Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Arrow (2012 - )

- - - - -
  • Please log in to reply
398 replies to this topic

#199
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
da, marfa sezonu asta, imi place ideea de un "all star game" in episodu de final. GG, mi`a placut, sper totusi sa nu termine sezonu in pace si sa ne lase cu ceva sa asteptam cu nerabdare sezonu urmator, nu cu un nou reset. cant wait :)

#200
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Slade Wilson si Oliver Queen, umar la umar? Nu m-as fi asteptat!
Iar sfarsitul, asta da mod de a te face sa aspepti sezonul urmator...

#201
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
fain finalul...se pare ca am terminat cu flashback-urile de pe insula, acum in sfarsit poate veni un suflu nou in "arrow"

sunt ferm convins ca slade stia de-o gaura in pamant pe undeva si i-a adapostit pe fraieri de explozie

#202
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Poate.
Am citit undeva(nu-mi amintesc unde),că:
Spoiler


#203
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
mama deci baietii au dat`o bine de tot sezonu asta dupa vreo 3-4 sezoane cam moarte, sezonu asta a fost fain de tot, poate chiar peste primu. ma rog, acu sa fim seriosi, nu avea cum sa moara toata gasca, as fi chiar socat. imi pare rau de Merlyn, bun caracter.

#204
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
pe bune? iara baga porcaria cu oliver=green arrow?

#205
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
nu stiu de ce am impresia ca noul "green arrow" va fi sacrificat...

#206
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
olicity is back :)

#207
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
A 4 part crossover with The Flash, Arrow, DC's Legends of Tomorrow and Supergirl.

in 27, episodu din arrow e partea a doua.

#208
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
si se difuzeaza in mod neobisnuit luni seara, probabil pt astia care ne uitam cu subtitrare o sa dureze ceva Posted Image
eu unul abia astept ;)

Edited by raydenel, 26 November 2017 - 20:10.


#209
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
cautam ca prostu pe torenti primele doua episoade pana am realizat ca de fapt, azi e difuzarea dar noi numa maine le vedem :)

#210
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
OK, deci Earth-1 e salvat, Earth-X la fel, avem Olicity, avem Barris, totul e in regula. Doar daca nu m-ar fi agasat la culme cu "corectitudinea" fata de jews, gay si lesbiene. In rest, numai de bine...

#211
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
nu ma asteptam la Miller sa fie gay...da nah, cum le-o fi norocu Posted Image cred ca de-aia l-au bagat aka captain cold... da cu gheatza pe la poponet dupa incursiuni in nebuloasa Posted Image))))))

desi asteptam cu nerabdare episoadele, am ramas dezamagit de cateva aspecte:
-banuiam de cateva episoade ca vro sa scape de personajul prof. stein....dar chiar sa-l omoare nemtii? un evreu omorat de nemti? Posted Image)) pe bune? ce-a fost asta?
- scenele de bataie sunt puerile. daca le privesti asa fugitiv esti "mama ce de batai" dar daca intri putin in film o sa vezi ca rene da cu palma in spate/umar/dupa gat cate unui neamt iar acel neamt instant pica secerat, o sa vezi cu sarah se invarte in cerc aruncand cate un picior in aer iar nemtii isi iau avant si se arunca in piciorul ei apoi sar ca din pusca inapoi...
- flash nu il prinde pe tornada cu viteza lui dar fuge dintr-o baza in alta in 2 secunde sau intre 2 orase la fel, de parca star city era dupa colt.
- trag nemtii ca nebunii...o nebunie de arme si oamenii trag ca disperatii din automate...iar aceeasi 3-4 actori fug dntr-o parte in alta a scenei si nu e nimerit nici-unul. scuze, a picat dramatic o tipa la un momentdat...fara sange, fara nimic
- pica supergirl din stratosfera exact in brate la "man of steel" Posted Image si nu exista nici o unda de soc, nu groapa in pamant, nu nimic
- puteau sa-l lase pe nova pe earth 1 in locul lui snart...e atat de evident ca rory si snart se vor impreuna Posted Image si echipa legendelor va fi iarasi plina


da nah..privit pueril au fost 4 episoade dramatice. cred ca publicul tinta a fost de maxim 20 de ani

ps: n-am nimic cu LGBTQ, fiecare e liber sa futa ce gaura vrea, dar mai lasa-ma in pace cu bagatul pe gat in orice film, serial, show....da-i in plm ca nu-s atat de raspanditi si nici noi atat de disperati dupa "politicaly corectness". vrei sa faci un film cu gay..fa frate filme cu gay. cand faci un film desprins din viata reala nu-mi baga pe gat actorul principal sau secundar ori negru ori gay. ca poate flash e mai cu latinele, sau asiaticele...sau poate sora-sa lu supergirl e satula de ea toata copilaria si vrea consolare in bratele unor swingeri.etc...daca e sa se intample sa fie unul gay, ok...asta e...dar nu-i baga fortat pe gatul publicului doar ca sa impaci tu pe toata lumea

Edited by VipeR85, 30 November 2017 - 00:24.


#212
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
dea, pt 4 episoade a fost cam subtire actiunea dar mie mi`a placut oarecum, asa sunt eu mai "copil" imi plac crossoverele astea, adica primu episod a parut promitator, pe urma cam subtire, si am observat si eu ce ati spus voi mai sus deci nu mai am completari. totusi parca prea o dau in toate in telenovela cu nunti si alea alea, ma gandesc ca se cam apropie de final serialele(eu cel putin nu am info despre sezoane viitoare), dar no, preferam cuplu Ollie Kara de pe earth X decat ca e dincoa :)
btw, a fost supercomica scena  cu reactia Karei cand a vazut cine sunt sub acele masti...ceva de genu, eu cu Oliver? bleah :))

#213
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

Melissa Benoist arata cel mai bine in Homeland. Posted Image


#214
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
in sfarsit ceva intriga buna.
desi am acelasi sentiment care l-am avut atunci cand am vazut episodul cu vechiul lui prieten rus. adica...doar te bati putin cu mafia, prietenu iti spune ca el e bossu si apoi gata, pleaca si nimeni nu mai aude de el? ce-a fost aia?
se pare ca in sfarsit "sinister six" au ceva creier si se organizeaza. desi timingul e cam nasol. ne tine in priza, intriga e ok construita pana acum...dar nu puteau alege alt moment mai bun decat ala in care oliver e 99% ca merge la puscarie? adica...justitia aia, oarba cum e ea, in sfarsit prinde infractorul si e cat pe ce sa il bage la inchisoare da ce sa vezi...il omoara dusmanii pe infractor inainte. dusmani care pana atunci n-au avut absolut nici o sansa sa se apropie de el daramite sa-l omoare(ironie).

in fine, nu stiu unde duce chestia asta cu asocierea "desteptului" cu chioru, rusu, pestoaica si retardatu dar daca scenaristii merg pe aceeasi reteta de succes a serialelor sunt gata sa pun pariu ca oliver si-a dat seama ca e spionat de cand si-a pus intrebarea "ce dracu a cautat laurel in barlog?" iar acum desparte echipa ca sa ii incurajeze pe idioti.

ramane de vazut, oricum sezonul se va gata cu oliver fericit(oarecum) in bratele lui felicity si cu fiuso alaturi.

#215
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006
ori a trecut prea mult timp de la ultimul episod, ori ca am inceput sa ma uit la NCIS....nush, da episodu de azi a fost un rahat total. l-am vazut pe tot jucandu-ma nfs pe telefon

#216
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
Un Easter Egg in episodul asta...  Cayden James se recomanda drept Ben Gale. Michael Emerson (actorul care joaca rolul lui Cayden James) a jucat in serialul Lost personajul Benjamin 'Ben' Linus / Henry Gale, Ben Gale fiind o combinatie a celor doua nume ale personajelor din Lost.

LE: Au mai observat si altii asta, si ceva ce nu vazusem: Autobuzul are numarul R3D RUM...

Edited by sorin61, 26 January 2018 - 10:32.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate