Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare incarcator auto Iphone

Pentru cei care locuiesc in bloc ...

Taiere ramuri "neroditoare...

Business/afacere cu utilaje
 Genetica vs educatia vs cultura

Asus ROG - Probleme mari wi-fi

Recomandare Apartament

reparatie zgarietura bara spate
 Lipire XPS de hidroizolație ...

Detectare dispozitiv de ascultare...

suport/cutie fixare SSD in locul ...

Popcorn stradal
 De ce ard asa de violent masinile...

Sfat achizitie bicicleta MTB

Imi tot apare ipconfig

Degresant auto eficient

Canon XA10 [informatii/experiente/opinii]

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

cojocri61

cojocri61

New Member

• Grup: Members
vreau sa achizitionez o camera video canon xa10.Ce parere aveti?

Edited by _DelSte_, 28 May 2012 - 22:35.

c_anicai

c_anicai

Senior Member

• Grup: Senior Members
xa10 se zice ca nu e chiar de amator, ca remarca ca ai postat in aceasta sectiune.

am vazut pe forum probabil pe topicul de clipuri din evenimente nbc, cineva care are xa10 si fx1000. Era ferm hotarat sa pastreze canonul.

Eu din ce filmari am mai vazut pe net pare ca wb-ul pe auto nu e chiar ok si trage spre albastru, insa in lumina scazuta pare a se comporta ok.

Si eu sunt interesat de alte pareri si ceva material brut de la aceasta camera. Cred ca e oarecum similara cu g10(g10 cu lipsa intrari xlr si posibilitate atasare maner) care e mult mai eftina.

Edited by c_anicai, 29 May 2012 - 17:20.

midenis76

midenis76

Junior Member

o fi asemanatoare cu G10,dar xa10 filmeaza simultan pe doua carduri sd,deci cam greu sa pierzi date.si dupa cum am vazut,e singura la pretul asta care filmeaza simultan

nicu201

nicu201

Member

Canon XA10 nu e singura care filmeaza simultan pe 2 carduri..exista Canon HF g10 care acum e la jumatate de pret fata de XA-10 si chiar filmeaza pe 2 carduri simultan,testat de mine

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate