Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

EUROSPORT aduce romanilor turneul ROLAND GARROS in 3D, doar la UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
bennyioan

bennyioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 01.07.2011
Eurosport va transmite in Romania editia 2012 a turneului francez de tenis Roland Garros, live, in format 3D, prin intermediul platformei de televiziune UPC.


Canalul international de sport va difuza un semnal  3D live de pe Terenul Central de la Roland Garros, in perioada 27 mai - 10 iunie, care va fi disponibil iubitorilor romani ai sportului prin reteaua UPC.


Este al treilea an consecutiv in care turneul francez este produs in format 3D si este disponibil fanilor  pe Eurosport 3D.


Jean Thierry Augustin, Managing Director Achizitie de Drepturi  Distributie si Dezvoltare la Eurosport declara: “Eurosport a fost primul canal care a oferit tenis live 3D de la turneul francez in 2010, iar acest acord cu UPC va oferi publicului din Romania ocazia de a trai in direct un Turneu de Mare Slem in format 3D. Eurosport deja s-a angajat sa difuzeze peste 100 de ore de continut 3D de la Jocurile Olimpice din Londra in aceasta vara, asigurand astfel o si mai mare varietate de sporturi care pot fi urmarite in  aceasta modalitate inovatoare. In ianuarie 2012, Eurosport a prelungit contractul cu Federatia Franceza de Tenis pentru inca 3 ani, reusind astfel sa isi intareasca pozitia de  lider in Europa in ceea ce priveste transmisiunile live de tenis”.


“Pentru al doilea an consecutiv, oferim abonatilor nostri sansa de a urmari turneul Roland Garros in format 3D, pe Eurosport 3D. Aceasta competitie este una din cele mai importante pentru sportul alb si ne bucuram ca o putem oferi clientilor nostri in format 3D. Prin intermediul televiziunii 3D, oferim romanilor cele mai bune locuri in tribunele de la Paris, pentru ca ei sa fie in mijlocul actiunii si sa traiasca experiente de neuitat”, declara Severina Pascu, CEO UPC Romania.


Lansarea noii tehnologii a avut loc in luna mai 2011, cu ocazia turneului de tenis Roland Garros de la Paris, care a fost transmis de Eurosport si a fost urmata la scurt timp de introducerea in grila a singurului canal 3D din Romania care transmite 24/24, High TV.


Clientii UPC HD si HD DVR au acces la continut 3D fara vreun efort sau cost suplimentar, singura conditie fiind aceea sa detina un televizor 3D. UPC Romania ofera abonatilor sai ocazia de a urmari continut 3D prin intermediul a 3 media box-uri - Pace HD 7111, DVR HD Cisco 8584 si DVR HD Cisco 8685 – dar si prin intermediul Digital Cardului. Serviciul Eurosport 3D este disponibil clientilor UPC pe pozitia 159 a telecomenzii lor, in perioada 27 mai – 10 iunie 2012. Astfel, clientii UPC vor avea cele mai bune locuri si vor fi in mijlocul actiunii, bucurandu-se de o experienta de vizionare mai aproape de realitate, pe intreaga transmisie live a turneului Roland Garros, pe Eurosport 3D

Edited by megafanro, 30 May 2012 - 00:35.


#2
bennyioan

bennyioan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 01.07.2011
:coolspeak:

#3
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011
Foarte tare pentru 2 saptamani cei cu UPC pot vedea RG 3D si dupa alea 2 saptamani iubitori de tenis,f1,fotbal,handbal,rugby ce vad?

Dar cati din "milioanele" de clienti UPC detin un tv 3D?

#4
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View PostJohnTM, on 30th May 2012, 01:13, said:

Foarte tare pentru 2 saptamani cei cu UPC pot vedea RG 3D si dupa alea 2 saptamani iubitori de tenis,f1,fotbal,handbal,rugby ce vad?
Ce sa vada dupa alea 2 saptamani: Tenis (este o gramada la Eurosport), F1 (RTL + ca ai canal dedicat pentru sporturile cu motor), Fotbal (Bundesliga + etc si multe canale care dau mult fotbal gen Eurosport2, ESPN Classic, Sport 1, etc), Handbal, Rugby, etc :) Plus daca vor baschet american, hockey, baseball, fotbal american, etc pe ESPN, turul Frantei/Italiei/Spaniei etc in HD pe Eurosport, Champions League/Europa League/Olimpiada/Campionatul european de fotbal/gimnastica/etc pe TVR sau ProTV, etc ... doar timp sa aiba sa se uite la atata sport. Sau tu incercai sa subliniezi ca doar Liga 1 si campionatul Spaniei sunt interesante?

Edited by utopium, 30 May 2012 - 13:02.


#5
florianro

florianro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 03.07.2007

View Postutopium, on 30th May 2012, 14:04, said:

Dupa care vor urma multe altele pe care abonatii UPC le vor vedea in HD si ocazional in 3D, iar cei ai RDS in SD ;)
Nu stiu de ce, dar am impresia ca va mai urma si altceva:

"Eurosport deja s-a angajat să difuzeze peste 100 de ore de conținut 3D de la Jocurile Olimpice din Londra ȋn această vară, asigurând astfel o și mai mare varietate de sporturi care pot fi urmărite ȋn aceasta modalitate inovatoare."

http://www.paginadem...s-in-3d-pe-upc/

#6
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postflorianro, on 30th May 2012, 14:54, said:

Nu stiu de ce, dar am impresia ca va mai urma si altceva:

"Eurosport deja s-a angajat să difuzeze peste 100 de ore de conținut 3D de la Jocurile Olimpice din Londra ȋn această vară, asigurând astfel o și mai mare varietate de sporturi care pot fi urmărite ȋn aceasta modalitate inovatoare."

http://www.paginadem...s-in-3d-pe-upc/
Logic ar fi, ca incet-incet, sa se puna pe picioare si Eurosport 3D HD :thumbup:

#7
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
+1 :OK:
Poate asa ma motiveaza sa cumpar si eu un TV 3D.... :rolleyes:

#8
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 03.08.2010
deocamdata tembelizoarele 3d sunt o porcarie maxima

#9
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,849
  • Înscris: 14.08.2007

View Postferibalint, on 30th May 2012, 16:20, said:

+1 :OK:
Poate asa ma motiveaza sa cumpar si eu un TV 3D.... :rolleyes:
Pe mine nu ma atrage foarte mult ideea de 3D, am vazut odata HighTV pe un TV 3D plus ceva film la cinema ... nu pot sa zic ca sunt mare fan, dar da, la cat costa acum un TV 3D extra fata de unul HD cu cam aceleasi dotari, incepe sa merite sa cumperi un 3D. Si eu cred ca urmatorul va fi 3D, chiar daca nu ma vad prea des uitandu-ma la posturi 3D. Pe de alta parte, e bine sa fie cat mai mult continut si pentru asa ceva ...

#10
stefano_nc

stefano_nc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 27.03.2008
EUROSPORT aduce romanilor turneul ROLAND GARROS in 3D, doar la UPC .....o veste foarte buna :coolspeak:

#11
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010

View Poststefano_nc, on 31st May 2012, 15:26, said:

EUROSPORT aduce romanilor turneul ROLAND GARROS in 3D, doar la UPC .....o veste foarte buna :coolspeak:
Buna dimineata......doar acu' ai observat?

View Postalfa_alfa, on 31st May 2012, 14:19, said:

On-Topic: N-ar fi rau ca U.P.C. sa transmita si Olimpiada in 3D.. :OK:
Conform unor zvonuri....s-ar putea sa beneficiem si de Olimpiada in 3D..... :console:

#12
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Daca este sa ma iau dupa titlul threadului , nici macar nu se merita investitia intr-un device 3D ( doar pt. acest prg. tv 3D )
Insa cum detin o instalatie de satelit mobila , in aceasta situatie si prg. tv Eurosport 3D este binevenit/vizionat pe langa celelalte prg. tv 3D de pe satelit cu costuri = 0

#13
elcordobes

elcordobes

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 04.06.2010
Super! Eurosport 3D nu s-a oprit doar la transmisiunea Roland Garros. Acum de ex transmite live un turneu de tenis pe iarba, Turneul de la Queen's! :thumbup:

#14
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Ce transmite acum Eurosport 3D este chiar 3D real sau doar conversie de la 2D la 3D?
Intreb deoarece nu mai apare sigla Eurosport 3D ci Eurosport HD.Rog clarificari de la cei care detin 3D.

Attached Files



#15
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

View Postlupull, on 1st June 2012, 08:06, said:

Daca este sa ma iau dupa titlul threadului , nici macar nu se merita investitia intr-un device 3D ( doar pt. acest prg. tv 3D )
Insa cum detin o instalatie de satelit mobila , in aceasta situatie si prg. tv Eurosport 3D este binevenit/vizionat pe langa celelalte prg. tv 3D de pe satelit cu costuri = 0
Pe satelit programul Eurosport 3D este criptat asa ca treaba cu costurile 0...

PS
Se spune: "nu merita" Treaba cu "nu se merita" este o grava greseala gramaticala...

http://forum.softped...showtopic=56385

Edited by Traznitul, 13 June 2012 - 22:36.


#16
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010

View Postferibalint, on 13th June 2012, 15:44, said:

Ce transmite acum Eurosport 3D este chiar 3D real sau doar conversie de la 2D la 3D?
Intreb deoarece nu mai apare sigla Eurosport 3D ci Eurosport HD.Rog clarificari de la cei care detin 3D.
Nimeni cu 3D?

#17
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008

View Postferibalint, on 14th June 2012, 16:13, said:

Nimeni cu 3D?

Daca nu iti raspunde nimeni pana maine pe la 5-6 seara te voi putea ajuta eu, avand in vedere ca maine mi se livreaza televizorul 3D. Si eu eram curios tocmai din cauza asta dar vad ca nu mai e nimeni pe aici.

#18
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010
Nu este 3D turneul de la Queens. E o conversie slaba.

View Postrazvan1983, on 14th June 2012, 19:55, said:

Daca nu iti raspunde nimeni pana maine pe la 5-6 seara te voi putea ajuta eu, avand in vedere ca maine mi se livreaza televizorul 3D. Si eu eram curios tocmai din cauza asta dar vad ca nu mai e nimeni pe aici.

Sa-l stapanesti sanatos. Ce model?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate