Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Intamplari haioase

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#55
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006
vara trecuta am primit de la fratele meu sarcina de a avea grija de "copilul" lui prea-iubit Blanco ... un cocker mai putin intreg la minte ..... m-am gandit ca ar fi o idee buna sa il plimb un pic prin parc sa-l obosesc , sa nu ma streseze seara .... la un moment dat il vad ca se opreste si inceapa sa mearga incet incet pe burta gata de atac ... am crezut ca a vazut vreo domnisoara .. .gresit .... s-a dus tinta la un baietel care statea pe o banca si manca jumatate de napolitana .... cealalta jumatate era pe banca ... pana sa realizez eu ce se intampla si ce vrea sa faca , furase deja napolitana, moment in care copilul izbucneste in lacrimi, cainele se sperie si vine fix la picioarele mele, si apare elementul surpriza ... tatal foarte revoltat al copilului care a inceput sa tipe din toate puterile la mine ... i-am dat banii pe napolitana si am plecat rusinat ... cainele bineinteles nici un stres ... era bucuros ca mancase o juma' de napolitana

#56
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 30.01.2006
Am doua pisici si trei ciini. Unul in "vacanta de vara la rudele de la tara". Cea mai batrina catea - o lupoaica neagra pe nume Baghera- pazeste tot timpul masa plina pentru ca pisicile sa nu se apropie de ea. Evident, dupa ce pleaca pisicile, maninca tot.

#57
crrrazylive

crrrazylive

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 06.12.2005
Motan, negru, ii spunem toti Cala ...
Nu stim de ce asa il cheama, asa l-am primit si e tare funny si face o treaba unica zic eu ... :)
Sta vreo 2-3 minute si fixeaza in priviri clanta de la usa. Da din fund frumos si sare cu labutele pe clanta usii, si o deschide :> Sa vezi ce tare e baiatul cand sta agatat cateva secunde si trage de ea .... :)

#58
Hato0be

Hato0be

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 05.07.2006
Am şi eu un motan negru, deja 8 ani are. Nu ştiu ce s-a întîmplat cu el că ia căzut dinţii de dinnainte.. :D . Şi cel mai haios lucru e atunci cind doarme ii iese limba afara. Sau uneori nici nu atrage atenţia că dupa ce s-a spălat limba pe jumătate îi atîrnă afara. Dacă am să-l prind în aşa fază odată numai decît voi pune o poză - arata cool. :D

#59
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Ce facea catelusa mea cand era micuta? uff ce hoata era..mai aveam un fratior de-al ei, Alex (care din pacate a murit de pneumonie) si era mai grasunel. Karis reusea sa se urce pe pat si Alex nu. Si statea saracul jos, gelos, pana veneam noi (si bineinteles, o dadeam pe Karis jos de pe pat).

Am un aragaz cu "oglinda" la usa de la cuptor. si se uita in oglinda, incepea sa latre si la un moment dat dadea cu boticul in aragaz. Asa scumpica era..Trebuia curatat aragazul in fiecare zi pe usa de la cuptor.. :lol:

A venit la un moment dat un pisic in curte. pana atunci nu a mai avut tangente cu pisicile deci  erau prieteni. Cand merg in curte o vad pe Karis cu pisicul in gura(ramasese doar codita afara) :lol: nu-l strangea sau ranea ca are botul patrat si destul de mare, i-a dat drumul apoi si era ok. Dar matzul a zgariat-o apoi pe nas facandu-i o rana micuta, rosie si de atunci Karis a mea nu mai suporta pisicile.

Ma mai amuz cateodata strigand prin curte "Karis pisica pisica pisica pis pis pis pis!" si ea se uita agitata in toate partile si latra :inlove:

Edited by Dida, 09 September 2006 - 02:46.


#60
web_star

web_star

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.09.2006
Mi se pare extrem de haios, cand al meu Ciobanesc German, Tano, se zbate sa ajunga la batul pe care eu i-l pun cat mai sus in pomi, pe acoperis etc. Urla, latra, sare, face ca toate visele incercand sa-mi atraga atentia: " De acolo cum vrei sa-l iau?!?!" Am incercat sa nu-l bag in seama in timp ce se chinuie, si a avut 2 reactii:
1. A venit cu un alt bat, ca fiind cel pe care trebuia sa il aduca
2. Vine si ma ia pur si simplu de mana, fara sa stranga, si ma trage spre locul cu pricina.

O alta intamplare haioasa mi s-a intamplat cu catelusa mea Sara, o femela de Brac german, in varsta de 6 ani. La pescuit fiind, si ea cu noi, m-am gandit eu sa-i arunc o piatra in apa sa-i vad reactia. A sarit un apa, ca un submarin, s-a dus in locul unde a aterizat piatra, si normal ca nu o vedea. Vreau sa va spun ca 15 minute s-a invartit in acel loc, si din 10 in 10 secude baga capul sub apa, complet, insa fara nici un rezultat. Epuizata, a venit la mal cu capul in pamant, cerandu-si parca scuze ca nu a venit cu "trofel"!  :coolspeak:  :notangel:

#61
tody

tody

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 12.09.2006
am si eu o lupoaica... de vreo 12 ani. acum nu prea mai face prostii, dar cand era mica, avea o pantera roz pe care o apuca de un picior (sau ce mai prindea) si o arunca in sus, incercand apoi sa o prinda :D. era foarte haioasa...
acum are o maimuta neagra pe care o mai foloseste din cand in cand in loc de pisica... o ia de cap si musca de ea, dar cand ii zice mama ca nu e frumos, o linge pe ochi :lol:
deocamdata nu imi mai amintesc ce prostii facea, dar cred ca o sa revin... ^_^

#62
michelgn

michelgn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.09.2006
Si eu am un caine.Nu e deloc pupacios cu mine,stapanul lui,in schimb stie sa faca troc ,adica imi aduce toate jucariile atunci cand e vb sa imi ceara ceva...mancare,sa iesim afara,ficat de pui,care e alt ingredient ptr el,fata de mancarea obisnuita.E innebunit dupa ficatul de pui,chiar daca e satul,e in stare sa planga,incetuc,atunci cand simte ca mai este ficat in oala pe aragaz.

#63
Alethia_Spitz

Alethia_Spitz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.09.2006
Eu am asa:
1 pisica birmaneza Sonya, Un motan 50%Birmanez si 50% european (parul e de birmanez dar culoarea de european tigrat si coada o are stufoasa ca birmanezele) este frate geaman cu Sonya 1 an si 6 luni. Noi mai in gluma am spus ca am inventat rasa birmanez tigrat. Il cheama Felix.
O pisica europeana neagra 100% Sabrina. 1 an si 3 luni.  
1 caine metis de Tekel(soricar) este 50% Tekel(soricar) si 50% maidanez. Il cheama Rex 8 luni si o catea metis de ciobanesc 50% ciobanesc si 50% maidanez Puica 11 ani care ii implineste acum pe 25 octombrie.
Puica e singura care nu mai face nazdravanii.
Acum i-am prezentat iar data viitoare va voi spune mai multe din nazdravaniile lor. Pana atunci va spun despre Felix.
Felix e expert in meseria de hot de porumbei. Are la activ in cazier 5 furturi.

#64
deejay86

deejay86

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 14.02.2006
detin una bucata motan tembel care are ca scop in viata sa ma oftice. cred ca e suparat pe mine ca mi-a fost lene sa ii dau un nume si ii zic "mâţule" sau "bă". seara ma duc si eu ca tot omul sa mananc o banala ciorba. imi pun masa si pe locul meu este ... exact: matzu'. il dau jos politicos si-i explic ca acolo e locul meu. termin de mancat si incep sa strang masa. cand sa iau farfuria cine o linge? ... matzu'. ii pun si lui intr-un castron niste ciorba si-l bag cu nasul in ea. nu-i convine ... pleaca tot la farfuria mea. ii iau cu greu farfuria si o pun in chiuveta. ma duc sa ma bag in pat si dar inainte caut un film bun. pana termin eu cine sta si se linge pe perna mea? ... matzu'. il dau la o parte si ma pun in pat. se suie frumos pe birou (trecand pe tastatura) si se posteaza linistit in fata monitorului. il dau la o parte si de acolo si vine in pat si se pune in fata mea.
E INSUPORTABIL

#65
non_trial

non_trial

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 02.10.2006
Primul meu post pe forum, la topicul cu animalute.

Am o pisica, 50% birmaneza 50% siameza. E o rasfatata, si ii place sa ne pupe. Te apuca de obraji cu labutele si te linge pe nas.

Inamplarea haioasa? Stam intr-un apartament cu 2 camere, cu balcon inchis. Balconul e lung, de la sufragerie pana la dormitor. Motocea (asa o cheama) iese pe geamul din dormitor, si intra pe usa din sufragerie. Intr-o seara, cand se lasase frigul, i-am inchis geamul. Ea a incercat sa sara, candva noaptea. Ne-am trezit speriati de bufnitura. Motocea era sub un scaun, semi ametita....

#66
Maynard

Maynard

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.11.2006
Pe timpul verii am plecat in concediu si am lasat pisoiul la tara; Amuzanta mi  se pare prietenia lui fortata cu catelul bunicilor. A fost o incaierare intre ei la inceput, care s-a soldat cu cearta cainelui;
Mai tarziu a fost o confruntare intre pisoi si cainele vecinilor, la care catelul bunicilor l-a aparat pe motan... :)

#67
tanu

tanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 05.05.2006

 Maynard, on Nov 14 2006, 23:21, said:

Pe timpul verii am plecat in concediu si am lasat pisoiul la tara; Amuzanta mi  se pare prietenia lui fortata cu catelul bunicilor. A fost o incaierare intre ei la inceput, care s-a soldat cu cearta cainelui;
Mai tarziu a fost o confruntare intre pisoi si cainele vecinilor, la care catelul bunicilor l-a aparat pe motan... :)
Pai cu cine se mai incaiera el, daca ii manca cainele vecinilor, pisoiul?... :D

#68
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
La tara bunicii mei au un caine ciobanesc din acela mare. Noi cand ne ducem pe acolo cand ploua(masina are alarma) cainele sare imediat sub masina shi cand tata ii pune alarma, cainele ce-o face pe acolo shi o misca si incepe alarme. de atunci nu se mai baga sub ea.

#69
blizzard1976

blizzard1976

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.12.2006
Salutare ... Miercuri 20.12.2006 ... ora 06.19 deja am 2 ore de cand matzu' meu m-a trezit (doarme in baie si are boala pe hartia igienica ... care, din nefericire, se ruleaza pe o mica bara de ceramica ... face un zgomot de-tzi pica urechile)... Asa ... de 2 ore alearga ca descreieratu' prin casa iar picioarele mele nu mai rezista in rolul de aparat de ascutit gherute ... Draga mea sotioara doarme dusa, eu ... trebuie sa ma trezesc sa-i dau de haleala ca daca nu SCANDAL MARE din parte matzului ... Peredeaua din sufragerie, noua de altfel, inca supravietzuiesete (apropo ... noile legi ale UE itzi dau voie sa spanzuri pisici ??? asta in caz ca se intampla ceva cu perdeaua ) ... Cele doua flori, puiutzi, primite cadou de la colegii de servici cu ocazia nuntzii noastre, sunt in momentul de fatza un model de franjuri ca shi palmierii, iar coltzarul pe care stau acum nu cred ca mai are mult burete pe interior !!!
Acum de exemplu sta in fatza televizorului shi se uita la stiri !!!nOri sunt eu dus cu pluta ori ... TZITZI (ca asha il cheama ... vrem sa-i inoculam ideea ca este fetitza nu baiat... asha preferea nevasta-mea)


TZITZI

Attached File  IM000523.JPG   663.06K   174 downloads

Edited by morogan, 20 December 2006 - 07:31.


#70
salsera

salsera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 14.04.2005

 blizzard1976, on Dec 20 2006, 06:33, said:

Salutare ... Miercuri 20.12.2006 ... ora 06.19 deja am 2 ore de cand matzu' meu m-a trezit (doarme in baie si are boala pe hartia igienica ... care, din nefericire, se ruleaza pe o mica bara de ceramica ... face un zgomot de-tzi pica urechile)... Asa ... de 2 ore alearga ca descreieratu' prin casa iar picioarele mele nu mai rezista in rolul de aparat de ascutit gherute ... Draga mea sotioara doarme dusa, eu ... trebuie sa ma trezesc sa-i dau de haleala ca daca nu SCANDAL MARE din parte matzului ... Peredeaua din sufragerie, noua de altfel, inca supravietzuiesete (apropo ... noile legi ale UE itzi dau voie sa spanzuri pisici ??? asta in caz ca se intampla ceva cu perdeaua ) ... Cele doua flori, puiutzi, primite cadou de la colegii de servici cu ocazia nuntzii noastre, sunt in momentul de fatza un model de franjuri ca shi palmierii, iar coltzarul pe care stau acum nu cred ca mai are mult burete pe interior !!!
Acum de exemplu sta in fatza televizorului shi se uita la stiri !!!nOri sunt eu dus cu pluta ori ... TZITZI (ca asha il cheama ... vrem sa-i inoculam ideea ca este fetitza nu baiat... asha preferea nevasta-mea)
TZITZI

attachment

TziTzi? Misto. Eu am o pisica cu acest nume (de fapt numele era Cori - inseamna "fata" in greceste, dar a fost deviat in Coritzi, TziTzi, TziTzica etc...)

#71
berlinish

berlinish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 06.09.2006
puisorul meu , un yokie de 5 luni , dupa fiecare inbaiere sau spalare la gurita dupa ce mananca ( e paros si se murdareste ) , se tavaleste de mama focului in pat , se da peste cap ,maraie .dar fara exceptie , dupa fiecare spalare face asta.inainte am mai avut catei si stiu ca si ei faceau tot asa dupa baie , se tavaleau si maraiau in timpul tavalelii:).toti cateii or face asa?

#72
doriniciu_ff

doriniciu_ff

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 29.08.2006
mi-am adus aminte de o intamplare: cu multi ani in urma, am avut o pikineza, care crescand-o de mica si vorbind tot timpul cu ea, cand o certam si ea avea chef, incepea sa urle, dar urla asa cu un soi de vocale, de aveai senzatia ca incearca timid sa vorbeasca.
intr-o zi plecasem la piata si a ramas singura in casa. intre timp a venit o amica si sunand la usa ca disperata, cateaua a incepul sa "vocifereze" in stilul ei haiducesc (desi daca avea 1 kil).
mi-a plesnit obrazul cand prietena mea, de fata cu alti amici mi-a batut obrazul, ca nu am vrut sa-i deschid usa si ca bombaneam ceva prin casa de una singura.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate