Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Caz Furt Magazin

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
cosminnnn

cosminnnn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 07.04.2008
Va salut ! Am fost implicat intr-un incident foarte neplacut azi in Carrefour. Eram impreuna cu , sa zicem X , eu mi-am facut cosu de cumparaturi nestiind ce face X prin magazin. Mergem amandoi la casa , platesc tot apoi vine un paznic pe motiv ca sa '' verifice ceva '' .

Ne-au dus intr-o incapere cu o camera ... mi-au controlat toate lucrurile ( totu oke ) l-au controlat pe X si au gasit ceva la el.

Pe scurt, dobitocu X a fost fotografiat iar eu am dat datele din buletin si X a platit produsu. Eu am intrebat paza daca e in ordine sa-mi dau datele eu neavand nici o implicare.

Am dat datele, au fost trecute pe o foaie  , platit produsu si plecat.  Intrebarea ce ma roade... unde ajung datele mele ? si daca imi va dauna cumva intamplarea asta?

PS: politia nu a fost implicata.

#2
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

View Postcosminnnn, on 17th May 2012, 20:07, said:

l-au controlat pe X si au gasit ceva la el.

Pe scurt, dobitocu X a fost fotografiat

off
Tu nu ai habar cu ce fel de "prieteni" umbli? Ar fi bine sa te "descotorosesti" de astfel de amici

ps: de ce ti'ai dat datele? Fiecare raspunde pt fapta lui, sau erai cumplice? Dupa ce te'au verificat si erai in regula trebuia sa pleci. Daca te retineau, 112

Edited by shadowgign2, 17 May 2012 - 19:22.


#3
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,292
  • Înscris: 12.08.2006
Trebuia sa suni la 112 in timp ce erai retinut de paza si sa-i acuzi de privare de libertate.
Nici acum nu e tarziu sa faci o reclamatie la politie.

Edited by alexa32, 17 May 2012 - 19:22.


#4
cosminnnn

cosminnnn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 07.04.2008

View Postshadowgign2, on 17th May 2012, 20:19, said:

off
Tu nu ai habar cu ce fel de "prieteni" umbli? Ar fi bine sa te "descotorosesti" de astfel de amici


Stiu... sunt tanar si asta e o invatatura. Nici mie nu mi-a venit sa cred ce s-a intamplat.  

Eu ma tot gandesc la datele luate din buletin... sa nu ma trezesc cu ceva pe-acasa sau sa-mi dauneze pe viitor.  :death:  chiat ca cel de la paza m-a asigurat ca-i totu oke.


PS: Am dat buletinu fiindca am fost asigurat ca nu se intampla nimic ....mai ales ca X a fost de acord sa plateasca produsul.

Edited by cosminnnn, 17 May 2012 - 19:24.


#5
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

View Postalexa32, on 17th May 2012, 20:21, said:

Nici acum nu e tarziu sa faci o reclamatie la politie.

Ca sa fi acoperit in caz ca aia vor depune plangere sau altceva, ar fi indicat sa faci o reclamatie la politie.

Edited by shadowgign2, 17 May 2012 - 19:24.


#6
cosminnnn

cosminnnn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 07.04.2008
Era vorba de un produs in valoare de 20 de lei . Precizez ca nu apar pe camera ci doar X. Nu au nici o dovada in caz ca ma cheama pe undeva...

Edited by cosminnnn, 17 May 2012 - 19:25.


#7
Tipiric

Tipiric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,054
  • Înscris: 02.12.2007

View Postalexa32, on 17th May 2012, 20:21, said:

Trebuia sa suni la 112 in timp ce erai retinut de paza si sa-i acuzi de privare de libertate.
Nici acum nu e tarziu sa faci o reclamatie la politie.
+1
Agentii aia de paza nici macar nu au dreptul sa iti ceara actele. Oricum nu ti se poate intampla nimic daca nu au nici o dovada impotriva ta, mai mult datele tale de pe foaia aia pot sa si le bage in c*r, dar alta data sa nu mai dai actele/datele decat la politie.

Edited by Tipiric, 17 May 2012 - 19:29.


#8
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,019
  • Înscris: 31.07.2007
Stai linistit, nu au ce sa-ti faca.

View Postalexa32, on 17th May 2012, 20:21, said:

Trebuia sa suni la 112 in timp ce erai retinut de paza si sa-i acuzi de privare de libertate.
Nici acum nu e tarziu sa faci o reclamatie la politie.

Daaaa, suna si la SRI, SPP, FBI, CIA, KGB si la vreo 12 televiziuni.

#9
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Exact in Carrefour am patit-o si eu.

Nu aveam nevoie decat de un antiperspirant pe care, si eu cascat, l-am bagat in marsupiul hanoracului, ca sa nu-l tin in mana. Cat m-am mai plimbat pe-acolo, am primit un telefon si am uitat ca aveam ala la mine. Cand sa ies, aproape de piuitorile alea (antiperspirantul nu avea prostie d'aia de piuie ca un cod de bare, ca nu are valoare mare), mi-am adus aminte de antiperspirant, asa ca am bagat mana dupa el si ma indreptam spre o casa. Cand ma pomenesc cu un agent de paza mai mic cu un cap decat mine in spatele meu, cica "ai vrut sa-l arunci cand m-ai vazut pe mine". Stai si explica-i boului ca nu e asa. In fine, a mai chemat pe unu' si am intrat toti trei in camaruta aia, unde mai era un bronzat pe care tocmai il controlau. Avea cateva cutii cu biti de surubelnita in chiloti si tremura ca varga. Din negru se facuse galben. Vine seful pazei, ii intreaba pe boii mei de ce suntem acolo care ii spun ca eu am furat un "menăn". Normal ca i-a crezut pe ei, asa ca m-a intrebat daca am bani sa il platesc, dupa ce le dau datele mele. I-am zis ca il platesc, dar fara sa dau datele. Seful pazei suna la politie, care vine si il salta pe bronzat, ca nu avea bani la el. Cei de la politie mi-au zis ca ori dau agentilor datele mele, ori merg cu ei. Va dati seama care a fost varianta corecta. Dupa ce s-a terminat toata treaba, primul bou imi zice: ai interdictie sa mai vii pe-aici. Aha, dupa o saptamana tot acolo imi faceam cumparaturile.

#10
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
De aia sunt cosuri de cumparaturi la carrefour - ca sa nu pleci cu marfa acasa fara sa stii. Oricum, ai scapat usor.

#11
MassimoMaccarone

MassimoMaccarone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.07.2010

View Postshadowgign2, on 17 mai 2012 - 19:19, said:

off
Tu nu ai habar cu ce fel de "prieteni" umbli? Ar fi bine sa te "descotorosesti" de astfel de amici

ps: de ce ti'ai dat datele? Fiecare raspunde pt fapta lui, sau erai cumplice? Dupa ce te'au verificat si erai in regula trebuia sa pleci. Daca te retineau, 112

View Postalexa32, on 17 mai 2012 - 19:19, said:

off
Trebuia sa suni la 112 in timp ce erai retinut de paza si sa-i acuzi de privare de libertate.
Nici acum nu e tarziu sa faci o reclamatie la politie.

Sunteți amândoi în eroare. Dacă paznicul observă că ai furat ceva sau ai agresat pe cineva sau ai încălcat în vreun fel legea în hypermarket/supermarket sau în orice magazin sau instituție, are dreptul să te rețină în camera de siguranță până la venirea poliției.

#12
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Serios ca ai raspus la un post de acu 6 ani...? Macar sa fi asteptat pana pe 17 mai ca sa fie fix 6 ani.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate