Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Clientii RCS & RDS pot opta pentru factura online, "F@ctura mea Digi"

- - - - -
  • Please log in to reply
107 replies to this topic

#19
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009

View Postboy4ever, on 2nd June 2012, 16:37, said:

Motivul real e reducerea costurilor companiei,iar pe mine nu ma intereseaza de ei!
Daca nu te intereseaza, ce mai cauti pe aici?

#20
lg

lg

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,745
  • Înscris: 20.08.2004
factura ti se trimite doar pe o adresa rdslink.ro, sau pe orice adresa de mail?

#21
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Pe orice adresa de mail ;)

#22
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,810
  • Înscris: 14.10.2008
E cumva default mail-ul cu care am creat contul de Digi Care? Mi-au dat mesaj pe mail in legatura cu F@ctura Digi.

#23
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006

View Postcatalinman, on 2nd June 2012, 19:04, said:

Pe orice adresa de mail ;)
     N-am putut sa schimb adresa de email.
   A ramas cea cu care am contul DigiCare.

View PostNeaceasca85, on 2nd June 2012, 19:30, said:

E cumva default mail-ul cu care am creat contul de Digi Care? Mi-au dat mesaj pe mail in legatura cu F@ctura Digi.
  Cred ca da.

#24
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View PostBukovina, on 2nd June 2012, 18:42, said:

Daca nu te intereseaza, ce mai cauti pe aici?
Iar imi rastalmacesti vorbele? Normal ca nu ma intereseaza de ei,cum nu ma intereseaza de nicio companie. Ce,daca ar da faliment plang eu de mila lor?? Si RIM (BlackBerry) e in groapa,crezi ca ma apuc sa bocesc?? Cum nici lor nu le pasa de mine nici pe mine nu ma intereseaza de ei. De parca RDS ar planta vreun copac de banii economisiti din facturi... sa fim seriosi! Isi urmaresc interesu lor si atat,de ce trebuie sa fiu si eu influentat?? Lasa-i sa se descurce cu banii,sunt problemele lor,asa cum si eu le am pe ale mele si nici in c*r nu-i doare si nici n-o sa-i doara vreodata!

View Postcatalinman, on 2nd June 2012, 18:20, said:

Tocmai ca un avantaj al facturii online e ca primesti si desfasuratorul convorbiriilor. La factura tiparita nu ai desfasurator, trebuie sa te duci in POP sa-l soliciti si te costa 1.5 lei per pagina printata.
Nu stiam cum e la RDS. Eu de 7 ani primesc factura detaliata la Cosmote fara sa platesc nimic. Daca as primi vreun beneficiu as renunta cu drag la ea,dar asa de ce sa ma complic?

#25
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006

View Postalexa32, on 2nd June 2012, 19:56, said:

N-am putut sa schimb adresa de email.
   A ramas cea cu care am contul DigiCare.


  Cred ca da.
Mergeti in POP si se poate schimba adresa de mail, cred ca si telefonic prin apel la Relatii Clienti puteti sa faceti modificarea ;)

#26
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
O las asa ca nu ma deranjeaza.

#27
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Eu prefer variantele online in detrimentul celor pe hartie, din cauza ca nu am pastrat niciodata o factura de la RDS, mai tot timpul le-am rupt dupa o zi sau doua si am aruncat-o la gunoi. Pentru a avea dovada platilor, din cand in cand mai platesc la ghiseu si pastrez chitanta pana la urmatoarea. Totusi ultima oara cand am platit asa a fost acum 6 luni in urma.

Revenind la factura online, din cate observ, dupa activarea facturii online se poate renunta la aceasta. Sau cel putin asa ma face sa cred din imaginea de mai jos.

Attached Files



#28
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Da, daca se doreste revenirea la facture clasica, pe hartie se poate dezactiva fara nicio problema ;)

#29
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postboy4ever, on 2nd June 2012, 20:08, said:

Nu stiam cum e la RDS. Eu de 7 ani primesc factura detaliata la Cosmote fara sa platesc nimic. Daca as primi vreun beneficiu as renunta cu drag la ea,dar asa de ce sa ma complic?

Ai putea sa te gandesti, ca beneficiu, la aerul din jurul tau care ar fi cu 0,000...01 mai curat datorita pomului care a ramas netaiat...
De ce tot timpul trebuie sa ai tu un beneficiu , la comunitate, natura, etc. nu te gandesti ?

#30
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View PostGeorge_Catean, on 3rd June 2012, 13:09, said:

De ce tot timpul trebuie sa ai tu un beneficiu , la comunitate, natura, etc. nu te gandesti ?
Nu,nu ma gandesc! Mai ales cand vad cu cata viclenie este prezentata chestia asta: ca salvam copacii! Macar de ar fi zis: "mai fratilor,apelati si voi la factura online ca sa ne mai reducem si noi costurile,ca si-asa suntem datori pana-n gat,nu ne platim toti angajatii,ceilalti isi primesc banii cu intarziere,e nashpa si pt noi...". In situatia asta apreciam fair-play-ul dar asa... de ce sa o fac? Iar faza cu copacii e prosteala pe fata. Hartia oricum e din aia reciclata. Si chiar daca ar fi din copaci,e cum spuneai tu 0,0000(..)1%, adica frectie la picioru de lemn. Alta e poluarea si dezastrele ecologice sunt altele,sa nu-mi vanda mie gogosi cu hartia economisita de la facturi!

#31
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,810
  • Înscris: 14.10.2008
Eu nu ma complic cu asa ceva ca oricum imi place cum se procedeaza, adica tata imi inmaneaza facturile si eu le platesc la banca, o factura in minus n-ar conta la cate hartoage din astea invarte tata, cate 2 de fiecare (birou+casa;), de la CEZ; Apa; Gaze; Romtelepom; Erdeesh; Vodafoame (eu+maica-mea) si Oringi (tata+fratele).  E irecuperabil, ii place sa dea bani la toti operatorii de telecom, nu se desparte de nici unul. :lol:

Edited by Neaceasca85, 03 June 2012 - 17:13.


#32
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,050
  • Înscris: 02.09.2005

View Postboy4ever, on 3rd June 2012, 18:06, said:

Nu,nu ma gandesc! Mai ales cand vad cu cata viclenie este prezentata chestia asta: ca salvam copacii! Macar de ar fi zis: "mai fratilor,apelati si voi la factura online ca sa ne mai reducem si noi costurile,ca si-asa suntem datori pana-n gat,nu ne platim toti angajatii,ceilalti isi primesc banii cu intarziere,e nashpa si pt noi...". In situatia asta apreciam fair-play-ul dar asa... de ce sa o fac? Iar faza cu copacii e prosteala pe fata. Hartia oricum e din aia reciclata. Si chiar daca ar fi din copaci,e cum spuneai tu 0,0000(..)1%, adica frectie la picioru de lemn. Alta e poluarea si dezastrele ecologice sunt altele,sa nu-mi vanda mie gogosi cu hartia economisita de la facturi!

tu ai vazut vreodata cum arata hartia reciclata? si, ca idee, stii ca e mai scumpa decat cea normala?

eu sunt adeptul facturilor online si, mai ales, a platilor online... la multe dintre utilitati folosesc cu succes si directdebit... in anul 2012, sa trag cu dintii de factura pe hartie ca sa stau ca prostu' cu ea in mana la cozi interminabile, nu prea ma "coafeaza", prefer sa fac altceva cu timpul meu..

#33
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Postlg, on 2nd June 2012, 18:58, said:

factura ti se trimite doar pe o adresa rdslink.ro, sau pe orice adresa de mail?
Scuze pt offtopic, dar cum ai facut rost de adresa de mail de la rds ?
Ai fost la un punct de lucru si le-ai cerut sau ?

#34
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003

View Postjericho, on 3rd June 2012, 18:47, said:

eu sunt adeptul facturilor online si, mai ales, a platilor online... la multe dintre utilitati folosesc cu succes si directdebit... in anul 2012, sa trag cu dintii de factura pe hartie ca sa stau ca prostu' cu ea in mana la cozi interminabile, nu prea ma "coafeaza", prefer sa fac altceva cu timpul meu..

Si eu la fel. Să trăiască online-ul.

#35
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View Postjericho, on 3rd June 2012, 18:47, said:

eu sunt adeptul facturilor online si, mai ales, a platilor online... la multe dintre utilitati folosesc cu succes si directdebit... in anul 2012, sa trag cu dintii de factura pe hartie ca sa stau ca prostu' cu ea in mana la cozi interminabile, nu prea ma "coafeaza", prefer sa fac altceva cu timpul meu..
Si asa nu poti plati online?? In fine,nu stiu ca nu m-am interesat. Eu nu stau la nicio coada la RDS,am casieria vis-a-vis de mine,peste strada,vad de la balcon daca e lume multa sau nu  :rolleyes:

#36
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009

View PostCorupt, on 3rd June 2012, 19:46, said:

Scuze pt offtopic, dar cum ai facut rost de adresa de mail de la rds ?
Ai fost la un punct de lucru si le-ai cerut sau ?
Eu mi-am facut adresa pe rdslink.ro prin telefon la RC. Catalin zicea ca nu se mai pot face... dar incearca.
oricim, nu stiu daca are rost... e destul de primitiva aplicatia, un cont de gmail e sfant.

Edited by Bukovina, 03 June 2012 - 23:24.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate