Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

nou in SEO

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
George A

George A

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.10.2005
Salut,

Voi administra in curand un site si as vrea sa stiu cum  ii voi putea obtine un PR bunicel pe google.
Mai conteaza  keywords? Daca da, cat de mult?
Din cate am inteles, conetaza linkurile f mult.
Voi avea pt inceput  un numar intre 1000 si 10000 backlinkuri ca sa ma ajute la promovare. Ce inseamna  conceptul de backlink?
Ce diferenta este intre Yahoo si Google dpdv al SEO?

Multzumesc

George

#2
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Metatag-ul keywords nu mai conteaza pentru Google, deci nu merita sa te chinui.

Quote

Voi avea pt inceput un numar intre 1000 si 10000 backlinkuri ca sa ma ajute la promovare.

:w00t:   :D  

Esti sigur? Vezi ca astea ar trebui sa vina de pe IP-uri diferite si de preferabil de pe site-uri tematice (adica cu acelasi subiect ca al site-ului tau). De unde iei tu atatea din prima fara sa dai bani? In plus, ar trebui sa incepi cu un numar mic de link-uri (20-30), iar apoi sa cresti cu ceva de genul 200 pe luna - asta ca sa nu fii penalizat.

Ai intrebat si ce e un backlink: pur si simplu este un link de la un anumit site spre site-ul tau.

Bafta!

ps: poti sa ne spui si noua site-ul tau, sau macar in ce domeniu este?

#3
mihai_floricel

mihai_floricel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.08.2005

View PostGeorge A, on Oct 30 2005, 08:25, said:

Salut,

Voi administra in curand un site si as vrea sa stiu cum  ii voi putea obtine un PR bunicel pe google.
Mai conteaza  keywords? Daca da, cat de mult?
Din cate am inteles, conetaza linkurile f mult.
Voi avea pt inceput  un numar intre 1000 si 10000 backlinkuri ca sa ma ajute la promovare. Ce inseamna  conceptul de backlink?
Ce diferenta este intre Yahoo si Google dpdv al SEO?

Multzumesc

George
salut,george.
cum intre 1000 si 10000?!? eu nu am inteles asta:"Voi avea un numar intre 1000 si 10000 backlinkuri" si dupa "ce ins.backlink?"
diferenta dintre yahoo si google se pare ca este imensa;eu(incepator intr-ale problemei,,,) am fost destul timp in prima pag.in yahoo fara stres mai deloc,cred ca dat.denumirii site-ului,description,poate ceva click-uri din yahoo,etc....altfel nu imi explic...
cu google este adevarata munca pe SEO, iar aici cred ca sunt multi altii care te pot sfatui m.m.mai bine decat mine... :D ;oricum sunt multe topic-uri deschise aici din care poti afla multe pe tema asta...so...

#4
George A

George A

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.10.2005
Nu e nici o exagerare. Vor fi intr-adevar intre 1000 si 10000 backlinkuri. Cat de sigur este ca voi fi penalizat daca intru din prima cu aceste backlinkuri? Penalizarea inseamna in acest caz excluderea din baza lor de date? Ce se intampla daca nu vin aceste linkuri de pe site-uri tematice?
Concret, ce inseamna PR (Page Rank)? La ce foloseste?
Daca pe Google nu mai conteaza keywords, ce conteaza? Titlurile de la fiecare pagina a site-ului?

#5
danyboy2010

danyboy2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 18.09.2005

Quote

Daca pe Google nu mai conteaza keywords

Ai inteles gresit preacher a spus ca

Quote

Metatag-ul keywords nu mai conteaza pentru Google, deci nu merita sa te chinui.
adik asta:

Quote

<meta name="keywords" content="cheap php scripts, php scripts, faq php scripts, auctions php scripts, ppc php scripts">


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate