Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Intrebare pentru cei care au net ZAPp/Cosmote prin modem

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010
Stie cineva la ce ora/timp se ofera acel trafic pentru cei care au net prin modem USB de la Zapp/Cosmote in ziua in care se da acel trafic? trebuie cumva sa fiu deconectat timp de o ora si apoi o sa-l primesc? Am abonament cu 3GB si pe 10 il primesc mereu, dar nu stiu ora exacta si as fi interesat de chestia asta, daca stie cineva..

#2
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View PostTyiBy, on 9th May 2012, 22:54, said:

Stie cineva la ce ora/timp se ofera acel trafic pentru cei care au net prin modem USB de la Zapp/Cosmote in ziua in care se da acel trafic? trebuie cumva sa fiu deconectat timp de o ora si apoi o sa-l primesc? Am abonament cu 3GB si pe 10 il primesc mereu, dar nu stiu ora exacta si as fi interesat de chestia asta, daca stie cineva..

Adica te referi la resetarea traficului pe in fiecare 10 a lunii la ora 00:00.

#3
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,514
  • Înscris: 20.10.2006
De vreo 4-5 ore e picat internetul pe CDMA la Zapp, cel putin in Valea Jiului. Semnal EVDO nu mai e deloc. Pe 3G merge normal.

#4
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View PostLunaCrystal, on 4th July 2012, 19:59, said:

De vreo 4-5 ore e picat internetul pe CDMA la Zapp, cel putin in Valea Jiului. Semnal EVDO nu mai e deloc. Pe 3G merge normal.
La mine nici la ora asta nu merge. Postez de pe telefon (Cosmote).

#5
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,514
  • Înscris: 20.10.2006
Nici la mine nu merge nici acum, tot de pe UPC postez, sunt deja peste 20 de ore de downtime, curand se fac 24 de ore. Din cate stiu eu e cel mai mare downtime din istoria Zapp-ului.

#6
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Internetul a fost dezactivat pe toate numerele NoPay care functionau in telefoane Zapp Easy de catre Zapp, nu mai este posibila nici macar folosirea aplicatiilor de e-mail si messenger. NU este o disfunctionalitate a retelei, la abonamente totul este ok.

#7
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
E clar ca cei de la COSMOTE vor sa inchida Zapp-ul, de ce nu ii lasati si va complicati cu o retea neintretinuta?

#8
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,514
  • Înscris: 20.10.2006

View Postionut.tabacaru, on 5th July 2012, 21:12, said:

Internetul a fost dezactivat pe toate numerele NoPay care functionau in telefoane Zapp Easy de catre Zapp, nu mai este posibila nici macar folosirea aplicatiilor de e-mail si messenger. NU este o disfunctionalitate a retelei, la abonamente totul este ok.
Oare ? Eu cred ca e ceva din server, oricum maine trebuie sunat la ei la suport, nu merge sa nu lase fie netu functional pana la expirarea optiunilor fie sa restituie banii pe optiuni.

#9
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
eu am vrut sa-mi fac abonament la zapp sau cosmote pe evdo si nu mai aveau modemuri. mi-a fost imposibil....am facut la RTC.

#10
mvh

mvh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 27.03.2007

View Postionut.tabacaru, on 5th July 2012, 21:12, said:

Internetul a fost dezactivat pe toate numerele NoPay care functionau in telefoane Zapp Easy de catre Zapp, nu mai este posibila nici macar folosirea aplicatiilor de e-mail si messenger. NU este o disfunctionalitate a retelei, la abonamente totul este ok.

Si eu tot abonament am si nu am observat probleme.
Numai bine

#11
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Echipamente pentru date mai sunt doar in Alba Iulia. Daca vii cu modemul tau, iti poti face abonament fara probleme.
La abonamente nu sunt probleme pe partea de date, iar la prepay se da drumul vad. Cateva numere si-au revenit.

#12
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Ca fapt divers , am observat ca au scos modemurile CDMA de pe site-ul Germanos si le-au lasat decat pe cele 3G

#13
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
pai la ora actuala nu exista modemuri pe nicaieri nici pentru zapp nisi pentru cosmote EVDO.  de la RC zapp mi-au zis ca nu-mi pot transfera un modem de la prepay la abonament.
am lasat-o balta, mi-am facut abonament la romtelecom EVDO.

#14
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005

View Postrich1974, on 8th July 2012, 07:58, said:

pai la ora actuala nu exista modemuri pe nicaieri nici pentru zapp nisi pentru cosmote EVDO.  de la RC zapp mi-au zis ca nu-mi pot transfera un modem de la prepay la abonament.
am lasat-o balta, mi-am facut abonament la romtelecom EVDO.
Tocmai ziceam ca exista prin unele locuri, cum este shop-ul din Alba Iulia. Daca vrei sa-ti faci abonament, gasesti pe okazii atat modemuri dezactivate cat si prepay, care POT fi trecute pe abonament. Mai ales daca e un Z025a , functionand cu SIM, ti se va da un alt SIM in magazin si atat.

#15
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Si pana la urma ce vor face cu zapp ?

#16
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Salut , eu am un pachet Cosmote 3G (modem E-122+cartela) , am primit azi un cadou(de la un amic ) , cartela zapp 3G .
Am setat , merge bine in Bucuresti .
1-Tools -> Options
2-Profile management -> New
         Profile name -zapp
         APN - se bifeaza "Static" si se completeaza "zapp"
         Authentification -User name -"zapp" , password - "zapp"
3-Save
4-Set as Default , conexiunea Zapp
5-Ok
6-Connect.

Nu stiu cum merge prin tara , e prima data cind incerc Zapp . Am inteles , ca e activa timp de 3 luni .
Modemul Cosmote , il folosesc cind plec de acasa pt laptop .

Edited by tidicristi, 08 July 2012 - 11:54.


#17
chrome22

chrome22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 641
  • Înscris: 23.02.2012
modemul z025a poate fi decodat si folosit in orange sau vodafone?

Edited by chrome22, 13 July 2012 - 15:28.


#18
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View Postchrome22, on 13th July 2012, 16:28, said:

modemul z025a poate fi decodat si folosit in orange sau vodafone?
Nu se poate,acesta e un modem CDMA,nu unul GSM/3G.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate