Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Coby Kyros

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
paganini

paganini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.05.2007
Salut!Am cumparat de pe E mag o tableta pentru copil.Mi-se pare buna,dar am o problema.Fata mea a s-a obisnuit cu aplicatiile de pe Android Market(are un Samsung Galaxy),pe care nu le pot instala deoarece nu-mi recunoaste tableta.Am instalat Google Play v.3.4.7 dar nu pot accesa nimic.Imi cere sa adaug un cont la dispozitiv,eu dau OK si nu se mai intimpla nimic.Va rog,daca a reusit cineva cu o tableta asemanatoare,care din fabrica nu are acces la Android Market,sa descarce aplicatii de pe google play,sa-mi explice si mie cum a facut.
Multumesc!

#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Am si eu o tableta chinezeasca, am dat 60$ pe ea, n-am probleme cu play-ul, drept ca i-am instalat alt rom, care permite accesul, dar nu recomand in cazul tau, ca poti pierde garantia. cum nu cunosc tableta ta, pot doar sa recomand sa-ncerci:
-In loc sa-ti faci alt cont, adauga noua tableta la contul deja existent.
-Exista aplicatia "market enabler", inceaca cu asta.
-Sunt site-uri, perfect legale, de pe care poti descarca si salva aplicatii pt android, spre deosebire de "play", unde nu poti salva , doar instala. Incepe cu-n "file explorer", daca n-ai preinstalat, sa poti cauta pe card, aplicatiile descarcate ce urmeaza sa le instaezi.

#3
paganini

paganini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.05.2007
Multumesc mult.Voi incerca toate variantele.

#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pt putin, sper sa te descurci cu google, daca nu, da-mi pm, mai nou, cam toate linkurile sunt cenzurate. :(

#5
paganini

paganini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.05.2007
Am incercat cu Market Enabler si nu s-a intamplat nimic.M-am uitat peste dispozitivele compatibile cu Google Play si n-am gasit tableta mea.Asta e,voi renunta la aceste aplicatii,nu e nicio tragedie.Normal n-ar trebui sa ajunga concurenta pana aici.Piata trebuie sa fie libera.
Oricum multumesc mult pentru ajutorul acordat.

#6
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Pai play nu te lasa sa descarci aplicatiile care nu-s compatibile cu modelul tau. Cum n-o recunoaste, nici nu te lasa sa descarci, dar asta nu-nseamna ca aplicatiile (macar o parte) n-ar fi compatibile. De aia ti-am recomandat sa cauti alte saituri, de unde poti descarca ce vrei, pe ce vrei. Poti descarca pe tableta, sau in pc, apoi le copiezi pe card.

#7
paganini

paganini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 05.05.2007
Am reusit pana la urma.De fapt ma interesa(adica pe fiica mea)aplicatia Smurfs' Village.Am gasit o varianta care poate fi descarcata si ulterior instalata in orice dispozitiv de tip Android.Nu stiu cum e cu drepturile de autor,dar ce am am gasit eu e free si cred,ca pot sa spun de unde, celor care poate s-au confruntat cu aceeasi problema.  Panda app.
Multumesc pentru ajutor.
Cu respect.Vlad.

#8
KotOR3

KotOR3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 937
  • Înscris: 22.05.2009
Am si eu una ..Ma chinui de 1 luna sa instalez you tube pe ea ...Nici o sansa pana acum .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate