Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Recomandare notebook

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,477
  • Înscris: 17.09.2007

View PostPapillon_, on 29th May 2012, 10:48, said:

Sunt mai reusit XPS-urile ca si constructie, design decat seria N55 de la Asus.

Tu vorbesti serios? N-am vazut in realitate un N55 insa un teardown de XPS e FOARTE complicat.
Daca vrei sa schimbi HDD e crima si pedeapsa.

#38
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Pe partea aceea nu stiu cum sta dar ca si constructie, aspect N55 zici ca e entry level, arata ca dracu. Asus-ul meu( K53SV) chiar daca face parte din categoria consumer/multimedia ii da clasa. A mai dat si 3800 de lei pe el, i7 Sandy Bridge, FHD, Nvidia GT550M...

Mai bine isi lua un TinkPad chiar daca personal nu imi place pentru ca e prea spartan.

Edited by Papillon_, 29 May 2012 - 18:17.


#39
zbarciog

zbarciog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 01.04.2010

View PostPapillon_, on 29th May 2012, 19:16, said:

Pe partea aceea nu stiu cum sta dar ca si constructie, aspect N55 zici ca e entry level, arata ca dracu. Asus-ul meu( K53SV) chiar daca face parte din categoria consumer/multimedia ii da clasa. A mai dat si 3800 de lei pe el, i7 Sandy Bridge, FHD, Nvidia GT550M...

Mai bine isi lua un TinkPad chiar daca personal nu imi place pentru ca e prea spartan.

Eu de exemplu nu pun accent pe cum arata, atata timp cat este o bestie(ca si performanta). :)


EDIT: Plastic ca si plastic, dar rezistent la socuri. De exmplu uita-te la un droptest intre iphone si sgs2. (plasticu absoarbe socurile, si sa nu uitam si de preturi)

Edited by zbarciog, 29 May 2012 - 18:39.


#40
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Fiecare cu gusturile lui, pentru mie conteaza cum arata, materialele folosite, racirea,  avand in vedere ca euforia specificatiilor trece repede.

Unora le place S3, zic ca e senzational, e cel mai tare in bechmark-uri etc. Cand l-am luat in mana mi-a venit rau, plastic ordinar :deadtongue: .
Zici ca are motor de M3 dar caroserie de Geely. Prefer HTC One X oricand.

#41
Selsin

Selsin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 26.03.2010
Nu fiti lacomi- ceea ce conteaza cu adevarat este echilibrul dat de: aspect-dotare(configuratie) si anduranta. Nu e nici-o nenorocire daca mai lasati putin dintr-o caracteristica pentru alta mai performanta, bineinteles, in situatia in care acest lucru chiar conteaza.

#42
zbarciog

zbarciog

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 01.04.2010

View PostSelsin, on 30th May 2012, 00:08, said:

Nu fiti lacomi- ceea ce conteaza cu adevarat este echilibrul dat de: aspect-dotare(configuratie) si anduranta. Nu e nici-o nenorocire daca mai lasati putin dintr-o caracteristica pentru alta mai performanta, bineinteles, in situatia in care acest lucru chiar conteaza.

Am intr-o carcasa de P2 (un compaq) o placa de baza si un quad-core. Cine vede carcasa zice ca sunt in urma cu 15ani, dar cand vede cum merge wind 7 :))

#43
Hansolo

Hansolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,477
  • Înscris: 17.09.2007

View PostPapillon_, on 29th May 2012, 19:16, said:

Pe partea aceea nu stiu cum sta dar ca si constructie, aspect N55 zici ca e entry level, arata ca dracu. Asus-ul meu( K53SV) chiar daca face parte din categoria consumer/multimedia ii da clasa. A mai dat si 3800 de lei pe el, i7 Sandy Bridge, FHD, Nvidia GT550M...

Mai bine isi lua un TinkPad chiar daca personal nu imi place pentru ca e prea spartan.

Interesant, chiar eram curios de o comparatie ca materiale cu Asus-ul tau. Ce ti-e si cu producatorii astia, si la Samsung, gama de sus (SGS) are plastic gama ceva mai jos (S8500Wave) are metal si arata/se simte mult mai bine in mana.

#44
adishor

adishor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 16.11.2004
Mi-am comandat pana la urma Asus N55. Chiar daca la design Dell-ul era mai ok, tot la Asus am ajuns. Raport performanta/pret mai bun. Maine ajunge. Sper sa nu fiu dezamagit.
Va multumesc tuturor pt. sfaturi.

Edited by adishor, 13 June 2012 - 18:56.


#45
florin_nan

florin_nan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.02.2012

View Postadishor, on 13th June 2012, 19:39, said:

Mi-am comandat pana la urma Asus N55. Chiar daca la design Dell-ul era mai ok, tot la Asus am ajuns. Raport performanta/pret mai bun. Maine ajunge. Sper sa nu fiu dezamagit.
Va multumesc tuturor pt. sfaturi.
ia zi esti multumit de n55???ma gandeam sa-mi achizitionez si eu unul si nu stiu ce sa fac :D

#46
adishor

adishor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 16.11.2004
Pot sa zic ca-s multumit. Arata chiar bine insa capacul e un magnet pentru praf si amprente. Configuratia e buna, singurul joc mai pretentios pe care l-am incercat merge foarte bine (Dirt Showdown).
Daca mai ai alte intrebari sa-mi zici.

#47
florin_nan

florin_nan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.02.2012

View Postadishor, on 26th June 2012, 16:54, said:

Pot sa zic ca-s multumit. Arata chiar bine insa capacul e un magnet pentru praf si amprente. Configuratia e buna, singurul joc mai pretentios pe care l-am incercat merge foarte bine (Dirt Showdown).
Daca mai ai alte intrebari sa-mi zici.
cu racirea cum sta?se incalzeste rau in jocuri??

#48
adishor

adishor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 16.11.2004

View Postflorin_nan, on 26th June 2012, 21:05, said:

cu racirea cum sta?se incalzeste rau in jocuri??
in partea stanga se incalzeste, nu foarte tare dar e cald. in partea dreapta e doar usor caldut.
in comparatie cu alte laptopuri nu stiu sa-ti spun, e primul meu laptop.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate