Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

nume strazi
 Fundație casa

Cadastru pentru vanzare apartament

Cantarete care v-au placut si ca ...

Pompa fantana manuala 18-20m adan...
 CUI de PFA pe bon

Laptop cu procesor echivalent i7 ...

Giorgio Mazonakis-Gucci Forema

Zgarieturi in diferite locuri
 Ajutor inlocuire LCD masuna de ca...

Ce impozite , taxe platesc daca c...

Range Rover Evoque, 2020, Hibrid,...

Pompa erbicidat p100

Coby Kyros

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

paganini

paganini

Junior Member

• Grup: Members
Salut!Am cumparat de pe E mag o tableta pentru copil.Mi-se pare buna,dar am o problema.Fata mea a s-a obisnuit cu aplicatiile de pe Android Market(are un Samsung Galaxy),pe care nu le pot instala deoarece nu-mi recunoaste tableta.Am instalat Google Play v.3.4.7 dar nu pot accesa nimic.Imi cere sa adaug un cont la dispozitiv,eu dau OK si nu se mai intimpla nimic.Va rog,daca a reusit cineva cu o tableta asemanatoare,care din fabrica nu are acces la Android Market,sa descarce aplicatii de pe google play,sa-mi explice si mie cum a facut.
Multumesc!

rumegus

rumegus

Guru Member

• Grup: Senior Members
Am si eu o tableta chinezeasca, am dat 60$ pe ea, n-am probleme cu play-ul, drept ca i-am instalat alt rom, care permite accesul, dar nu recomand in cazul tau, ca poti pierde garantia. cum nu cunosc tableta ta, pot doar sa recomand sa-ncerci:
-In loc sa-ti faci alt cont, adauga noua tableta la contul deja existent.
-Exista aplicatia "market enabler", inceaca cu asta.
-Sunt site-uri, perfect legale, de pe care poti descarca si salva aplicatii pt android, spre deosebire de "play", unde nu poti salva , doar instala. Incepe cu-n "file explorer", daca n-ai preinstalat, sa poti cauta pe card, aplicatiile descarcate ce urmeaza sa le instaezi.

paganini

paganini

Junior Member

Multumesc mult.Voi incerca toate variantele.

rumegus

rumegus

Guru Member

Pt putin, sper sa te descurci cu google, daca nu, da-mi pm, mai nou, cam toate linkurile sunt cenzurate. :(

paganini

paganini

Junior Member

Am incercat cu Market Enabler si nu s-a intamplat nimic.M-am uitat peste dispozitivele compatibile cu Google Play si n-am gasit tableta mea.Asta e,voi renunta la aceste aplicatii,nu e nicio tragedie.Normal n-ar trebui sa ajunga concurenta pana aici.Piata trebuie sa fie libera.
Oricum multumesc mult pentru ajutorul acordat.

rumegus

rumegus

Guru Member

Pai play nu te lasa sa descarci aplicatiile care nu-s compatibile cu modelul tau. Cum n-o recunoaste, nici nu te lasa sa descarci, dar asta nu-nseamna ca aplicatiile (macar o parte) n-ar fi compatibile. De aia ti-am recomandat sa cauti alte saituri, de unde poti descarca ce vrei, pe ce vrei. Poti descarca pe tableta, sau in pc, apoi le copiezi pe card.

paganini

paganini

Junior Member

Am reusit pana la urma.De fapt ma interesa(adica pe fiica mea)aplicatia Smurfs' Village.Am gasit o varianta care poate fi descarcata si ulterior instalata in orice dispozitiv de tip Android.Nu stiu cum e cu drepturile de autor,dar ce am am gasit eu e free si cred,ca pot sa spun de unde, celor care poate s-au confruntat cu aceeasi problema.  Panda app.
Multumesc pentru ajutor.
Cu respect.Vlad.

KotOR3

KotOR3

Member

Am si eu una ..Ma chinui de 1 luna sa instalez you tube pe ea ...Nici o sansa pana acum .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate