Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

ajutor
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Am 22000 euro disponibili

- - - - -
  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#19
mateimateimatei

mateimateimatei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 07.03.2011

Quote

Net cafe-ul mergea acu 15 ani,

In constanta este cea mai mare sala NetCafe din Romania in jur de 150 de PC`uri.
Cum crezi ca au rezistat ei ?
Calculator pt gaming doar pe rezervare gasesti loc liber.Si sunt vreo 130.

Edited by mateimateimatei, 28 May 2012 - 10:48.


#20
RegeleLeu

RegeleLeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 15.05.2012
Ca vine vorba: Depozitele în euro sunt slabe ca dobânda.
Daca schimba 22 de mii de euro în RON... sigur o sa piarda mult de tot doar prin schimbarea asta: Pe urma bancile au dobânda mai buna la ron... dar si acolo au comisioane.
Cu 22 de mii de ron nu prea poti face multe daca nu ai timp liber.

 mateimateimatei, on 28th May 2012, 11:47, said:

In constanta este cea mai mare sala NetCafe din Romania in jur de 150 de PC`uri.
Cum crezi ca au rezistat ei ?
Calculator pt gaming doar pe rezervare gasesti loc liber.Si sunt vreo 130.
Cat este ora?
La mine in oras nu cred ca mai exista vreo sala de calculatoare.

#21
mirceaor

mirceaor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,505
  • Înscris: 22.07.2006
Primele 2 variante alese de tine sunt ok. Dar mie mi se pare ca vrei mai multa actiune, asa ca o alta varianta ar fi sa iei o franciza, cauta sa aduci una care functioneaza deja bine intr-un oras mare.

#22
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008

 RegeleLeu, on 28th May 2012, 11:41, said:

...Stiu alt caz în care un prieten a fost tapit de un chirias: I-au luat mobila si i-au scos si caloriferele...
Eu am un prieten caruia i-au plecat chiriasii in iarna, cu frigiderul si cu datorii de 2 luni la intretinere ( + cablu, curent, total dauna ~1500)...Stii ce greu e sa gasesti chiriasi iarna ?  :deadtongue:

Edited by sirgoofy, 28 May 2012 - 10:54.


#23
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

 RegeleLeu, on 28th May 2012, 11:49, said:

Ca vine vorba: Depozitele în euro sunt slabe ca dobânda.
Daca schimba 22 de mii de euro în RON... sigur o sa piarda mult de tot doar prin schimbarea asta: Pe urma bancile au dobânda mai buna la ron... dar si acolo au comisioane.
Cu 22 de mii de ron nu prea poti face multe daca nu ai timp liber.

Mda, dar daca nu ii ai, e mai grav...mie mai imi ia inca juma de viata sa ii strang :confuzzled: ....da parca vorbeam de E, nu de RON :confuzzled:

#24
mateimateimatei

mateimateimatei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,491
  • Înscris: 07.03.2011

Quote

Cat este ora?
La mine in oras nu cred ca mai exista vreo sala de calculatoare.
6 lei

Edited by mateimateimatei, 28 May 2012 - 10:53.


#25
TheNewGuy

TheNewGuy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 16.01.2011
Salut,
mersi pentru raspunsuri.

Nu am jucat la bursa niciodata (doar pe FOREX cont demo, unde am iesit pe plus), n-am avut niciodata un magazin online, n-am facut niciodata agricultura, n-am avut niciodata un imobil inchiriat. Dar, ma consider o persoana cu o inteligenta cel putin medie si daca ma apuc de ceva, ma ducumentez bine inainte, vorbesc cu persoane avizate in domeniu.....nu ma arunc cu capul inainte.
Avand in vedere ca-s tanar si n-am experienta in afaceri, cam orice as face e mega riscant ;)

Alte idei?

#26
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011
O alternativa la un Internet cafe e o sala de jocuri - in Pitesti s-au deschis cateva si au prins bine, au un numar respectabil de console si au avut si concurscuri cu premii prin care le-au intrat pe sub piele tinerilor.

#27
RegeleLeu

RegeleLeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 15.05.2012

 nicopuscasu, on 28th May 2012, 11:51, said:

Mda, dar daca nu ii ai, e mai grav...mie mai imi ia inca juma de viata sa ii strang :confuzzled: ....da parca vorbeam de E, nu de RON :confuzzled:
Sa îti zic ceva trist: Am nenumarate persoane care si-au rupt spatele în Spania/Italia si pe urma au venit în tara cu sume apropriate: 10 mii de euro - 20 de mii de euro - 30 de mii de euro.
Nu prea ai variante fara implicare: Un aprozar îl poti dar trebuie sa stai sa pazesti personalul care mai tot timpul fura + controale: Sanepid, Garda Financiara, ISU, sunt asa de multe de esti descurajat pe loc.
Nu merge nimica în RO ca tot timpul se gaseste altul sa fure statul si vinde mai ieftin ca tine.
Eu nu mai veneam în RO cu 30 de mii de euro: Cine nu a fost în Italia/Spania si are gând sa plece: Mâncarea de baza este ieftina: Restul: Chiria si utilitatile sunt tot ca în RO - deci în italia ai sanse bune sa pleci cu gând de job de 600/700 de euro si sa ajungi sa bagi 400 de euro chirie la o camaruta.

 mateimateimatei, on 28th May 2012, 11:52, said:

6 lei
Mie îmi pare cam scump: 10 ore = 60 de ron - 10 ore cred ca faci în câteva zile... îti cumperi sistem gaming în ratele: 60 de ron în rate scoti un sistem gaming bomba.

#28
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

 TheNewGuy, on 28th May 2012, 11:53, said:

Alte idei?
Alte idei nu am, dar de inchiriat daca nu salti pretul si lasi o chirie normala, gasesti un cuplu normal sau o persoana care are nevoie de casa, nu sa fuga cu frigiderul in carca, este un venit sigur.
Asta nu inteleg eu la cei care inchiriaza, uite avem sus un spatiu pe care se cere 750 E( 3 cam), sta neinchiriat din ianuarie. Daca s-ar cere mai putin, ar fi si inchiriat deja si nu ar pierde atat( lunile neocupate + intretinerea inseamna o paguba destul de mare).
Cu mintea mea de neafacerist, eu as scadea pretul, ca sa am 12 luni ocupate decat zero.


Leule, eu de ex nu pot trai in alta tara. Ma uit la sor-mea care plateste 350 e pe 2 cam in Nuremberg, are o viata linistita, taman si-au luat si o masina aproape noua. Dar eu nu pot trai acolo...tot aici ma trage ata...si asa sunt multi ca mine, preferam aici viata asta plina de corvoada, sa ne lamentam pe forumuri si sa respiram aer de Romania:D. Am fost plecata si daca ma puteam intoarce, o faceam dupa primele 5 zile....motiv pt care si vacanta daca depaseste 7 zile, n-o cumpar. Ma ia dorul de tot si toate din Românica.
Afacerile in Ro daca le faci corect, nu te imbogatesti, doar supravietuiesti.
Ai dreptate cu toate taxele si darile si etc etc.
D-aia zic eu ca mai bine salariat pe bani multi decat afacerist cu datorii:-)

Edited by nicopuscasu, 28 May 2012 - 11:09.


#29
mirceaor

mirceaor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,505
  • Înscris: 22.07.2006

 nicopuscasu, on 28th May 2012, 12:03, said:

D-aia zic eu ca mai bine salariat pe bani multi decat afacerist cu datorii:-)

Haha, mai bine bogat si sanatos decat sarac si bolnav  :coolspeak:

#30
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009
Da Mircea, asa zic si io :lol:

#31
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
eu zic sa cumperi 2 loganuri si sa le bagi la taxi.
:peacefingers:

#32
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,815
  • Înscris: 01.09.2006

 banat, on 28th May 2012, 11:16, said:

iaca un exemplu : 7.5%  https://www.bancpost...-CASTIGI-ORICUM
7.5 % ai doar în ultima lună.
Pe tot anul, media e undeva puțin peste 6% poate ...

#33
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

 v3lsatis, on 28th May 2012, 12:50, said:

eu zic sa cumperi 2 loganuri si sa le bagi la taxi.
:peacefingers:
Mda, si tre sa vezi pe cine bagi pe ele daca vrei sa nu plangi :notangel:

#34
banat

banat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 02.08.2011

 ech, on 28th May 2012, 12:54, said:

7.5 % ai doar în ultima lună.
Pe tot anul, media e undeva puțin peste 6% poate ...
eu am avut doar 2 luni depozitul asta, am luat 6.85% dobanda, se incepe cu 6.8 si urca pana la 8% deci media anuala iese pe la 7.5 %.
Toate dobanzile aici : http://www.moneycent...i/depozite.html dar la sume de peste 50000 lei se poate negocia cel putin 0.5% + pe an
In tabelul din link nu sunt luate in calcul abonemantele promotionale ca cel de la BancPost

#35
TheNewGuy

TheNewGuy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 16.01.2011
De loc sunt din Constanta, dar ma bate gandul sa ma mut in Bucuresti cu serviciul.
Ce parere aveti de teren arabil? Sigur nu o sa-i scada pretul si as putea sa-l dau in arenda. Imi inspira mai multa incredere decat o garsoniera.

#36
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009
La teren nu ma pricep, eu sunt nascuta si crescuta aici.
Poate te lumineaza cineva care sta in mediul rural :confuzzled:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate