Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Google si Yahoo se uita pe home.ro?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Nigel

Nigel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 24.08.2005
Recent (de o săptămînă și) am publicat un site, unde altundeva decat pe serverul saracilor, home.ro.
Am incercat să respect cît mai multe reguli de realizare a unui site profesionist, are și Descriptions și Keywords, etc.
Rog să-mi spuneți dacă o să am șanse de a-mi vedea situl vreodată listat pe Google sau Yahoo? Cei care aveți situri pe home.ro sau go.ro, cum stați?
Eu nu prea am văzut situri de pe aceste servere în listele de rezultate ale motoarelor de căutare.

Ca un exemplu, nici de situl Inspectoratului Școlar Județean Arad (găzduit deasemenea pe home.ro) nu or auzit nici Google nici Yahoo.

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
si nu ne spui si noua site-ul sa vedem daca ai optimizat bine?

#3
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
google nu are nici o problema cu freehost-urile, uite: http://www.google.ro/search?q=cangurul

singura lui problema e sa auda de undeva de site-ul tau. exista undeva pe web un link catre site-ul tau ? daca nu, macar adauga-l manual pe google / yahoo

#4
Nigel

Nigel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 24.08.2005

View Postzuppy, on Oct 30 2005, 09:45, said:

google nu are nici o problema cu freehost-urile, uite: http://www.google.ro/search?q=cangurul

singura lui problema e sa auda de undeva de site-ul tau. exista undeva pe web un link catre site-ul tau ? daca nu, macar adauga-l manual pe google / yahoo

Pe Yahoo am încercat ieri să sugerez un site, adică al meu, dar nu știu dacă o să apară și nu știu dacă am ales bine domeniul. (Computers...)

Situl reprezintă efectiv un curs de Pascal, cu instrucțiuni, exemple de programe, etc și nu știu unde ar trebui să-l plasez, la Computers... sau la Education...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate