Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Promovare website

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
mbb

mbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.07.2011
Salut !

Vreau sa va intreb despre promovarea web si anume: stie cineva directoare web, forumuri de publicitate etc? Site-ul e optimizat, l-am pus pe anumite directoare web care care le aveam si ce am mai gasit pe net dar mi s-au terminat resursele :)

#2
mbb

mbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.07.2011
Era de asteptat ca "nu stie nimeni".

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Momentan Google nu vede cu ochi buni acest tip de "promovare fortata". Foloseste Adwords sau pana se stabilizeaza situatia lasa site-ul asa cum e, insista pe continut de calitate.

#4
mbb

mbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.07.2011

View PostLensFlare, on 20th May 2012, 13:34, said:

Momentan Google nu vede cu ochi buni acest tip de "promovare fortata". Foloseste Adwords sau pana se stabilizeaza situatia lasa site-ul asa cum e, insista pe continut de calitate.


Nu mai am ce sa ii pun ca si continut, pentru ca este un site de tamplarie pvc. Oricum multumesc pentru raspuns.

#5
dana2010

dana2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 26.03.2010

View Postmbb, on 20th May 2012, 18:24, said:

Nu mai am ce sa ii pun ca si continut, pentru ca este un site de tamplarie pvc. Oricum multumesc pentru raspuns.

eu am folosit adwords, dar nu m-a ajutat; apoi am folosit strategii de social media marketing, link building etc, vorba vine eu, o firma, merita citit srl, a facut o treaba buna, ti-o recomand. bafta!

#6
mbb

mbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.07.2011

View Postdana2010, on 21st May 2012, 17:55, said:

eu am folosit adwords, dar nu m-a ajutat; apoi am folosit strategii de social media marketing, link building etc, vorba vine eu, o firma, merita citit srl, a facut o treaba buna, ti-o recomand. bafta!


Mersi pentru raspuns.

#7
mbb

mbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.07.2011
Inca o intrebare, cum se promoveaza un site pe forumurile care permit acest lucru ? Un exemplu de formuri daca se poate.

View PostLensFlare, on 20th May 2012, 13:34, said:

Momentan Google nu vede cu ochi buni acest tip de "promovare fortata". Foloseste Adwords sau pana se stabilizeaza situatia lasa site-ul asa cum e, insista pe continut de calitate.

La mine a dat rezultate promoavrea pe directoare web.

#8
adrian_gpj

adrian_gpj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.06.2012

View Postmbb, on 2nd June 2012, 23:37, said:

Inca o intrebare, cum se promoveaza un site pe forumurile care permit acest lucru ? Un exemplu de formuri daca se poate.



La mine a dat rezultate promoavrea pe directoare web.

da intradevar directoarele web sunt cea mai buna variata pentru un site in care nu poti adauga foarte mult continut , ele fiind doar de prezentarea firmei.

Acum intervine problema alegerea directoarealor web si daca esti dispus sa investesti
Intalnesti o gramada de directoare gratis  problema fiind timpul de acceptare
Recomandarea mea este cautale pe cele mai noi care aproba rapid linkurile si investeste ceva in cele foarte vechi care iti ofera transfer de PR
De asemenea iti recomand un director nou Ro 7Stars  Directory (cauta pe google)  aproba linkurile in max 24 ore.
Multa bafta.

#9
webs73

webs73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.07.2012
Va salut si cu ocazia asta adaug si eu un anunt pentru cei interesati de SEO. Detin metodele sigure pentru a urca un website pe prima pagina Google in cel mult 3 saptamani. Pentru a va convinge, puteti sa-mi lasati un mesaj pe ID: webmasterg73  , Observ ca sunt atatea polemici si certuri pe acest subiect SEO, va chinuiti cu fel si fel de metode deplasate si total gresite pentru a va urca website-ul pe prima pagina in motoarele de cautare :) , simplu si nimic mai SIMPLU. As posta aici o metoda si cateva dintre site-urile facute de mine care sunt TOATE pe prima pagina si nu vor mai cadea de-acolo prea curand. Unele le tin pe prima pagina chiar de mai bine de 1 an :) Astept doritorii sa se convinga. Va multumesc si ...apropo, nu este aroganta ci mai degraba descretirea mintilor luminate in ale SEO si Web Design-ului....Firme care cer bani grei pentru asta si defapt ei nu sunt in stare sa urce un website macar in pagina 3 :)...

#10
razvan_shop

razvan_shop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 13.02.2008
Poti sa adaugi un articol de calitate in directorul meu.(http://www.beerandbricks.ro)

#11
ionita_adrian

ionita_adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 25.02.2010
continut mult.. si de calitate asta e cheia succesului

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate