Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Intamplari haioase

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#73
Nike_2

Nike_2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 01.02.2007
Toate animalele sunt comice :D Fiecare dintre ele au  ceva aparte :D

#74
chivas314159

chivas314159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 23.09.2006
Motanul meu J a fost crescut cu biberonul de cand s-a nascut (l-a aruncat cineva intr-un sac). Asa ca nu prea a priceput cum se poarta matzele si acum cand vrea sa suga vine in brate la mine si imi suge palma.
Tot cand era mic musca mai mereu (si musca rau de tot): daca se plictisea, daca il scoteai din balcon, daca nu ii deschideai usa la balcon, cu alte cuvinte daca nu ii convinea ceva. Iar cand plecam incepea sa planga ca un disperat. Asa ca l-am invatat cand plec ii zic "pa pa". E foarte destept asa ca dupa 2-3 zile a invatat ce inseamna si cum spuneam "papa", hopa cu dintii in mana mea. Nu ma deranja ca ma musca fiindca o facea "din dragoste" :)

#75
tanu

tanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 05.05.2006
Motanul meu, atunci cand primeste cate un ziar in cap , pentru ca face prostii, :wacko: vine, ma musca-ciupeste si fuge si tot asa de cateva ori,cat considera el ca este suficient sa se simta  razbunat. :)

#76
Oana Mateescu

Oana Mateescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.02.2007
Ati avut vreodata o pisica muta??!Ei...bine am avut yo una..care mai degraba aducea a maimutoi d plus decat a matza....asa era de cuminte si frumoasa(birmaneza).Nu putea sa miaune...decat cand era f nervoasa scotea cate un sunet care numai a mieunat nu semana.Mi-aduc aminte k intr-o zi eram super grabita si am fost sa imi iau adidasii din debara si n-am remarcat k s-a strecurat si pisica p langa mine.Am inchis usa frumos si am plecat.Taica-miu ,singurul care era acasa..caruia ii spusesem k o sa iau pisica intr-una din zile sa i-o arat unei prietene...a crezut k asa am facut si nu s-a sinchisit sa o caute .Abia cand am ajuns acasa(adica dupa cate ore bune)..am cautat nush c in debara si am vazut pisica mai mult lesinata d cat s-o fi chinuit sa miaune.Saracutza d ea..... :mellow:

#77
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,866
  • Înscris: 28.11.2006
Eu am avot o pisica neagra (cea din avatar) care nu putea sa miaune, facea doar in fel de cah cah (pisica mai traieste, era a unei verisoare care a stat la mine). Cand avea pui (2, pe care i-am oprit eu) si erau mici, nu lasa pe nimeni sa se apropie de ei. Era sa ma cert cu o familie de prieteni pentru ca i-a zgariat pe toti (mama, tata si copil de 6 ani) :naughty:

#78
mario_is

mario_is

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 27.02.2007
eu am o catea rottweiler de 6 luni si mia facut multe belele si mia ros diferite obiecte incepind cu toti copacii din curte si terminind cu un prelungitor electric care spre norocul ei nu era bagat in priza...dar cea mai tare faza a fost cind am luato cu mine cu masina la doctor ptr vaccin si pe drum fara sa bag de seama mia ros centura de siguranta  si ma trage pe dreapta un politist ca de ce nu port centura......sa vezi explicatii atunci si ce fatza de vinovata avea xena mea cind aratam sprea ea si explicam politaiului de ce nu am centura......

#79
tanu

tanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 05.05.2006
M-AU ASEDIAT PISICILE!!!
De ceva vreme s-a aciuiat pe langa bloc un motan ,cu care Tanu comunica de la distanta.Nu il vedeam dar il auzeam.Intr-o dimineata, l-a gasit sotul meu sub geamul de la baie, stand la povesti cu Tanu.Asa l-am remarcat si am inceput sa ii dau de mancare.Nu este genul de pisica care sa ti se impleteasca printre picioare cand o hranesti.Ma priveste suspicios si incepe sa manance doar dupa ce plec.
Aseara stateam cu Tanu la geam, geamul fiind deschis.Motanul trona pe un trunchi retezat de cires,in fata geamului.I-am dat niste bobite si de la subsol a mai aparut o pisica neagra, mica si jigarita.Motanul a lasat-o pe ea sa manance.Am inchis geamul si am plecat la treburile mele.Dupa un timp ma striga fiu-meu sa-mi arate motanul care era pe geamul meu. :eek: A coborat motanul si s-a suit ghemul ala de pisica neagra.Trebuie sa va spun ca fereastra mea e cam la doi metri inaltime si nu am nici un copac in fata geamului.
Nu pot sa inteleg cum poate o pisica sa sara atat de sus!Astazi m-am trezit de cateva ori cu el pe geam.Tanu maraie si ii trage gheare prin geam. :argue: Cred ca se simte jignit ca ii incalca ala teritoriul.Adevarul e ca ma simt intimidata si eu ,cand vad ditamai motanul pe grilajul meu.  :confused:

Edited by tanu, 07 March 2007 - 17:28.


#80
gogu

gogu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 07.02.2005
cora mea  :first:  o boxerita de 6 ani, e foarte ametita...mereu da cu capul ba de mese, de birouri, de cosuri de gunoi pe strada...
cea mai tare chestie a fost cand eram cu ea in parc, ea alerga de zor si la un moment nu o mai vad...cazuse intr-o gaura, da foarte misto, acum o vad si dupa aia dispare...exact ca in desene animate

#81
chivas314159

chivas314159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 23.09.2006

View Posttanu, on Mar 7 2007, 17:28, said:

M-AU ASEDIAT PISICILE!!!
De ceva vreme s-a aciuiat pe langa bloc un motan ,cu care Tanu comunica de la distanta.Nu il vedeam dar il auzeam.Intr-o dimineata, l-a gasit sotul meu sub geamul de la baie, stand la povesti cu Tanu.Asa l-am remarcat si am inceput sa ii dau de mancare.Nu este genul de pisica care sa ti se impleteasca printre picioare cand o hranesti.Ma priveste suspicios si incepe sa manance doar dupa ce plec.
Aseara stateam cu Tanu la geam, geamul fiind deschis.Motanul trona pe un trunchi retezat de cires,in fata geamului.I-am dat niste bobite si de la subsol a mai aparut o pisica neagra, mica si jigarita.Motanul a lasat-o pe ea sa manance.Am inchis geamul si am plecat la treburile mele.Dupa un timp ma striga fiu-meu sa-mi arate motanul care era pe geamul meu. :eek: A coborat motanul si s-a suit ghemul ala de pisica neagra.Trebuie sa va spun ca fereastra mea e cam la doi metri inaltime si nu am nici un copac in fata geamului.
Nu pot sa inteleg cum poate o pisica sa sara atat de sus!Astazi m-am trezit de cateva ori cu el pe geam.Tanu maraie si ii trage gheare prin geam. :argue: Cred ca se simte jignit ca ii incalca ala teritoriul.Adevarul e ca ma simt intimidata si eu ,cand vad ditamai motanul pe grilajul meu.  :confused:


Motanul parintilor mei se catara pe zid vopsit cu vopsea lavabila, iar motanul meu J, daca vrea sa se urce undeva si nu poate, asteapta sa trec pe acolo, sare direct pe umarul meu de unde e el pitit si apoi mai departe. Cum eu am 1.80 la sfarsitul capului, sa zic 1.60 la umar, 2 metri nu pare extraordinar pentru o pisica salbatica. Incearca Feliway pentru hasaieli.

#82
tanu

tanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 05.05.2006

View Postchivas314159, on Mar 8 2007, 11:34, said:

Incearca Feliway pentru hasaieli.
Ce este asta?

#83
chivas314159

chivas314159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 23.09.2006

View Posttanu, on Mar 8 2007, 14:44, said:

Ce este asta?

E o substanta care din cate am citit pe ambalaj, calmeaza matzele. Eu o am gen aerosol care se baga in priza. Am folosit-o la recomandare doftorului cand se bateau matzele mele si le-a calmat cat de cat. Acum au o recidiva din pacate :(.

#84
Nestea

Nestea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.02.2007
Eu i-am luat matei mele un soricel cu telecomanda si sa vedeti joaca pe ea. Cand nu ma joc eu are alt soricel care chitaie cand il atinge si il ia in gura, il pune in pat si.....il spala:)
Deasemenea, la recomandarea doctorului ca sa nu imi termine fotoliile, i-am luat o perie de cauciuc care se fixeaza pe perete, mobila sau pe tocul usii si e formata din 2 parti ca sa poata fi pusa si pe colt si fiecare parte are un fel de cutiuta mica in care se pune menta pisicii. Nu am crezut pana acum ca pisicile chiar reactioneaza la asta, insa o vad pe a mea ca e in al 9-lea cer cand se freaca de peria aia.Abia am putut sa pun menta aia la perie ca nu scapam de mata:)
Sa luati sa vedeti ce scumpe sunt cand dau de menta aia a lor.

Edited by Nestea, 09 March 2007 - 01:35.


#85
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 16.05.2005

View PostNestea, on Mar 9 2007, 01:33, said:

Eu i-am luat matei mele un soricel cu telecomanda si sa vedeti joaca pe ea. Cand nu ma joc eu are alt soricel care chitaie cand il atinge si il ia in gura, il pune in pat si.....il spala:)
Deasemenea, la recomandarea doctorului ca sa nu imi termine fotoliile, i-am luat o perie de cauciuc care se fixeaza pe perete, mobila sau pe tocul usii si e formata din 2 parti ca sa poata fi pusa si pe colt si fiecare parte are un fel de cutiuta mica in care se pune menta pisicii. Nu am crezut pana acum ca pisicile chiar reactioneaza la asta, insa o vad pe a mea ca e in al 9-lea cer cand se freaca de peria aia.Abia am putut sa pun menta aia la perie ca nu scapam de mata:)
Sa luati sa vedeti ce scumpe sunt cand dau de menta aia a lor.
Fa si tu o fotografie la peria aia si posteaz-o. Menta de unde o cumperi? :)

#86
angisara

angisara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.07.2006
Ea este Sara, catelusa mea, care la inceput, cand era mica, nu latra, nu scotea un sunet si, mai mult de atat, aveai impresia ca nici nu aude. Deh, husky incapatanat. Pana la urma a reusit sa ma convinga ca nu e surdo-muta.  :rolleyes:

http://video.tion.ro...wmv/viewer.html

#87
blaga_marius2002

blaga_marius2002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.03.2007
intro zi mergeam la munca pe bicicleta , era o zi mai inorata . din senin un papagal sa lovit de roata de la bicicleta si a cazut jos . l-am luat si l-am dus acasa  a doua zi i-am si cumparat o cusca. nu l-am scos din cusca deloc vreo 2 saptamanii tot vorbeam cu el si il alintam apropo eu ii ziceam (pipo) incele din urma i-am dat drumul prin camera si normal ca a inceput sa zboare dezorientat. dupa ceva timp venea mi se punea pe umar si imi se uita la mine cum mananc apoi am scos putina mancare asa pe limba si a inceput sa manance si mai multe faze comice e super sa ai un papagal........hehe il iubesc

#88
Chow05

Chow05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 11.10.2005
Mortal filmuletul. Chiar ca Sara e o cantareata. Si inca una foarte frumoasa si talentata.

View Postangisara, on Mar 16 2007, 03:24, said:

Ea este Sara, catelusa mea, care la inceput, cand era mica, nu latra, nu scotea un sunet si, mai mult de atat, aveai impresia ca nici nu aude. Deh, husky incapatanat. Pana la urma a reusit sa ma convinga ca nu e surdo-muta.  :rolleyes:

http://video.tion.ro...wmv/viewer.html


#89
angisara

angisara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.07.2006
Multumim pentru aprecieri  :D

#90
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,866
  • Înscris: 28.11.2006
Toby al meu (stanga) e cel mai rasfatat pisoi pe care l-am vazut. Probabil ca asta e din cauza ca vara trecuta a sarit de pe balcon (de la etajul 3) dupa o insecta (in plus era si noapte) si nu l-am gasit vreo luna. A cautat maica-mea prin tot cartierul vreo saptamana, dar nimic. Dupa o luna, o striga o vecina ca a gasit pisoiul. Se duce maica-mea cu vecina si-l scoate pe Tobita dintr-un subsol de bloc, la 2 pasi de al meu :lol: Era un schelet ambulant si era si ranit la o gheara, dar cel putin era in viata. Dar a devenit dependent de maica-mea. Daca are chef de joaca, n-o lasa in pace de loc, vine dupa ea prin toata casa si miauna pana isi face timp de el :roflmao:

In ultima vreme parca "vorbeste" cu noi. Daca ii zice mama "Lasa codita in pace", atunci isi misca coada la fel ca un caine :lol:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate