Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

acer sau asus.

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
nooblete

nooblete

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 22.04.2008

View Postpriderzaur, on 16th May 2012, 18:39, said:

Am eu pe birou acel Acer :)). L-am comandat pentru un coleg si acuma "il pun la punct". Mie mi se pare un laptop ok. Adevarat e ca ASUS-urile nu se incalzesc la fel de tare, mai ales ca mentin mereu suprafata rece cu tehnologia Icecool, insa e si mult mai slab acel ASUS. Mai stiu 2 persoane cu acer de juma de an si n-au nicio problema. In plus, la oktal acolo ai 2 ani garantie pe persoana fizica.
Prea multe despre el nu stiu sa-ti zic, dar daca ai vreo intrebare spefica, iti raspund cu placere.
avand in vedere ca ele incep sa se strice dupa vreo 1 an... nu sunt relative exemplele tale :D

#20
nooblete

nooblete

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 22.04.2008

View Postnooblete, on 16th May 2012, 19:51, said:

avand in vedere ca ele incep sa se strice dupa vreo 1 an... nu sunt relative exemplele tale :D
relevante*

#21
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Laptopurile de la Acer in special cele din seria 5000 pot avea probleme cu racirea, chestia e ca problema se rezolva relativ usor printr-o curatare regulata a ventilatiei. Nu stiu la 5000, dar la 7000, in speta 7736ZG treaba se face destul de usor, desfacand capacul pe unde ai acces la memorii si HDD. Un cooling pad rezlva o mare parte din probleme. Eu am exploatat in conditii de vapor un astfel de Acer asta indemnand praf ca la balamuc si vibratii cat cuprinde si nu au fost probleme, laptpul functioneaza la fel ca in prima zi dupa 2 ani de zile, nici macar windowsul nu a fost reinstalat. Am vazut iarasi la o gramada de colegi Acer si nu se plangeau de ele. Pot spune din experienta ca HP sta chiar mai prost ca Acer cand e vorba de vibratii sau supraincalzire.
Parere proprie, cand doriti sa achizitionati asa ceva, faceti un search pe net cu modelul respectiv, cautarea poate da rezultate relevante despre fiabilitatea laptopului respectiv, nu va recomand sa cumparati un model nou aparut pe piata si sa fiti voi cobaii. Altfel Acer ofera mult mai mult la un pret decent decat competitorii si desi se vorbeste de calitatea plasticului ca ar fi diferita functie de brand, e o mare pacaleala, e functie de locul in care e pozitionat modelul, spre exmplu e diferenta enorma intre un K53 de la Asus si un G74, modele cu care am zilnic contatct.
K53 e un model pe care -am achizitionat atat pentru sora mea cat si pentru nepot, ambele laptopuri functioneaza normal, fara nicio problema de mai bine de un an de zile, am preferat sa le achiztionez in dauna modelelor de la Acer similiare ptr ca a fost nevoie de laptopuri cu o durata de viata mai lunga, fara sa fie nevoie de curatare periodica.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate