Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 

Intamplari haioase

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#145
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Muste moarte... uhhh... pe asta chiar ca nu am mai auzit o

#146
s3ction31

s3ction31

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 05.01.2008
Nu observasem topicu' asta, ca va povesteam si eu de mai demult.

In camin, acum cativa ani, stateam cu pisile mele. Eu aveam 2, colega de camera una. A ei era mai calma si mai sedentara, ale mele mai agitate.

Pe langa deschisu' usii, plimbarile pe hol si prin vecini, ale mele mai aveau si alte pasiuni: sa se urce cat mai sus (pe dulapu' colegei dormeau, pe celelalte se plimbau doar).
Astfel Doamna (cea din poza) a ajuns sa se catere pe corniza (de pe frigider, care nu se vede- peste masa- pe raftuletu' din poza colt dreapta, si de acolo pe corniza). Cu Doamna n-au fost probleme, ca-i zvelta. Da' durere mare cand s-a apucat Tigreasa mea sa incerce si ea sariturile (ca doar nu era mai proasta ca ailalta!) : o data mi-a cazut in oala cu ciorba (pe care abia o facusem, insa nu era foarte fierbinte :) ), si a tras, crizata, 2 ture prin camera (mi-a intins ciorba peste tot!  :lol: ), dupa care s-a refugiat sus pe dulapu' ei sa se spele in liniste. A 2-a oara nu stiu ce naiba a facut, da' ne-am trezit la 2 si ceva noaptea: un zgomot groaznic, in clipa urmatoare eram in picioare si cu lumina aprinsa, corniza era pe jos (perdelele si draperiile gramada) iar Tigreasa mea cea mustacioasa era pe fotoliu,  ca picata din cer (se uita nauca peste tot in jur, cu niste ochi cat cepele, nu-ntelegea cum ajunsese acolo)  :lol: Ne-am dumirit imediat ce se-ntamplase. Insa nu stim cum, corniza era prinsa destul de bine, in mai multe dibluri... :)
Attached File  IM000258.jpg   29.19K   90 downloads

Edited by s3ction31, 08 June 2008 - 01:27.


#147
tekila82

tekila82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.04.2008
pozele va spun totul nu cred ca mai aveti nevoie de detali :cursing:

Attached Files



#148
ennzzzoooo

ennzzzoooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 26.08.2007
Maica-mea are obiceiu' ca atunci cand sunt plecat sa lase usa camerei deschisa. iar cand se intampla asta, pisica mea nu rateaza ocazia sa se urce pe sifonier. e o pisica maidaneza de 4 ani de greutate medie...
intr-una din zile am iesit cu prietena la aer si cand m`am intors ce credeti ca gasesc? O UNITATE PC DE PE TIMPU' LU PAZVANTE (carcasele pc-urilor vechi sunt mult mai grele decat cele din ziua de azi) FUSESE DARAMATA DE PE SIFONIER, PE MONITORUL MEU!
Damage:
1.monitoru` a avut cateva zgarieturi serioase
2.un satelit de la sistemul de boxe a fost zdruncinat grav
3.parchet zgariat urat
4.unitatea care fusese trantita a fost facuta praf...nici macar nu era a mea, trebuia sa i-o repar lu` un nene din bloc...i-am zis ca e stricata iremediabil si i-am facut alta :)


a stat 3 zile sub pat, probabil ca avea o banuiala a ce urma sa i se intample...
cum o fi reusit? unitatea pc nu era pe marginea sifonierului si totusi a pocnit-o bine...

#149
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
AL meu smulge rufele de pe sarma si se tavaleste pe ele.

#150
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006
Am o mața cretina rau de tot.In primul rand e vegetariana si mananca in special chipsuri,iar in al II-lea rand are o afinitate pentru beteala :D
Prin vegetariana se intelege ca NU-i place carnea.WTF ?!

#151
XZY

XZY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 02.09.2007
In copilarie, in vacanta de vara obisnuiam sa mergem la bunici. Ei stateau la curte si erau mari iubitori de pisici. Noi ( 2 fete cucuiete) intr-o zi am scos-o din minti pe bunica. Si a vrut biata femeie sa ia un Extraveral, pe care, de nervi l-a scapat pe jos. Una dintre pisici s-a repezit si l-a mancat.
Atat ne-a trebuit noua. I-am furat bunicii flaconul ca sa dam si celorlalte pisici. Faza tare este ca dintre cele 7 pisici din dotare numai una manca Extraveral, drept urmare l-a papat pe tot.
Nu a murit, insa pe seara nu se putea tine pe picioare. Nu pot sa va descriu in cuvinte agitatia bunicilor dat fiind faptul ca motanul in cauza era unul dintre preferatii lor. Evident ca noi am tacut malc si ne rugam sa nu moara pisica.
De abia a 2-a zi spre seara si-a revenit si i-am spus si bunicii unde ii disparuse flaconul cu Extraveral...

#152
s3ction31

s3ction31

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 05.01.2008

View Posttyrael, on Jun 26 2008, 18:34, said:

Am o mața cretina rau de tot.In primul rand e vegetariana si mananca in special chipsuri,iar in al II-lea rand are o afinitate pentru beteala :D
Prin vegetariana se intelege ca NU-i place carnea.WTF ?!
N-o mai lasa sa manance altceva in afara de mancare de pisici (de calitate!). O sa ti se-mbolnaveasca (de stomac, pancreas, ficat), si, cum e si vorba, e mai usor sa previi decat sa tratezi.

#153
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006
Nu prea mananca nici boabe,dar compenseaza cu supa :)

#154
s3ction31

s3ction31

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,729
  • Înscris: 05.01.2008

View Posttyrael, on Jun 27 2008, 16:47, said:

Nu prea mananca nici boabe,dar compenseaza cu supa :)
:ewwpu:  Nu-i mai da nimic in afara de mancare uscata, si o sa se invete s-o manance! Asta daca nu vrei sa ai mustrari de constiinta peste cativa ani, cand o sa-nceapa sa "scartaie".
E spre binele ei.

#155
tekila82

tekila82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.04.2008
:death: alte prosti facute de catelusi mei :cursing: bine ca sau mai linistit un pic daca nu îi asteapta MOARTEA :naughty:

Attached Files



#156
mimish

mimish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 19.06.2008
Maya, supermaidaneza mea, o catea urata si vopsita cu negru in frunte,  fura hainele spalate din casa si le imprastie prin toata curtea, sare peste porti de 1, 5 m, in conditiile in care ea nu are mai mult de 30 cm inaltime..... si comploteaza cu  Vodă, supertomberonezul meu, un pisoi care a fost candva un sac de purici luat de pe drum, pus la ingrasat si rasfatat bine de tot....el sare pe masa, ea cara afara mancarea aruncata de el..... sau cand fura el mancarea, ea i-o fura fix din gura :D

View PostXZY, on Jun 26 2008, 19:14, said:

In copilarie, in vacanta de vara obisnuiam sa mergem la bunici. Ei stateau la curte si erau mari iubitori de pisici. Noi ( 2 fete cucuiete) intr-o zi am scos-o din minti pe bunica. Si a vrut biata femeie sa ia un Extraveral, pe care, de nervi l-a scapat pe jos. Una dintre pisici s-a repezit si l-a mancat.
Atat ne-a trebuit noua. I-am furat bunicii flaconul ca sa dam si celorlalte pisici. Faza tare este ca dintre cele 7 pisici din dotare numai una manca Extraveral, drept urmare l-a papat pe tot.
Nu a murit, insa pe seara nu se putea tine pe picioare. Nu pot sa va descriu in cuvinte agitatia bunicilor dat fiind faptul ca motanul in cauza era unul dintre preferatii lor. Evident ca noi am tacut malc si ne rugam sa nu moara pisica.
De abia a 2-a zi spre seara si-a revenit si i-am spus si bunicii unde ii disparuse flaconul cu Extraveral...


ce cunoscut imi suna...doar ca la noi credeam ca sunt bomboane roz pastilele bunicii ;)).....spitalul l-am improvizat sub masa, dar cu toate tentativele de resuscitare, pisica a sfarsit tragic! :(

#157
stefania69

stefania69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.05.2008
Am si eu o povestioara pe care probabil nu o sa o credeti...
Am cules la un moment dat una bucata pisica, frumoasa, ochioasa, care a facut pui (4), am plasat trei si am ramas cu un singur puiut, o fetita. Mama pisica foarte bine crescuta, fata foarte nebuna... Pisicuta - Mimita, stia sa deschida usa singura, se agata cu labutele din fata de clanta , se lasa cu toata greutatea pe clanta si deschidea ce usa vroia.
In timpul verii lasam toate usile de perete, pisicile circulau prin toata casa si, normal, cand somnul e mai dulce, incepeau sa ceara afara, si nu in acelasi timp. Pisica mama se resemna si se culca pe unde vroia, dar Mimita nu... Rezultatul, s-a prins ca daca se lasa cu toata puterea pe usa, aceasta se inchide, se tranteste, face zgomot si se trezeste stapana.
A mers figura o perioada mai lunga, pana am inceput sa proptim usile cu ce puteam, perne, sticle de apa, etc. Asta pana cand a inceput Mimita sa schimbe tactica, darama sticla si apoi iar se lasa pe usa, o trantea si apoi topaia in pat pe noi cat putea de tare. Si in timp ce facea toate astea , mai arunca un ochi la noi sa vada daca reactionam in vreun fel.
Asta da gandire strategica...

#158
romania10

romania10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.01.2009
pisicii mele ii place sa doarma in chiuveta si sa faca box cu globurile din brad

#159
DavidDragon

DavidDragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.01.2009
Pisica mea s-a lasat de nazbatii de cand a primit niste lovituri cam puternice...se juca cat se juca pana a dat cu capul de perete B)

#160
morticia09acidor

morticia09acidor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.01.2009
:D Perușul meu Chiți....e tare bătăuș...noul lui prieten este o mănușă de baie...cu față de hipopotam...cu ochi, nas, urechi...și domnul Chiți...iese tiptil din colivie...se urcă pe bietul hipopotam și începe să-l ciupeasca de ochi urechi....si, desigur manușa mai alunecă de pe mobilă...uneori cu tot cu papagal...picând amandoi pe pat...de multe ori...roata se întoarec și Chiți...ajunge să fie sub hipopotam....răzbunarea hipopotamului spun eu :). Chiți fuge țipând înapoi în colivie...puțin sferiat de...riposta hipopotamului...stă câteva clipe până pun înapoi hipopotamul și...atacul asupra acestuia reîncepe :D
e frumos să-l privesc pe poznaș :)

#161
anca_serban

anca_serban

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.05.2006
Dumneaei are acum 12 ani,dar cand era mai mica si avea calduri ne-a facut o mareee boacana. Statea toata ziua la usa ca...vroia la baietzi si noi bineinteles ca o scoteam doar de 3 ori afara, adica cum eram obisnuiti.Ei, si ce credeti ca face intr-o zi? Intr-unul din dormitoare am gasit pe masa si exact in mijlocul mileului o mare diaree. Va dati seama, ce-o fi fost in mintea ei sa se duca tocmai acolo si sa se urce pt a-si face 'marea nevoie'... Si ce nevoie...ca n-am mai vazut niciodata asa ceva  :D

Attached Files



#162
Asassin

Asassin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 21.05.2006
Se hotaraste maica-mea prima data in 24 de ani ai mei de existenta sa faca ea lapte batut in casa.
Se duce in piata, pierde jumate de zi sa se targuiasca cu babele pe acolo, si vine fericita foc acasa, ca ce produse naturelle face ea...
Si cum toata lumea statea si viziona un film, cainele intrase prin casa de afara.
...si apare catelu, (e un lup talie medie asa) lingandu-se pe bot.
Va dati seama ca maica-mea cand a vazut "minunatia" cu fata fericita a sarit ca arsa...
2,5 litri de lapte batut, si castronul curat lacriama .... + 2 ciocolatele cu rom
Macar a dat diareea in ea dupa aia, ca sa se invete minte...:))

Edited by Asassin, 25 February 2009 - 16:49.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate