Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Intamplari haioase

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#91
Andrutzy

Andrutzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 23.04.2007
Am sa va povestesk de fostul meu pisik kitty  :)  Kiity era un albastr de rusia super jucaus, de fapt exagerat de jucaus... tin mint k mereu statea ascuns in casa si cand nici nu t asteptai te atca, te impingea si apoi fugea c coada intr-o parte, si bineteles cand mergeai te impiedicai de el pt k dansul era la anatoare de pcioare... mergeai si cand nici nu te asteptai te trezeai cu el agat de picior... da asat e nimic, am sa va povestesk un obicei deal lui f nazdravan... in ultimile luni kitty a inceput sa daorma cu bunica, dar de fapt vroia numai el sa doarma... sa vedeti ce face nebunul... astepta k bunica sa adoarma si dupa aia se urca sus pe biblioteca care era exact in spatele patului si i se arunca lu bunicamea pe ochi, pe fata, a cazut o data si cu o labuta in gura ei... dar bienentle k kitty a inceput sa creask sia devneit tot mai greu si biata mea bunik... inainte se trezea cu ceva usor pe fata, acuma se trezea cu dita mai "palma" :lol:  :lol:  :lol:  si dupa c facea chaestia asta de vreo 3 ori... venea la capu bunici i se ghemuia in gta si torcea nazbatia.. pana adormea... acum bientul a murit, a fugit 3 luni de acasas si exact cans sa traveseze strada k sa ajunga acasa amurit... imi pare asa de rau.. era un psik unik, noi deseori il  comparam cu un catel pt nebuniile care le facea... :confuzzled:

#92
simona.ricky

simona.ricky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 04.05.2007
am un perus de 3 luni.nu vb,nu-i place sa iasa singur din colivie,dar il dau eu afara cu forta :D
in schimb cand ma vede se bucura f mult si in loc sa ciripeasca ca un papagal normal el da din cap si din piciorus ca un catel.... e tare haios :)

Attached Files



#93
raz_md

raz_md

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 27.09.2006
Ati mai vazut vreodata o pisica sa miaune si sa caste in acelasi timp? :lol: A mea face frecvent chestia asta si e draguta foc. :D Si mai are o chestie, cand are nevoie de ceva, vine la mine si ma miauna si daca vede ca ma scol dupa ea, se duce sa-mi arate unde e buba....daca indraznesc sa o ignor, ma capseaza un pic ca sa imi atraga atentia. :P

#94
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007
Aveam un peruș, acum 1 an, care din păcate mi-a murit. Iubita mea fierbea corba, iar Zuzu, din greșeală, a picat în ciorbă.
Încerca să se mențină la suprafață, și a reușit...pentru 5 secunde. Apa fierbinte i-a fost fatală. Sper că și povestioara mea se încadrează tot la funny moments, nu?

#95
Archon

Archon

    PredaTerminatorMan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 14.06.2005

View Postbig.brother, on May 26 2007, 11:36, said:

Aveam un peruș, acum 1 an, care din păcate mi-a murit. Iubita mea fierbea corba, iar Zuzu, din greșeală, a picat în ciorbă.
Încerca să se mențină la suprafață, și a reușit...pentru 5 secunde. Apa fierbinte i-a fost fatală. Sper că și povestioara mea se încadrează tot la funny moments, nu?
Depinde. Depinde ce gust a avut ciorba. Adica daca avea un gust "funny" sau nu. :)

:peacefingers:

#96
ira_2016

ira_2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.03.2007
Eu am un caniche negru care a implinit de curand 7 ani. Desi eu am fost cea care si-a dorit foarte mult un catel, si parintii si bunicii il iubesc si il considera un "membru" al familiei. Au fost o gramada de momente comice, a facut o gramada de prostii catelul meu, dar dintre toate cea mai tare faza a fost la nici un an de zile dupa ce l-am luat, de Craciun...primul lui Craciun in familie. Obisnuiesc sa fac bradul  pe 22 sau 23 dimineata (cand ai mei sunt inca la serviciu), insa inainte, cand nu-l aveam pe Happy (asa il cheama), pe langa globuri, ornamente, luminite, beteala, mai puneam si bomboane - din acelea pentru pomul de Craciun. Dupa ce am terminat de impodobit bradul, am coborat pana la un magazin din apropiere pentru a cumpara hartie de impachetat cadouri. Cand am ajuns acasa - nu cred ca a durat mai mult de 15-20 de minute - mi-am dat seama ca ceva nu este in regula, deoarece Happy nu ma intampinase cum face de obicei. Si atunci, surpriza: bradul era la pamant, globuri sparte, varful de brad care-mi placea la nebunie si el spart. Initial, am crezut ca a fost cutremur (dar ce magnitudine ar fi trebuit sa aiba pt a darama un brad?). Cum am intrat mai bine in sufragerie, unde se intamplase dezastrul, ce gasesc pe jos pe langa cele mentionate...ambalaje de bomboane. Catelul meu daramase bradul pentru a manca bomboanele din el. Culmea, avusese timp sa le manace pe toate pana m-am intors. De atunci nu am mai pus nici un fel de dulciuri(bomboane sau ciocolatele) in pomul de Crciun si in plus am evitat sa mai cumparam globuri sau varf de brad din sticla/care se pot sparge foarte usor...pentru orice eventualitate. Am avut de ce si de cine rade cu totii la masa de Craciun.

#97
raz_md

raz_md

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 27.09.2006

View Postbig.brother, on May 26 2007, 11:36, said:

Aveam un peruș, acum 1 an, care din păcate mi-a murit. Iubita mea fierbea corba, iar Zuzu, din greșeală, a picat în ciorbă.
Încerca să se mențină la suprafață, și a reușit...pentru 5 secunde. Apa fierbinte i-a fost fatală. Sper că și povestioara mea se încadrează tot la funny moments, nu?
Nu... :crybaby:

@ira : si pisica mea are boala pe globuri si ornamente de pom, ar vrea sa le dea jos pe toate sa el rostogoleasca la nesfarsit...si cum n-am mai pus globuri la baza bradului, a inceput sa se catere in pom. :D

#98
oanapanda

oanapanda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.06.2007
eu am un catel mic si alb.
intr-o zi vine sotul si-mi spune sa mergem la un picnic. eu mai aveam ceva treaba asa ca i-am zis sa ia catelul si sa plece ei si cand termin sa vina sa ma ia. am uitat sa spun ca abia spalasem catelul cu o seara inainte. stralucea de alb ce era si mirosea ca o floricica (lucru care il enerva, desigur, se tot freca de covoare ca sa scape de miros)
in fine, termin eu treaba, dau telefon, vine, ma ia, ajung si intreb unde e catelul. mi se raspunde ca alearga ca un nebun pe vai si dealuri. il chem si brusc am un soc: catelul meu era verde!!!!! intreb, fireste, ce s-a intamplat. mi se raspunde, razand, ca abia trecuse o cireada de vaci prin zona si catelul meu se tavalise voios prin balega proaspata. ii atarna o chestie maro-verzuie de blanita, de mustati, de coada, era plin pe labute. cand sotul m-a vazut ca mai aveam putin si-mi smulgeam parul din cap, m-a linistit: asta nu-i nimic!!!! sa-l fi vazut cum manca chestia aia!!!!! :lol:

Attached Files



#99
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
@ira, si niste prieteni au patit cam la fel, doar ca nu apucasera sa puna bomboanele in brad. Tipa le lasase intr-un castron pe masa si-si vedea de luru pe la bucatarie. Cand sa dea de mancare catelusei (vorba vine, ca e destul de mare), nu voia sa manance, desi erau ceva oase, pe care altfel le manca. Cand se duce sa se uite care-i problema, pe jos in sufragerie numai ambalaje de bomboane de pom :lol:
Attached File  HPIM0464.jpg   97.7K   40 downloads

#100
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postpufonel, on Jun 24 2007, 19:26, said:

@ira, si niste prieteni au patit cam la fel, doar ca nu apucasera sa puna bomboanele in brad. Tipa le lasase intr-un castron pe masa si-si vedea de luru pe la bucatarie. Cand sa dea de mancare catelusei (vorba vine, ca e destul de mare), nu voia sa manance, desi erau ceva oase, pe care altfel le manca. Cand se duce sa se uite care-i problema, pe jos in sufragerie numai ambalaje de bomboane de pom :lol:
Attachment HPIM0464.jpg


Desfacuse catelu bomboanele?  :o

#101
raz_md

raz_md

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 27.09.2006

View PostLaberta, on Jun 24 2007, 19:30, said:

Desfacuse catelu bomboanele?  :o

De ce te miri, nu ti se pare ca are o moaca atat de inteligenta? :roflmao:

#102
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Da, desfacuse bomboanele si le-a mancat :D E o catelusa si se numeste Cuki.

Revenind la pisoii mei, au inceput sa devina curiosi. Saptamana trecuta l-am pierdut pe Motu. Stiam ca-l lasasem pe casa scarii, ca de obicei, dar nu mai eram sigur. Am alergat cu disperare dupa el, gandindu-ma ca a cazut de la balcon (eu stau la 3) si cand colo el mieuna din balconul vecinului de la 1. Se pare ca a gasit usa deschisa sau a intrat odata cu cineva de-al casei si s-a "refugiat" in balcon.

Acum vreo 3 zile insa chiar il pierdusem. A cazut de la balcon (am balconul inchis cu termopan si are o muchie ingusta si inclinata in afara, iar el a vrut sa se suie pe muchie si n-a avut stabilitate). Culmea e ca in noaptea aia frate-su a fost foarte agitat, aparent fara motiv. Dimineata cand ne-am trezit am vazut ca lipseste. Noroc ca l-a gasit maica-mea sub o masina, speriat tot (se speriase chiar de un pisoi pe jumatatea lui, care se pitise sub aceeasi masina) :D Culmea e ca desi a schiopatat putin, acum deja si-a revenit complet. Sa mai zica cineva ca pisicile nu au 9 vieti... :w00t:

#103
chivas314159

chivas314159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 23.09.2006

View Postpufonel, on Jun 24 2007, 23:42, said:

Revenind la pisoii mei, au inceput sa devina curiosi. Saptamana trecuta l-am pierdut pe Motu. Stiam ca-l lasasem pe casa scarii, ca de obicei, dar nu mai eram sigur.

Acum vreo 3 zile insa chiar il pierdusem. A cazut de la balcon (am balconul inchis cu termopan si are o muchie ingusta si inclinata in afara, iar el a vrut sa se suie pe muchie si n-a avut stabilitate). Culmea e ca in noaptea aia frate-su a fost foarte agitat, aparent fara motiv. Dimineata cand ne-am trezit am vazut ca lipseste. Noroc ca l-a gasit maica-mea sub o masina, speriat tot (se speriase chiar de un pisoi pe jumatatea lui, care se pitise sub aceeasi masina) :D Culmea e ca desi a schiopatat putin, acum deja si-a revenit complet. Sa mai zica cineva ca pisicile nu au 9 vieti... :w00t:

Nu vad ce e haios la chinurile saracelor animale! Vezi pm.

#104
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postpufonel, on Jun 24 2007, 23:42, said:

Sa mai zica cineva ca pisicile nu au 9 vieti... :w00t:

as zice sa nu i le testezi chiar pe toate, cine stie, daca s-o fi-ncurcat la numaratoare.

#105
Fata_morgana

Fata_morgana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 06.04.2005
Acum doi ani am cumparat de la Obor doi puisori de gaina, pentru fiul meu. Ma gandeam ca nu strica sa aibe grija de ei...  si cred ca vroiam sa ma bucur si eu de piuitul lor...in amintirea vietii la curte, cu tot felul de animale in ograda. :) Planul era  sa ii tinem o saptamana-doua, pana se mai maresc si la urma sa ii ducem la niste prieteni care locuiesc la curte.
Exista si o problema, de fapt doua: pisicile noastre - Ducesa si Ghiocel, doua pisici blande pana la prostie, dar, totusi, pisici. :D
Dupa ce ne-am gandit si razgandit, am hotarat ca putem avea incredere in mâțe, macar ca nu o sa atace puisorii cand suntem noi de fata. In rest, urma sa ii tinem in cutia lor, sa doarma separat... in fine, sa nu vina in contact deloc.

Buun, toate bune si frumoase, pana cand, dupa cateva zile, cineva a uitat deschisa usa la bucatarie. Puii era intr-o cutie mare, de carton, fara capac.
Primul care a observat usa deschisa a fost sotul meu.
Cu inima stransa  a dat fuga sa vada dezastrul...
Ceea ce a vazut, insa, merita macar o fotografie: Ducesa sarise in cutie, manata, la inceput de instincte criminale - sau doar de curiozitate - cine stie...
Cert e ca sotul meu a gasit-o torcand linistita, in timp ce puii se ghemuisera in blana ei ca sub aripa clostii si piuiau multumiti. :)

#106
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004

View PostFata_morgana, on Jun 27 2007, 11:32, said:

Acum doi ani am cumparat de la Obor doi puisori de gaina, pentru fiul meu. Ma gandeam ca nu strica sa aibe grija de ei...  si cred ca vroiam sa ma bucur si eu de piuitul lor...in amintirea vietii la curte, cu tot felul de animale in ograda. :) Planul era  sa ii tinem o saptamana-doua, pana se mai maresc si la urma sa ii ducem la niste prieteni care locuiesc la curte.
Exista si o problema, de fapt doua: pisicile noastre - Ducesa si Ghiocel, doua pisici blande pana la prostie, dar, totusi, pisici. :D
Dupa ce ne-am gandit si razgandit, am hotarat ca putem avea incredere in mâțe, macar ca nu o sa atace puisorii cand suntem noi de fata. In rest, urma sa ii tinem in cutia lor, sa doarma separat... in fine, sa nu vina in contact deloc.

Buun, toate bune si frumoase, pana cand, dupa cateva zile, cineva a uitat deschisa usa la bucatarie. Puii era intr-o cutie mare, de carton, fara capac.
Primul care a observat usa deschisa a fost sotul meu.
Cu inima stransa  a dat fuga sa vada dezastrul...
Ceea ce a vazut, insa, merita macar o fotografie: Ducesa sarise in cutie, manata, la inceput de instincte criminale - sau doar de curiozitate - cine stie...
Cert e ca sotul meu a gasit-o torcand linistita, in timp ce puii se ghemuisera in blana ei ca sub aripa clostii si piuiau multumiti. :)
bine ca tii pisicile bine hranite  cu crontanele si sau nascut in captivitate... ca altfel...

Motanul meu (nascut in captivitate) prinde VRABII doar cu  geamul de la balcon deschis. nu stiu cum le prinde dar mi-a facut 2 cadouri pana acum. si ce mandru e!

Edited by neoliviu, 27 June 2007 - 10:40.


#107
Fata_morgana

Fata_morgana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 06.04.2005

View Postneoliviu, on Jun 27 2007, 11:38, said:

bine ca tii pisicile bine hranite  cu crontanele si sau nascut in captivitate... ca altfel...

Motanul meu (nascut in captivitate) prinde VRABII doar cu  geamul de la balcon deschis. nu stiu cum le prinde dar mi-a facut 2 cadouri pana acum. si ce mandru e!
Cred ca ai dreptate... sau poate o fi fost instinctul matern... Ducesa e (a fost) o mama exceptionala, in primele zile dupa ce fata abia se indura sa iasa din culcus. Oricum, amandoua pisicile sunt exceptional de blande si linistite. In plus, motanul e si sperios, se sperie si de umbra lui. Odata, un prieten a adus la noi o colivie cu perusi. De la usa balconului pana la colivie nu erau mai mult de 5 metri. I-a luat 5 minute sa ii parcurga, parca ar fi avut de infruntat cine stie ce pericol. :D

Ducesa e mai pisica, e agila, ii fug ochii dupa vrabii (odata chiar am gasit resturile unei turturele imprastiate prin casa :( ).
Iar cand am adus puisorii se uita cu interes la ei atat timp cat alergau si se agitau de colo colo.
In cutie insa, cred ca a predominat instinctul matern si nu i-a mai vazut ca prada.

#108
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Sper ca de data asta sa postez ceva haios (si nu ma mai acuzati c-as fi un stapan rau, cred ca am cele mai rasfatate pisici din zona si in plus tot timpul sta cineva cu ele si le face toate poftele) :lol:

Pisoii mei sunt innebuniti dupa plastic. Daca uit vreo plasa in cuier, de obicei o gasesc "compostata". Nu mai zic daca uit pe masa o folie de protectie pentru hartie ("chilotel" cum i se spune pe la noi) :D Acum au invatat unde le tin si daca uit usa dulapului macar putin intredeschisa, risc sa gasesc hartiile date jos si pe unul din ei rontaind la ceva plastic. Sunt asa de disperati ca vor sa rontaie chiar si punga de detergent :lol: Am uitat odata deschis dulapul in care tin detergentul si l-a descoperit Toby (din fericire n-a apucat sa manance din el, pentru ca l-am vazut la timp) si zilele trecute miorlaia sa-i deschid acel dulap :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate