Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

informatii reparatie feronerie ROTO NT

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
arge_deianira

arge_deianira

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.03.2011
Buna ziua tuturor,
am o problema la geamul de la bucatarie (Veka Alphaline_90_MD), cu feroneria Roto NT, practic se invarteste manerul la 360 ° si nu se mai inchide. <_<  Este cineva pe aici care chiar se pricepe la reparatii ? B)  Astept mesajele dumneavostra! Locuiesc in Drumul Taberei, Bucuresti. Multumesc :worthy:

#2
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 arge_deianira, on 14th May 2012, 01:24, said:

Buna ziua tuturor,
am o problema la geamul de la bucatarie (Veka Alphaline_90_MD), cu feroneria Roto NT, practic se invarteste manerul la 360 ° si nu se mai inchide. <_<  Este cineva pe aici care chiar se pricepe la reparatii ? B)  Astept mesajele dumneavostra! Locuiesc in Drumul Taberei, Bucuresti. Multumesc :worthy:
Scoate manerul si vezi daca nu-i rupt(sa se invarta axul patrat fata de maner...trebuie sa stea fix in locasul lui)

#3
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,794
  • Înscris: 03.02.2007
A zis bine colegul. Vezi că mânerul are două șuruburi cap stea sub un căpăcel. Scoate șuruburile alea, trage mânerul afară și vezi dacă e defect mânerul. Probabil că mânerul este Hoppe Sekustik, nu Roto, că așa se mai pune de obicei la Alphaline.

Edited by Digix, 14 May 2012 - 06:21.


#4
arge_deianira

arge_deianira

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.03.2011

 DIVX2006, on 14th May 2012, 05:48, said:

Scoate manerul si vezi daca nu-i rupt(sa se invarta axul patrat fata de maner...trebuie sa stea fix in locasul lui)

Multumesc mult de raspuns. Daca manerul este rupt, poate fi inlocuit? Aveti idee cat costa? Este cineva care-l poate inlocui?  :notangel: Rabdare, sunt cucoana!  :coolspeak:

 Digix, on 14th May 2012, 07:18, said:

A zis bine colegul. Vezi că mânerul are două șuruburi cap stea sub un căpăcel. Scoate șuruburile alea, trage mânerul afară și vezi dacă e defect mânerul. Probabil că mânerul este Hoppe Sekustik, nu Roto, că așa se mai pune de obicei la Alphaline.

Va multumesc de raspuns, sa speram ca ma descurc singura, desi am dubiile mele ca voi reusi.  :peacefingers:

#5
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
Se inlocuieste, il gasesti la un pret intre 1,5 si 6-7 ron fara tva, in functie de calitate...

#6
arge_deianira

arge_deianira

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 27.03.2011

 DIVX2006, on 14th May 2012, 12:34, said:

Se inlocuieste, il gasesti la un pret intre 1,5 si 6-7 ron fara tva, in functie de calitate...

Mii de multumiri  :peacefingers:

#7
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

 arge_deianira, on 15th May 2012, 01:26, said:

Mii de multumiri  :peacefingers:
Cu placere ! Ai rezolvat-o ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate