Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Cartoon Network HD.

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
2802 replies to this topic

#55
red1apple

red1apple

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 13.05.2012
De luni 20 august sunt episoade noi din Un show obisnuit la 17:00 cred ca de luni-vineri. De luni 27 august cred ca ii iar Cartoon Toon Toon la 11:35. Macar in fiecare luni ii la 11:35 Vaca si Puiul pana la 12:25, dupaia ii la 12:25 Eu sunt Nevastuica pana la 13:15, dupaia cred ca in fiecare zi, ii la 13:15 Ed, Edd si Eddy. Macar bine ca mai pun si desene faine nu doar porcarii ca Ben 10, Generator Rex...mai is o gramada de porcarii.

#56
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Astia de la Cartoon Network ne pacalesc cand vine vorba de seriale noi. De exemplu la Beyblade: Metal Masters aparut in 2002, si ei spun ca este serial nou. RUSINE.  :thumbdown:

#57
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai e nou la ei in grila. :lol: Doar nu te asteptai sa zica ca este Nou serialul.

De fapt, 'Beyblade: Metal Masters' a aparut in 2009 / 2010, nu 2002 cum mai scriu cei de la Port.ro! :thumbdown:

Edited by alfa_alfa, 16 August 2012 - 09:54.


#58
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011

View Postalfa_alfa, on 16th August 2012, 10:53, said:

Pai e nou la ei in grila. :lol: Doar nu te asteptai sa zica ca este Nou serialul.

De fapt, 'Beyblade: Metal Masters' a aparut in 2009 / 2010, nu 2002 cum mai scriu cei de la Port.ro! :thumbdown:

Pe IMDB scrie ca serialul Beyblade: Metal Masters a aparut in anul 2002.

#59
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu, cei de la Port.ro au confundat 'Beyblade: Metal Masters' cu 'Beyblade' (simplu), si de accea te redirecteaza pe I.M.DB. la 'Beyblade'! :peacefingers:

#60
red1apple

red1apple

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 13.05.2012
Tot de luni 27 august nu mai ii Labortorul lui Dexter la 07:00, o pus Garfield in locul lui, atunci Laboratorul lui Dexter mai ramane doar la 09:55, doar 10 minute pe zi asta ii bataie de joc, macar pe Boomerang ii un pic mai mult.

#61
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011

View Postred1apple, on 16th August 2012, 23:18, said:

Tot de luni 27 august nu mai ii Labortorul lui Dexter la 07:00, o pus Garfield in locul lui, atunci Laboratorul lui Dexter mai ramane doar la 09:55, doar 10 minute pe zi asta ii bataie de joc, macar pe Boomerang ii un pic mai mult.

La Boomerang "Laboratorul lui Dexter" este difuzat de luni-vineri la ora 16:20, apoi de luni-duminica la ora 22:55.

#62
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View Postalfa_alfa, on 13th August 2012, 22:40, said:

Pot scoate si: Ben 10 (Toate), FlapJack, Chowder, Transformers Prime, Redakai, Pisicile Fulger, Bakugan, Rex Generatorul si Dramele Totale ale Stupideniei si sa bage inapoi 'Foster's Home for Imaginary Friends', 'Adventure Time', 'Mike, Lu & Og', 'Time Squad' si care or mai merita, ca sunt destule. :deadtongue:

Si sa mai scoata si tampenia aia de Eliot Kid, eu unul n-am inteles ce-i cu copiii aia urati si tembeli. :death:
Si asa Flapjack e la o ora neaccesibila pentru mare parte din oameni:6.40 dimineata. :peacefingers:

#63
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011

View Postnecolae, on 18th August 2012, 21:36, said:

Si asa Flapjack e la o ora neaccesibila pentru mare parte din oameni:6.40 dimineata. :peacefingers:

Flapjack este o tampenie. Oricum creatorul lui Flapjack a mai creat si Regular Show, asta este de 3X mai bun decat Flapjack.

#64
red1apple

red1apple

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 13.05.2012
Da dar acum ii mai putin Laboraatorul lui Dexter si pe Boomerang din 1 septembrie luni-vineri la 16:20 si in weekend depinde de Boomerang Cinema ii la 16:45 si la 20:50 si in fiecare zi la 02:00 noaptea, ca l-a scos de la 11:20 si 22:55. Si pe CN ii chiar bataie  de joc in fiecare zi la 09:55, 10 minute pe zi, ca si cum nu ar fi deloc.

#65
red1apple

red1apple

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 13.05.2012
In fiecare luni sunt episoade noi din Un show obisnuit la 17:00.

#66
red1apple

red1apple

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 13.05.2012
De sambata 1 septembrie nu mai ii Gemenii Cramp deloc noaptea. Macar bine ca o ramas ziua in fiecare miercuri la 12:25-13:15 50 de minute. De luni 4 septembrie nu mai ii Curaj, catelul cel fricos la 21:45, o pus Vaca si Puiul in locul lui, macar sa puna Curaj la alta ora cum ar fi 21:15 si cred ca o sa il puna la alta ora.

#67
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011

View Postred1apple, on 15 august 2012 - 23:15, said:

De luni 20 august sunt episoade noi din Un show obisnuit la 17:00 cred ca de luni-vineri. De luni 27 august cred ca ii iar Cartoon Toon Toon la 11:35. Macar in fiecare luni ii la 11:35 Vaca si Puiul pana la 12:25, dupaia ii la 12:25 Eu sunt Nevastuica pana la 13:15, dupaia cred ca in fiecare zi, ii la 13:15 Ed, Edd si Eddy. Macar bine ca mai pun si desene faine nu doar porcarii ca Ben 10, Generator Rex...mai is o gramada de porcarii.
Defapt, de luni pana vineri este Ed, Edd and Eddy de la ora 13:15, iar in weekend de la 12:50.

Edited by alin632, 31 August 2012 - 20:41.


#68
Nebunu234

Nebunu234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 05.09.2012
Cartoon Network nu mai e asa cum era mai demult. Mai sunt seriale calumea care tin spiritul clasic al vechilor desene dar in restPosted Image . Regular Show mai e fain si Adventure Time si poate The Garfield Show. Sa mai bage si ei niste show-uri mai calumea.

#69
Nebunu234

Nebunu234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 05.09.2012
Am gasit pe site-ul oficial CN niste liste create (cre'ca la misto) O sa le comentez ca ceva nu e normal! Comentati si voi (daca vreti)
Prima lista e "cele mai asteptate seriale pentru 2013"
1. Dragon Ball
Nu cred ca am avea prea mari sanse ca acest anime sa vina in Romania. La ce posturi tv sunt acum! Acesta e un desen epic si n-ar avea sanse sa intre in Romanica noastra. La Animax parca a intrat Dragon Ball GT Dar primele doua DB nicio sansa sa intre,ca le-am avut pe TVR1 la inceputul anilor 2000. Dar exista sanse pentru Dragon Ball Z kai. Asa ar fi si CN mai interesant
2.Pokemon
Ma lipsesc mai bine!!! Am aflat ca in Japonia a fost dat un episod care a cauzat probleme copiilor. Peste 600 de copii la spital din cauza unei scene!!! Dar ar exista sanse sa intre noua serie!
3.One Piece
Alt anime. Nu prea stiu multe despre el dar n-are cum sa intre. Stiu ca e un anime foarte lung de peste 500 de episoade deci no chance,
4.Bleach
Hai ca asta-i culmea! Eu stiu ca anime-ul asta a fost la Adult Swim-ul american (corectati-ma daca ma insel) Si nici nu are o versiune editata cum are DBZ. Deci nu cred.
5.Hot Weels Battle Force 5
Despre desenul asta nu stiu aproape nimic (daca stiti spuneti-mi si mie) Stiu ca se bazeaza pe jucariile alea Hot Weels si stiu ca e 3D CGI ca si Transformers Prime. Deci are mare sansa sa intre dar va spun e tampenie mare!
6.Blue Dragon
Asta e un Anime bazat pe un RPG japonez trecut PG la australieni. In rest nu mai stiu nimic despre el
7.Loonatics Unleashed.
Asta e versiunea in care personajele Looney Tunes au super-puteri. Acest desen apartine WB(ca si celelalte desene bazate pe originalul Looney Tunes) Parca imi aduc aminte ca era pe PRO TV sau Pro Cinema (corectati-ma daca ma insel) Dar nu avem sanse sa intre ca e din 2005,poate minime
8.Super Hero Squad
Asta-i un serial de la Marvel Care n-are nici o treaba cu CN(eu stiam ca DC Comics are legatura cu CN,nu MarvelPosted Image ) Ar putea intra pe Disney Channel ca stiu ca astia au o afiliala cu Marvel,caci baga desenul ala cu The Amazing Spider-Man,deci nu
9.Beyblade
Nu stiu de ce au trecut serialul asta ca stiu ca il are CN in portofoliu. Or mai fi facut japonezii o serie noua. Informati-ma si pe mine daca stiti
!0. Lego NInjago
Desenul asta nu mi se pare fain. Dupa nume va dati seama ca-s despre ninja. Si tot dupa nume va dati seama ca sunt asa gen Lego. Sunt jucariile acelea pe care le aveam cand eram mici. Si arata si reclame la TV pentru Jucariile Lego Ninjago.Ar fi o sansa sa intre
11.Green Lantern
Si asta e facut tot in CGI si este vorba despre echipa aia de super-eroi imbracati in verde si alte cele. Si desenul asta e de la cei de la DC Comics. Sunt sanse foarte mari sa intre.
12.Codul Lyoko
Asta e un desen animat francez din 2003. Este gen anime ca si Spioanele sau Galactik Footbal. N-ar prea avea sanse sa intre caci e din 2003 si stim ca CN da doar seriale noi,iar pe Boomerang nu ca-i prea nou. Pare-mi-se ca a fost difuzat in Romania
13.Amazing Spiez
Alt serial francez,este spin-off-ul de la Spioanele. Stim ca la americani Spioanele au fost difuzate pe CN dar la noi au fost pe Jetix,daca ar intra serialul asta in Romania ar intra pe Disney Channel,ca doar si Spioanele originalul este difuzat acum de Disney Channel
!4.6Teen
Un serial canadian care seamana extraordinar cu Exaltatii,alt sitcom canadian. Producatorii sunt si cei care au facut Total Drama Island,deci va dati seama.Este foarte cunoscut la americani,difuzat 6 ani pe CN
15.Superman
Aici nu prea inteleg. Se refera la seria clasica sau au facut astia o serie noua. Informati-ma si pe mine va rog!!!!!!

#70
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ne-ai putea da Link-ul?

#71
Nebunu234

Nebunu234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 05.09.2012
Sigur! Dar este scrisa lista in una din comment-uri
http://www.cartoonne...itări-romùnia

#72
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Este comentariul unui fan, eu zic sa nu te iei dupa el. ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate