Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

[CUM] Ridicare bani primiti prin Western Union?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011
Am de primit niste bani din afara tarii prin Western Union. Expeditorul mi-a trimis codul necesar pentru ridicarea banilor dar e prima data cand sunt in situatia asta si am o intrebare: in orice locatie din care se pot trimite bani prin WU se pot si ridica (posta, banca)? Si daca da, in afara de buletin si cod mai e nevoie de ceva?

#2
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Asta zice WU...

Cum ridici banii
    -te deplasezi la o locatie a unui Agent Wester Union in orasul tau
    -ai nevoie de  un act de identitate valabil (buletin, carte de identitate, pasaport, legitimatie de sedere temporara, adeverinta de identitate pentru refugiati – pentru rezidenti si pasaport, carnet de identitate pentru personalul diplomatic – pentru nerezidenti)
    -trebuie sa cunosti  numele si prenumele persoanei care a trimis banii, suma transferata, orasul si tara de unde s-a efectuat transferul
    -trebuie sa cunosti numarul de 10 cifre, al tranzactiei, pe care l-ai primit de la persoana care iti trimite banii (MTCN)
    -completezi formularul “Pentru primit bani” si il inmanezi la ghiseu
    -ridici banii

#3
12trei

12trei

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 22.07.2011
Mergi la orice banca ce are reclame cu Western Union.
(BRD, Transilvania, ...)

In afara de buletin si cod, parca te mai intreba de suma pe care o astepti, numele expeditorului, tara.
La fel este si la MoneyGram

#4
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011
Multumesc pentru raspunsuri. :D

#5
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011
Am ridicat banii, o singura problema a fost, ca eu figuram in transfer cu un singur prenume, cand eu am de fapt doua. Norocul meu ca am fost la posta, cel putin data viitoare stiu tot ce trebuie. Mi-a cerut MTCN-ul, numele expeditorului si tara de origine, alaturi de cartea mea de identitate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate