Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Intamplari haioase

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#127
Criss95

Criss95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.02.2008

View Postmzm8055, on Mar 7 2008, 19:20, said:

:clapping:  :clapping:  :coolspeak:
bravo!!!! din pacate sunt multi frustrati care cred ca asa isi demonstreaza puterea si inteligenta, chinuind niste suflete nevinovate.
banuiesc ca ai eliberat-o intre timp

Da, asa e  <_<  Si da, am eliberat-o chiar in noaptea aia, dar am uitat sa scriu dupa aceea. Tot timpul ma gandesc ca o sa o mai vad o data intr-un copac  :D

#128
Meerkat-Brainiac

Meerkat-Brainiac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.04.2008
Shi catzelusha mea e fffff funny

am luat ieri un iepuras, de paste, iar azi, Fifi (catzelusha) asa a latrat! De parca era caine de paza, nu Bichon Bolognese!

  asa m-am distrat! :lol:

#129
puiupui

puiupui

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.07.2007
catelul meu  "ragaie" :bigwhitegrin:   imi mai mananca  ceapa din gradina...:D

Edited by puiupui, 27 April 2008 - 14:15.


#130
Animalutze

Animalutze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 28.04.2008
Puiupui, ai grija cu ceapa, este toxica pentru caini. Vorbesc foarte serios.

#131
ral82

ral82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.01.2007

View Postpuiupui, on Apr 27 2008, 14:14, said:

catelul meu  "ragaie" :bigwhitegrin:   imi mai mananca  ceapa din gradina...:D
Am o prietena al carei caine (Mishu - e boxer) merge zilnic impreuna cu sotul ei la birou (este frma lor) si e cel mai basinos (la propriu) catel din cate am pomenit. Mi-a povestit ca odata sotul ei era la o intalnire cu un client, iar Mishu dormea sub birou, si tragea  ;)  Eu imi inchipui numai fata patronului incercand sa explice "stiti... e vina cateleului"  :roflmaofast:
Iar acum revenind la animalutele mele, vreau sa va povestesc ca de cand am pisici, am putut studia indeaprope multe specii de pasari. Pisica mea e mare vanatoreasa si mereu ne aduce ba porumbei, ba vrabiute si odata chiar o cotofana. Ieri am vazut pentru prima oara cum arata o pupaza (din pacate moarta). Imi pare rau de aceste pasarele, dar pisica mea vaneaza pentru ca asa ii este instinctul (nici macar nu le mananca). Parca vine sa se laude cu ele. Anul trecut de Revelion Tzitzi a venit falnica cu un soarece in gura pe care l-a depus victorioasa la picioarele noastre si ale musafirilor, dupa care a inceput sa se tavaleasca pe langa noi si sa cante in fel si chip, mandra nevoie mare!
Am multe intamplari hazlii cu animalutele astea ale mele, dar nu vreau sa plictisesc lumea!

#132
Animalutze

Animalutze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 28.04.2008
Ral82, dincolo de aspectul "haios", mai e si cel al sanatatii - zburatoarele salbatice si soarecii poarta tot felul de boli (pasarile - toxoplasma, salmonella, soarecii... o gramada); nu e bine sa lasi pisica afara.

#133
chivas314159

chivas314159

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 23.09.2006

View Postral82, on Apr 29 2008, 22:44, said:

Pisica mea e mare vanatoreasa si mereu ne aduce ba porumbei, ba vrabiute si odata chiar o cotofana. Ieri am vazut pentru prima oara cum arata o pupaza (din pacate moarta). Imi pare rau de aceste pasarele, dar pisica mea vaneaza pentru ca asa ii este instinctul (nici macar nu le mananca). Parca vine sa se laude cu ele. Anul trecut de Revelion Tzitzi a venit falnica cu un soarece in gura pe care l-a depus victorioasa la picioarele noastre si ale musafirilor, dupa care a inceput sa se tavaleasca pe langa noi si sa cante in fel si chip, mandra nevoie mare!
Am multe intamplari hazlii cu animalutele astea ale mele, dar nu vreau sa plictisesc lumea!

Parca asta insemna ca iti aduce hrana ca tine la tine.

#134
ral82

ral82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.01.2007

View PostAnimalutze, on Apr 30 2008, 08:10, said:

Ral82, dincolo de aspectul "haios", mai e si cel al sanatatii - zburatoarele salbatice si soarecii poarta tot felul de boli (pasarile - toxoplasma, salmonella, soarecii... o gramada); nu e bine sa lasi pisica afara.
  Imi las pisica afara pentru ca stau la curte si daca tot am aceasta posibilitate, nu vad de ce sa tin bietele pisici in casa tot timpul si sa nu le las sa se bucure de putina libertate. Faptul ca ele se bucura de mult prea multa libertate, e un alt subiect si reiese de faptul ca intra si ies din casa cand doresc (iar noi trebuie sa le dam drumul). De multe ori cred ca animalutele astea rasfatae au impresia ca ele ne sunt stapani, iar noi trbuie sa le executam ordinele cu promptitudine, ca altfel...

View Postchivas314159, on Apr 30 2008, 08:29, said:

Parca asta insemna ca iti aduce hrana ca tine la tine.
cred ca este ceva in genul asta.
Mie mi se pare ca parca vrea sa se laude si asteapta incurajarile mele.

Edited by ral82, 01 May 2008 - 23:18.


#135
Animalutze

Animalutze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 28.04.2008
Ral82, normal ca pisicile sunt "imperative" cand vor afara si sunt obisnuite cu asta :) Daca stai la curte, e super sa o poti lasa la aer si natura, dar trebuie totusi sa ai in vedere treaba de care spuneam, cu salbaticiunile pe care le vaneaza - cel mai bine e sa te asiguri ca macar nu are de unde vana soareci (cu pasarile e mai complicat) si eventual sa nu o lasi afara chiar cand vrea ea sau, in orice caz, sa o lasi afara supravegheata (ceea ce inseamna ca poti sa o si impiedici sa vaneze ceva in mod eficient :) adica poate sa pandeasca atat cat pofteste, dar daca e sa si prinda ceva, poti sa intervii). Si sa nu poata parasi curtea, ca atunci mai apar si alte pericole - masini, caini...

#136
TADY85

TADY85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 12.05.2005

View Postral82, on Apr 29 2008, 22:44, said:

Am o prietena al carei caine (Mishu - e boxer) merge zilnic impreuna cu sotul ei la birou (este frma lor) si e cel mai basinos (la propriu) catel din cate am pomenit. Mi-a povestit ca odata sotul ei era la o intalnire cu un client, iar Mishu dormea sub birou, si tragea ;) Eu imi inchipui numai fata patronului incercand sa explice "stiti... e vina cateleului" :roflmaofast:
Iar acum revenind la animalutele mele, vreau sa va povestesc ca de cand am pisici, am putut studia indeaprope multe specii de pasari. Pisica mea e mare vanatoreasa si mereu ne aduce ba porumbei, ba vrabiute si odata chiar o cotofana. Ieri am vazut pentru prima oara cum arata o pupaza (din pacate moarta). Imi pare rau de aceste pasarele, dar pisica mea vaneaza pentru ca asa ii este instinctul (nici macar nu le mananca). Parca vine sa se laude cu ele. Anul trecut de Revelion Tzitzi a venit falnica cu un soarece in gura pe care l-a depus victorioasa la picioarele noastre si ale musafirilor, dupa care a inceput sa se tavaleasca pe langa noi si sa cante in fel si chip, mandra nevoie mare!
Am multe intamplari hazlii cu animalutele astea ale mele, dar nu vreau sa plictisesc lumea!


pei daca sunt hazlii nu plictisesti ...nu?! :huh:
Legat de matza ta.... ea le prinde din joaca ,ti le aduce ca sa se laude si e mandra!
Faptul ca tu trebuie sa-i deschizi usa este pt ca se respecta pe ea si casa in care locuieste si nu vrea sa-si faca nevoile in casa!
Daca ii faci cumva o portita ai sa vezi ca nu se mai milogeste la tine!Unele chiar invata sa deschida usile :)

O obs. impertinenta ar fi ca stapana ei este foarte mandra si orgolioasa!

Edited by TADY85, 02 May 2008 - 14:52.


#137
ral82

ral82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.01.2007
Nu e impertinenta observatia ta, dar vreau sa-ti spun ca-mi iubesc pisicile si catelul ca pe ochii din cap, iar modul acesta mai rece al meu de formulare este din cauza faptului ca macar pe forum ma pot da zmeu, pe cand pe ele de mult nu le mai pacalesc cu atitudinile astea orgolioase ale mele: ele stiu ca pot face ce vor din mine, si nu inceteaza sa mi-o demonstreze.

#138
LauriciD

LauriciD

    señoritã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

View PostTADY85, on May 2 2008, 15:51, said:

Daca ii faci cumva o portita ai sa vezi ca nu se mai milogeste la tine!Unele chiar invata sa deschida usile :)

Asta am facut eu, i-am pus usita la usa de la baie, unde are litiera. Dar ce? Lenea e cucoana mare  :death:  Miauna ca milogul la usa sa-i dau drumul, de parca i-ar fi greu sa impinga putin cu capul in portita. Cand era mai mic, jucandu-ma cu el il obisnuiam sa intre si sa iasa din baie pe unde trebuie, insa cu cat a crescut, cu atat a refuzat sa mai faca asta!
Si totusi,stie ca portita aia e pentru el.. Cand i-am facut baie prima data (eu stau la apartament, insa il scosesem in fata blocului sa alerge si se murdarise tot), cand a simtit apa pe blanita lui, fugea disperat prin baie si surpriza! A iesit pe portita  :coolspeak:
De-acum m-am gandit eu ce-o sa-i fac.. O sa ii las usa inchisa permanent la baie.. Iar cand o sa-l strige vezica, o sa trebuiasca sa gaseasca o solutie :naughty:  iar el prin casa nu face niciodata, oricat de disperata ar fi situatia.

#139
Animalutze

Animalutze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 28.04.2008
:roflmaofast: :roflmaofast:  Asa e, pisicile cam evita portitele! Cred ca nu sunt prea incantate de ideea ca pretiosul lor corp se afla pentru o secunda constrans intr-un loc ingust, plus ca e ciudat sa ai capul intr-o parte si fundul in cealalta, si vai! cum sa nu-ti vezi fundul o secunda???

#140
LauriciD

LauriciD

    señoritã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

View PostAnimalutze, on May 3 2008, 13:30, said:

:roflmaofast: :roflmaofast:  Asa e, pisicile cam evita portitele! Cred ca nu sunt prea incantate de ideea ca pretiosul lor corp se afla pentru o secunda constrans intr-un loc ingust, plus ca e ciudat sa ai capul intr-o parte si fundul in cealalta, si vai! cum sa nu-ti vezi fundul o secunda???

Da.. Complicate fiinte sunt pisicile astea :lol: si totusi, atat de frumoase si delicate si rafinate si finute siiiiiii etc. :lol: spre deosebire de cateii, care sunt mai umili, mai prietenosi.. Cu toate astea, tot pisicile le prefer :lol:

View PostCriss95, on Feb 1 2008, 17:30, said:

Intr-o seara, stateam pe canapea si ma uitam la un film. Pisica mea, Cappuccino, dormea langa mine. Deodata, s-a auzit un sunet ascutit la un vecin, si Cappy s-a speriat foarte tare! A fugit sub masa si a rasturnat o sticla de apa minerala. Acidul din apa a facut un "fffsss!!" si Cappy a sarit de langa apa, apoi a facut trei salturi spre dreapta ca la gimnastica! La un moment dat, in goana ei nebuna :w00t: , cred ca s-a si rostogolit peste cap... Era cam speriata, saraca, dar tot a fost amuzant cum s-a dat peste cap!   :lol:

Stii ce-as spune eu din ce-ai povestit? ca ai creat Cappy cu acid, hihi.

#141
ral82

ral82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.01.2007
Am o intamplare haioasa cu Lady catelusa mea. Aseptam musafiri intr-o zi, si dupa ca am facut ordine prin casa si totul era in regula au ajuns si musafirii. Cum au intrat pe usa Lady a venit sa-i intampine bucuroasa cu o pereche de chiloti de-ai mei in gura pe care-i mai si agita de colo pana colo a joaca. Mi-a cam crapat obrazul de rusine, dar acum ma amuz cand imi amintesc.
  Si tot Lady, la tara, dupa taiatul porcului. Bunica a depozitat intr-o oala mare niste untura de porc pe care o pusese pe jos in camara si fara capac ca sa se raceasca si sa se intareasca. Lady care era singura in casa, deoarece avea interdictie in curte unde se petrecea macelul cu porcul, s-a tot dus la oala respectiva si s-a servit nestingherita. Cand s-a terminat povestea cu porcul si am vrut sa dau de mancare cainelui (care nu refuza niciodata), Lady nici nu vroia sa se uite la ce-i pusesm in castron. Intr-un final am descoperit si oala cu untura (care intre timp se solidificase) in care se vedea clar adancitura provocata de Lady. I-a cam fost rau in zia respectiva, i-am dat multa apa si a mai si vomat, si imi inchipui ca s-o fi lecuit.  :roflmao:

Edited by ral82, 04 May 2008 - 11:41.


#142
LauriciD

LauriciD

    señoritã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

View Postral82, on May 4 2008, 12:38, said:

Am o intamplare haioasa cu Lady catelusa mea. Aseptam musafiri intr-o zi, si dupa ca am facut ordine prin casa si totul era in regula au ajuns si musafirii. Cum au intrat pe usa Lady a venit sa-i intampine bucuroasa cu o pereche de chiloti de-ai mei in gura pe care-i mai si agita de colo pana colo a joaca. Mi-a cam crapat obrazul de rusine, dar acum ma amuz cand imi amintesc.
  Si tot Lady, la tara, dupa taiatul porcului. Bunica a depozitat intr-o oala mare niste untura de porc pe care o pusese pe jos in camara si fara capac ca sa se raceasca si sa se intareasca. Lady care era singura in casa, deoarece avea interdictie in curte unde se petrecea macelul cu porcul, s-a tot dus la oala respectiva si s-a servit nestingherita. Cand s-a terminat povestea cu porcul si am vrut sa dau de mancare cainelui (care nu refuza niciodata), Lady nici nu vroia sa se uite la ce-i pusesm in castron. Intr-un final am descoperit si oala cu untura (care intre timp se solidificase) in care se vedea clar adancitura provocata de Lady. I-a cam fost rau in zia respectiva, i-am dat multa apa si a mai si vomat, si imi inchipui ca s-o fi lecuit.  :roflmao:

Si eu cred ca s-a lecuit :roflmao: Haha, ai o catelusa..  :coolspeak:

#143
ral82

ral82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.01.2007
Nimeni nu ne mai distreaza cu intamplarile propriilor animalute?
Va povestesc eu inca una... De fapt nu e chiar o intamplare, ci un obicei tembel al pisicii mele. De fiecare data cand prinde usa deschisa la baie, da buzna direct la wc si sta cu picioarele din spate pe colac, cu cele din fata in vasul toaletei si bea apa de acolo, cu toate ca are vasul ei la bucatarie si pe cel al catelului in care isi mai inmoaie labutele (nu bea direct niciodata). Si de multe ori imi dau seama ca a fost la adapatoarea de la baie pentru ca raman urme de labute peste tot - in wc, in bideu, pe chiuveta, pe marginea cazii.  :wacko:

#144
ral82

ral82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.01.2007
Se pare ca in ultimul timp numai animalele mele fac prostioare!
Am sa povestesc tot eu una cu catelusa mea: eram la tara la bunica, si Lady a mancat muste moarte de pe jos (omorate cu flit), iar apoi i s-a umflat botul, de fapt tot capul (a facut o reactie alergica). Ne-am speriat atunci, dar acum mi se pare amuzant momentul, mai ales ca de atunci n-a mai pus gura pe nici o musca.   ^_^

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate