Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

TERAPIA GERSON

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1
kman2006

kman2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 29.11.2006
Cititi despre terapia Gerson--inventata de doctorul Max Gerson, cu mult timp inainte, este o metoda alternativa, naturista de tratament a cancerului.
Potrivit studiilor sale, noi toti am produce celule canceroase, insa acestea sunt distruse de catre sistemul imunitar, de celulele NK (natural killer).
In anumite momente insa, organismul nu mai face fata (intoxicat prin mancare inadevata, stresat, poluare, etc) si celulele canceroase incep sa se dezvolte, in timp apare cancerul. Teoria mi se pare de bun simt.
Terapia sa se baseaza pe sitmularea, intarirea sistemului alimentar, prin alimentatie.
In primele luni se consuma sucuri de fructe (sistemul imun se intareste astfel si celulele canceroase incep sa fie distruse) foarte des, la  2 ore asociate cu clisme cu cafea.
Clismele cu cafea au rolul de a deschide sistemul biliar si de a favoriza eliminarea toxinelor care rezulta prin distrugerea celulelor canceroase.
Nu se consuma alimente de origine animala.

Cautati mai multe pe internet despre aceasta terapie, nu vreau sa fac reclama, eixsta si testimoniale ale pacientilor ce au fost vindecati zic ei.
Exista si clinici in mai multe tari care aplica acest tip de terapie.
Nu sunt 100% sigura ca acest tip de tratament da rezultate, dar mi se pare de bun simt si in nici un caz nu cred ca face rau.
Exista si o carte tradusa in limba romana despre terapia Gerson.

Multa sanatate.

#2
radian

radian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 20.11.2006
Mai, da' n-ai da si tu mai multe detalii...

Cafeaua sa fie macinata sau instant? Cu zahar sau fara? Cu lapte sau fara? E cumva vreo cafea speciala pe care o vinzi tu?

"intarirea sistemului alimentar, prin alimentatie" este de mare angajament. Poti sa detaliezi?

Ce-mi plac mie cei care promoveaza toate aberatiile, din interes sau doar din incostienta...

#3
kman2006

kman2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 29.11.2006

 radian, on 20th May 2012, 21:41, said:

Mai, da' n-ai da si tu mai multe detalii...

Cafeaua sa fie macinata sau instant? Cu zahar sau fara? Cu lapte sau fara? E cumva vreo cafea speciala pe care o vinzi tu?

"intarirea sistemului alimentar, prin alimentatie" este de mare angajament. Poti sa detaliezi?

Ce-mi plac mie cei care promoveaza toate aberatiile, din interes sau doar din incostienta...

Crezi ca esti inteligent daca faci misto? Da, promovam vanzarea de morcovi si mere si in general mancare naturala sanatoasa. Fara nicio marca anume si fara chimicale. Cred ca e un sacrilegiu deja.  Eventual poti cauta pe Youtube si Vimeo daca nu este asa greu.
Daca vrei sa fii inteligent documenteaza-te si apoi comenteaza. Informatiile sunt pentru oamenii interesati nu pentru "atotstiutori sceptici".
Nu vinde nimeni nimic si nu va baga nimeni nimic pe gat.

Edited by adadoi, 21 May 2012 - 14:25.
fără link, la următorul vă banez și șterg topicul. Citiți regulamentul.


#4
radian

radian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 20.11.2006
Mi-am permis sa fac bascalie de postul tau fiindca e o aberatie, si speram sa atrag atentia vreunui moderator sa inchida topicul. Aceasta sectiune este dedicata unor oameni care chiar au probleme majore de sanatate, care poate au de pus niste intrebari importante pentru ei si asteapta raspunsuri serioase.

Topicuri de genul celui creat de tine, adica iti torni cafea in cur si ai scapat de cancer, nu conteaza ce fel de cancer, nu conteaza in ce stadiu e, nu fac decat sa incurajeze invazia vindecatorilor minune, si sa polueze forumul.

P.S. Am o sotie, bolnava de cancer, din pacate in stadiu terminal, dupa o lupta de 10 luni cu boala, in care a suferit o operatie de extirpare de ovare, o operatie de ocluzie intestinala, o operatie de eliminare a unei metastaze cerebrale (toate fiind operatii reusite) + un ciclu complet de chimioterapie + un ciclu complet de radioterapie. Nu veni tu sa-mi spui ca daca ii torni cafea in cur unui bolnav de cancer il vindeci...

#5
VIFCOR

VIFCOR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 17.08.2006
Uff... scepticilor cu asa zise cunostiinte "stiintifice" nu le poti deschide mintea in veci.

Gandi-ti anatomic intreg organismul uman de functionare, ca o imensa masinarie complexa,
inca neelucidata total si atunci se poate intelege ca intoarcerea la natura, fara atatea produse de sinteza,
sunt o solutie viabila.

#6
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 VIFCOR, on 30 iunie 2013 - 08:11, said:

Uff... scepticilor cu asa zise cunostiinte "stiintifice" nu le poti deschide mintea in veci.

Gandi-ti anatomic intreg organismul uman de functionare, ca o imensa masinarie complexa,
inca neelucidata total si atunci se poate intelege ca intoarcerea la natura, fara atatea produse de sinteza,
sunt o solutie viabila.
Ganditi nene, ganditi ca e verb. Alt agramat care abereaza cu masinarii complexe neelucidate.

#7
sinbad4

sinbad4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.12.2019
salut. eu sunt mare fan terapia gerson. enema cu cafea detoxifica organismul iar la sucul de mere si morcovi merge si cu un storcator prin presare nu neaparat norwalk ce folosesc ei.  atentie ca nu functioneaza storcatoarele obisnuite, centrifugale.
ea este charlotte gerson , fiica doctorului gerson. - [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nYL-0QRARhY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

cine vrea sa stie, sa studieze . charlotte gerson a murit recent la 96 de ani. o femeie fantastica.

#8
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
@sinbad, ai sau ai avut cancer? Dacă da, de care? A fost operat sau tratat prin alte mijloace clasice înainte de super terapia cu cafea?

Înțeleg ca ești mare fan al terapiei... as dori niște detalii dacă se poate.

#9
sinbad4

sinbad4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.12.2019

View Postro_explorer, on 22 ianuarie 2020 - 23:35, said:

@sinbad, ai sau ai avut cancer? Dacă da, de care? A fost operat sau tratat prin alte mijloace clasice înainte de super terapia cu cafea?

Înțeleg ca ești mare fan al terapiei... as dori niște detalii dacă se poate.
salut. gerson e bun cam la orice boala posibila. nu am avut cancer am avut hipertensiune si m-am vindecat singur cu gerson. am mai avut si o pata mica care ma manca . a disparut. asta este experienta mea personala. cam in 70% din cazuri poate sa amelioreze sau sa vindece(spunea un doctor practicant). nu este chiar bullet proof cum o recomanda charlotte. eu am avut niste cursuri video.

pentru cancer eu mai stiu ceva.uite o terapie unde am vazut rezultate documentate fantastice.
https://natureworksb...atment-results/
citeste rezultatele de pe site.

#10
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 01.12.2017

View Postsinbad4, on 23 ianuarie 2020 - 06:52, said:

gerson e bun cam la orice boala posibila. nu am avut cancer am avut hipertensiune si m-am vindecat singur cu gerson. am mai avut si o pata mica care ma manca . a disparut. asta este experienta mea personala.

Uau!
Daca ti-a trecut pata aia mica, care te manca, e clar ca vindeca cancerul.
Tu nu ai avut cancer, esti norocos, dar sa stii ca bolnavii si familiile lor sunt niste oameni disperati care ar face orice.
Te rog, sa nu-ti bati joc de ei!!

#11
sinbad4

sinbad4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.12.2019

View Postder25, on 23 ianuarie 2020 - 07:34, said:

Uau!
Daca ti-a trecut pata aia mica, care te manca, e clar ca vindeca cancerul.
Tu nu ai avut cancer, esti norocos, dar sa stii ca bolnavii si familiile lor sunt niste oameni disperati care ar face orice.
Te rog, sa nu-ti bati joc de ei!!
da-le tu chimioterapie. aia nu e bataie de joc. fiecare isi alege drumul singur in viata.

Edited by sinbad4, 23 January 2020 - 07:39.


#12
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

View Postsinbad4, on 23 ianuarie 2020 - 06:52, said:

. nu am avut cancer am avut hipertensiune si m-am vindecat singur cu gerson. am mai avut si o pata mica care ma manca . a disparut. asta este experienta mea personala.
Atunci taci dracului din gura și baga-ti terapia gerson acolo unde îți bagi cafeaua, ok? Nu îti bate joc de cei care chiar sunt afectați de aceasta boala cumplita numita cancer.

Am dat raport ca sa se închidă topicul.

#13
sinbad4

sinbad4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.12.2019

View Postro_explorer, on 23 ianuarie 2020 - 07:59, said:

Atunci taci dracului din gura și baga-ti terapia gerson acolo unde îți bagi cafeaua, ok? Nu îti bate joc de cei care chiar sunt afectați de aceasta boala cumplita numita cancer.

Am dat raport ca sa se închidă topicul.
du-te vere linistit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate