Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

EUROSPORT aduce romanilor turneul ROLAND GARROS in 3D, doar la UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008

View Postmihaiovidiu82, on 14th June 2012, 20:41, said:

Nu este 3D turneul de la Queens. E o conversie slaba.



Sa-l stapanesti sanatos. Ce model?

Mersi la fel si tie. Samsung 40ES6100.

#20
bennyioan

bennyioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 01.07.2011
ti ai luat?
Care sunt primele impresii? Ma bate si pe mine gandul la unu similar.

#21
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008

View Postbennyioan, on 21st June 2012, 06:40, said:

ti ai luat?
Care sunt primele impresii? Ma bate si pe mine gandul la unu similar.

Da mi-am luat. E mai mult decat ok. Imaginea e altfel fata de precedentul Samsung 40C5000, imaginea e mai lina, mai neblurata, nu stiu cum sa zic. Acei 200 Hz face toti banii. La 3D de asemenea e super. Per total sunt multumit si isi merita banii, mai ales ca acum e iar cu vreo 400 de lei mai scump. Ce am observat la el, ca singurul punct negativ este acel efect de clouding, care apare pe fundal foarte negru, insa nu este suparator, apare dupa vreo 3-4 ore de cand este aprins si se vede numai seara cand e camera intunecata, la nivelul zilei nu se observa deloc si sevede numai can schimb canalele pe receivere. Insa in comparatie ce vechiul Led, acela nu avea deloc acest efect. Si mentionez ca asta e al doilea aparat, pe primul l-am schimbat a doua zi pentru ca a aparut acest efect dupa 2 ore de dat drumul in plina zi si aparuse o dunga in stanga sus pe diagonala, si aia era suparatoare (dunga ma refer tot clouding), nu se vedea pe imagine normala. Insa primul daca asa facea dupa 2 ore de functionare era clar ca avea o problema. D-aia zic ca totusi asta nu are aceeasi problema dar s-ar putea ca seria asta sa fie asa. Smart hub-ul e foarte tare, browser-ul la fel, navighez cu o tastatura wireless Logitech k400 http://www.altex.ro/...-k400-usb-negru, foarte misto, se incarca foarte repede, l-am folosit pe Vplay, Youtube etc. Oricum, per total, cum am zis mai sus, sunt multumit in proportie de 80-90%, acei 10-20% il reprezinta chestia de mai sus. Si apropo, vine cu 2 perechi de ochelari, care pentru mine care sunt ochelarist sunt super, mi se aseaza ok. http://www.altex.ro/...g-ssg-p41002-xc

#22
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postrazvan1983, on 21st June 2012, 10:57, said:

Da mi-am luat. E mai mult decat ok. Imaginea e altfel fata de precedentul Samsung 40C5000, imaginea e mai lina, mai neblurata, nu stiu cum sa zic. Acei 200 Hz face toti banii. La 3D de asemenea e super. Per total sunt multumit si isi merita banii, mai ales ca acum e iar cu vreo 400 de lei mai scump. Ce am observat la el, ca singurul punct negativ este acel efect de clouding, ......
Iti dai seama cum se vede pe unul cu 1200hz ? :D

#23
bennyioan

bennyioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 01.07.2011
Multumesc razvan1983.
INca ceva
Cum sta la capitolul receptie canale digitale? Ai scanat grila digitala UPC?
Ceva probleme cu epg, ora, afisare subtitrari , care este ordinea canalelor?

#24
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008

View Postbennyioan, on 22nd June 2012, 06:49, said:

Multumesc razvan1983.
INca ceva
Cum sta la capitolul receptie canale digitale? Ai scanat grila digitala UPC?
Ceva probleme cu epg, ora, afisare subtitrari , care este ordinea canalelor?

De receptionat le receptioneaza pe cele de la RCS. Nu am CI de la UPC ci doar receiver Pace HD. In tv e bagat cablul de la RCS. Nu are probleme d-astea. La Samsung nu sunt probleme cu EPG, subtitrari, ora etc. Ordinea canalelor e alfabetica dar se pot edita, fie pe tv, fie pe stick si apoi importata lista. Are si PVR dar inca nu l-am testat.

#25
bennyioan

bennyioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 01.07.2011
Multumesc
eu il voi folosi pe UPC impreuna cu Card CI.
Pe 3d ai avut timp sa testezi?

#26
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008

View Postbennyioan, on 22nd June 2012, 10:01, said:

Multumesc
eu il voi folosi pe UPC impreuna cu Card CI.
Pe 3d ai avut timp sa testezi?

Da l-am testat, insa aici parerea mea personala nu prea poate fi asa de avizata, in sensul ca eu am o problema la ochiul drept, problema care ma impiedica sa vad asa de bine 3D, adica eu folosesc mai mult ochiul stang. Insa, sotia mea si mama au fost impresionate de cum se vede asa ca le cred si eu pe cuvant.

#27
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009

View Postbennyioan, on 21st June 2012, 07:40, said:

ti ai luat?
(...)Ma bate si pe mine gandul la unu similar.
Am văzut eu astăzi ES6100 în magazinul Flanco din Caransebeș. Cu siguranță ai Flanco prin Brașov, de ce nu te duci până acolo să te joci puțin cu televizorul...? Zic și eu...

#28
bennyioan

bennyioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 01.07.2011
cand  am fost eu , la ag din magazinul Unirea, nu aveau pe stoc

Edited by bennyioan, 22 June 2012 - 13:27.


#29
elcordobes

elcordobes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 04.06.2010
Sunt ceva sanse sa vedem deschiderea JO la Eurosport 3D? :naughty:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate