG).

#9
puya4ever

puya4ever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,987
  • Înscris: 21.12.2006
i-ati ceva de la apple in banii aia.

#10
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012

 puya4ever, on 29th May 2012, 19:25, said:

i-ati ceva de la apple in banii aia.

ti se pare ca sunt prost? nu vreau sa te jignesc inapoi , insa apple e o jignire. mai bine ma joc x si 0 decat sa dau banii la rahatii aia. produse scumpe , performate mediocre si sistem de operare de rahat.

imi cer scuze insa o sa ignor postul tau.

 LensFlare, on 29th May 2012, 19:20, said:

+ cel mai bun sistem de racire de pe laptop-uri. Recomand si eu un Asus din seria Republic of Gamers (RoG).

sa stii ca bat cel mai mult spre un asus.

mai e in considerare si un dell xps.

#11
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
Ideal ar fi sa mai astepti cateva saptamani pana apar versiuni cu noile procesoare Ivy Bridge.

@puya4ever gaming pe Apple?  :D

Edited by LensFlare, 29 May 2012 - 18:40.


#12
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Daca ai laptop la ce iti mai iei unul ? Iti faci un desktop in 3500~4000 de lei care matura pe jos cu orice laptop. Mie mi se pare o risipa de banii sa iti cumperi un notebook asa de scump pentru gaming care nici nu prea mai e laptop, e o caramida "portabila". Gaming-ul adevarat e pe dektop si consola...

In fine.

Edited by Papillon_, 29 May 2012 - 18:42.


#13
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012

 Papillon_, on 29th May 2012, 19:41, said:

Daca ai laptop la ce iti mai iei unul ? Iti faci un desktop in 3500~4000 de lei care matura pe jos cu orice laptop. Mie mi se pare o risipa de banii sa iti cumperi un notebook asa de scump pentru gaming care nici nu prea mai e laptop, e o caramida "portabila". Gaming-ul adevarat e pe dektop si consola...

In fine.

pai cu desktopul imi e greu sa ma car peste tot. si mai greu de carat la aeroport

 LensFlare, on 29th May 2012, 19:39, said:

Ideal ar fi sa mai astepti cateva saptamani pana apar versiuni cu noile procesoare Ivy Bridge.

@puya4ever gaming pe Apple?  :D

astept nu e problema. cu toate ca nu vad cu ce or sa imbunatateasca procesoarele placa video. dar astept ca nu e nimic batut in cuie.

 LensFlare, on 29th May 2012, 19:39, said:

Ideal ar fi sa mai astepti cateva saptamani pana apar versiuni cu noile procesoare Ivy Bridge.

@puya4ever gaming pe Apple?  :D

astept nu e problema. cu toate ca nu vad cu ce or sa imbunatateasca procesoarele placa video. dar astept ca nu e nimic batut in cuie.

#14
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Aici sunt intru totul deacord cu Papillon. Ar merita numai daca esti genul care chiar se deplaseaza foarte mult, dar vrea sa se si joace calitativ. Acuma na, sa cari PS3-ul dupa tine e cam aiurea + ca nu stii daca o sa ai si un TV calumea unde mergi.
XPS-urile nu-s tocmai de gaming, in general o sa gasesti cu cel mult GT555M. Pt gaming DELL-urile au Alienware-urile pana la urma....
De curiozitate, ce nu-ti place la MSI-uri?

#15
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Pai lasi si tu dektopul unde iti petreci cel mai mult timp, iar laptopul il iei cu tine. Sunt banii tai, faci ce vrei cu ei dar eu zic ca nu merita.

Restul de bani mai bine ii bagi in femei, haine  :roflmao:  care iti aduc de 15 mii de ori mai multa sadisfactie. Gadget-urile sunt o bucurie de moment.

Edited by Papillon_, 29 May 2012 - 19:00.


#16
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012

 Papillon_, on 29th May 2012, 19:59, said:

Pai lasi si tu dektopul unde iti petreci cel mai mult timp, iar laptopul il iei cu tine. Sunt banii tai, faci ce vrei cu ei dar eu zic ca nu merita.

Restul de bani mai bine ii bagi in femei, haine  :roflmao:  care iti aduc de 15 mii de ori mai multa sadisfactie. Gadget-uri sunt o bucurie de moment.

in ro am desktop , afara am laptop. ma mut destul de des si nu pot fizic sa iau un desktop. nu ma car cu el si nu pot sa iau asa ceva. tre sa fie neaparat laptop.

o sa astept pana apare noua generatie de ivy sau ce zicea colegul , insa tot laptop va fi.

alienware am mai avut si sunt mizerii , nu mai cumpar. am avut probleme cu el si nu suport briz brizurile alea infecte.


eu am un i7 acum cu 8gb ram , insa placa video nu duce , ca nu as cauta alt laptop. de aia am zis ca vreau ceva cu o placa video peste 880m. ca e de rahat asta.

#17
atoe47w

atoe47w

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 27.04.2012
m am uitat si la acer aspire cu placa video 540m si full hd de 18,4 inch. nu e bun asta?

Ps: stie cineva diferenta dintre nvidia 880m si nvidia100m? sunt foarte curios. in sensul in care daca e diferenta mare si pe 1000m merge super bine diablo 3 la full hd iau tot thinkpad

#18
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
@atoe47w tinand cont de bugetul tau eu nu as lua o pocnitoare de la Acer, nu sunt chiar cei mai fiabili de pe piata...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate