Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Date cu caracter personal

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Salut!

Daca un site de vanzari iti cere si CNP-ul pt factura (la o comanda online) trebuie ca detinatorii siteului/firmei care detine siteul sa fie inscrisi la Autoritatea nationala de supraveghere a prelucrarii datelor cu caracter personal ?

Si daca stiu doar:   Nr. registrul comerțului: J12/2896/2011 · CUI: 29382138 pot afla daca sunt inscrisi in acel registru ?

Multumesc.

PS: Am dat o cautare inainte pe aria Juridic pt subiecte de genul dar am primit 0 raspunsuri.

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
In mod normal nu ar trebui, altfel orice firma ce scrie facturi ar trebui sa fie inregistrat :)
E bine totusi sa le dai un telefon.

E o psihoza cu CNP-ul, de parca sunt amprente.

#3
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010
Vroiam sa fiu sigur ca totul e in regula avand in vedere ca e un site mai nou aparut.
Am mai facut comenzi de carti de pe alte siteuri si nu mi-au cerut decat adresa, din aceasta cauza mi s-a parut putin ciudat.

Multumesc pt raspuns.

#4
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
De regula campul acela primeste orice fel de caractere,  nu trebuie completat CNP-ul daca aveti retineri. In caz ca nu spoate trimitere comanda fara sa fie ceva completat in dreptul CNP se poate scrie 222 sau xxx - eventual de 13 ori, cate cifre sunt in CNP   Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate