Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Intamplari haioase

- - - - -
  • Please log in to reply
163 replies to this topic

#1
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
Al meu a facut, evident, sute de tampenii, dar in seara asta a fost exagerat de funny
Eram cu el afara, noapte fiind. La un moment dat, in spatele unui garaj unde face el kk, se pregatea sa se apuce de treaba. In acelasi timp a venit si un aurolac sa faca kk. Erau spate in spate, aurolacul isi daduse pantalonii jos si se pregatera sa ia pozitia  :coolspeak: Pana in momentul ala nu se vazusera. Dar i-a fosnit aluia ceva si s-a speriat, atat Tiger cat si aurolacul. Tiger al meu e foarte bland, nu musca niciodata decat la comanda, de latrat tot la comanda, dar la tura asta s-a speriat si a inceput un latrat puternic.. Sa-l fi vazut pe aurolac cum fugea in spatele blocurilor in fundul gol.. Iar Tiger cu parul sculat latra (pe loc, nu fugea dupa el) de parca vazuse o fantoma.
Am murit de ciuda ca nu am avut ceva de pozat .. Bestial!!

More?? Next!

#2
Jegd-Terrier

Jegd-Terrier

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.11.2005
:coolspeak:  :w00t:

Shi catzeaua mea care (seamana exact cu cea din poza de parca ar fi sora ei geamana) pe nume Lili a vazut o pisica in copac.Pisicii i s-a zburlit blana.Lili a tot latrat pe shi din gresheala pisica a cazut(pe picioare)iar Lili s-a dus sa o miroase.In timp ce Lili  mirosea fatza pisicii catzeaua mea a fost mushcata de nas de catre pisica. :proud: .Atatea prostii face dar totushi o iubesc foarte mult shi daca cineva ii face vreun rau ii :death:

#3
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
cainele meu, care locuieste intr-un cotet langa bloc, vine in casa in fiecare dimineata, moment in care se intalneste cu pisica. incepe sa o purice. matza sta, sta si pana la urma se intoarce si incepe batalia.asta ii trage cainelui gheare peste bot, ala sta (de fapt aia, ca e catea) ce sta si zbang, o turteste pe pisica din cand in cand cu cate o laboantza de aia de neam prost. :lol:
dupa cateva minute, pisica fuge in casa si se culca sus pe biblioteca :lol:

#4
annemari

annemari

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.11.2005
:peacefingers:

 morogan, on Oct 27 2005, 22:29, said:

Al meu a facut, evident, sute de tampenii, dar in seara asta a fost exagerat de funny
Eram cu el afara, noapte fiind. La un moment dat, in spatele unui garaj unde face el kk, se pregatea sa se apuce de treaba. In acelasi timp a venit si un aurolac sa faca kk. Erau spate in spate, aurolacul isi daduse pantalonii jos si se pregatera sa ia pozitia  :coolspeak: Pana in momentul ala nu se vazusera. Dar i-a fosnit aluia ceva si s-a speriat, atat Tiger cat si aurolacul. Tiger al meu e foarte bland, nu musca niciodata decat la comanda, de latrat tot la comanda, dar la tura asta s-a speriat si a inceput un latrat puternic.. Sa-l fi vazut pe aurolac cum fugea in spatele blocurilor in fundul gol.. Iar Tiger cu parul sculat latra (pe loc, nu fugea dupa el) de parca vazuse o fantoma.
Am murit de ciuda ca nu am avut ceva de pozat .. Bestial!!

More?? Next!
:peacefingers:

#5
Phoenix_flame

Phoenix_flame

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.02.2006
Fosta mea pisica Tomy , cand venea craciunul statea efectiv in brad. zici ce era glob. sau numai din vasul lui nu bea apa. in schimb de la flori, de la brad...

#6
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
miti ma innebuneste cand imi faceprin toata casa numai pamant. imi plac foaste mult plantele decorative de apartamnet, si am 2, care "domiciliaza" in niste ghivece uriase, asezate strategic prin apaertament. si miti toata ziua e sus in ghiveci, pe pamant, si-l scurma si-l azvarle afara!!m-a innebunit! sarmanele flori arata de parca ar fi cosmonauti, fiindca am acoperit ghiveciul cu folie de plastic( a rupt-o), am decupat un cerc de cartion cu gaura in mujloc pe care l-am pus in ghivece( si-a bagat labuta prin cerculetul mic pe unde iesea tulpina florii si a scurmat iar)...nu mai stiu ce sa ma fac cu el! cred ca ii face foarte mare placere...dar imi distruge si florile si covorul:) a! si nu mai vrea sa bea apa decat din tavita ghiveciului <_<

#7
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
o intamplare haioasa a fost cand eram la mare si persoana care ne-a invitat acolo a facut un picnic mai spre seara la malul marii. Asta se intampla cand aveam eu vre-o 11 ani. Si gazda avea acolo , pe masa si niste ciocolata din comert. Eu intre timp m-am dus sa cumpar niste suc, si cand am vazut ciocolata pe masa am inceput sa ma servesc fara sa intreb pe nimeni. Ca sa aflu cand m-a vazut careva de la masa, ca din ciocolata aia gustase si cainele , insa nu apucasera sa o arunce :))

#8
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006
La cate pisici am eu... in fiecare zi se petrec intamplari hazlii...
In primul rand motanii mei au o expresie a fetzei foarte caraghioasa, iar atunci cand ajung acasa,ma intampina incercand sa "concureze" la mangaierile mele. Miorlaie muzical, alearga de bucurie de colo pana colo,  se ating de mine mai mult sau mai putin brutal, ma impiedic de grasii de ei :)
Iar cand ma asez in fata televizorului, se intrec care mai de care sa ocupe un loc pe canapea cat mai "aproape de inima mea".
Cum pleaca unul sa bea apa sau sa rontaie granule, vine un panditor in locul lui.  Sa vedeti ce mutrisoara face celalalt cand se intoarce sa isi reocupe locul... :huh:

Edited by Gilda, 14 March 2006 - 23:06.


#9
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
hai sa va zic ce a facut si animalul meu.....
vara trecuta.... a sarit din masina din mers..... era cald, geamul era deschis iar mie nu-mi trecea prin minte ca ar putea sari din mers. norocul a fost ca eram pe banda 1 si a sarit pe trotuar...nu erau masini in spate si nici nu aveam viteza f mare 25-30 km/h....ca doar ce plecasem de la semafor. iti dai seama ca ne-am speriat...si s-a speriat si cainele.... cand a sarit si a aterizat pe ciment datorita inertiei a facut si o tumba apoi s-a ridicat si a rams stana de piatra neintelegand ce s-a intmplat... pe moment ne-am speriat da rdupa a fost un haz....


si a doua chestie...

era prin martie anul trecut iesisem cu el in parc....zapada se topise si lacul tabacarie crescuse si pe alocuri dadea peste margine dar f putin. cainele mergea pe margine prn apa dar marigea de beton a lacului nu se vedea...ce o fi intelegand el ca poa' sa merga pe apa....nu stiu dar  cert e ca avrut sa se duca mai inolo si brusc a disparut sub apa (trecuse de margine de beton a lacului). dar a cazut asa ca prostul ca s-a dus sub apa....dar a iesit repde la suprafata si imediat pe mal....si de atuci nu prea s-a mai apropiat de marginea lacului.

#10
ErosvariBazy

ErosvariBazy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 18.10.2004
Cainele meu se uita dupa o "good looking bitch" (mergea inainte dar cu capul era intors dupa catea) si a dat o ditamai capatana intr-un cos de gunoi din parc  :lol:

#11
god_father

god_father

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 25.01.2006
eu cand tin masina in curte de obicei pun o patura sau ceva pe ea, ca se urca matzele si dorm pe masina; le place foarte mult. vad ca mai nou, de vreun an, a inceput si cainele sa sara pe masina si sa doarma. este vorba de un ciobanesc german de vreo 45 de kile

#12
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
matza mea tocmai s-a "umplut" de rasina. la mine se zugraveste, si printre multele chestii "aterizate" in casa, sunt si niste scari de lemn d ebrad, proasqpete, noi. din care tot curge rasina. si ea s-a tot frecat de ele, si acum are din loc in loc ghemotoace..nu siam de ce e asa de disperata si alearga si tipa. cand am chemat-o a venit, si caand am mirosit, imi venea sa rad. saraca e asa de speriata...are pe coada, si pe corp n jurul cozii...n-am avut altceva ce sa-i fac, si m-am apucat sa-i tund cu foarfeca portiunile incleiate...dar tot speriata e, cred ca mai are, da' astept sa s elinisteasca sa o prind sa mai vad ce si cum..daca ati fi vazut cum isi azvarlea coada cand mergea...:D

#13
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

 ErosvariBazy, on Mar 19 2006, 23:18, said:

Cainele meu se uita dupa o "good looking bitch" (mergea inainte dar cu capul era intors dupa catea) si a dat o ditamai capatana intr-un cos de gunoi din parc  :lol:

si al meu face frecvent de-stea....
a dat cu capul de copaci...de stalpi....dar se uita in general la oameni care mancau pe strada

#14
doremi2005

doremi2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.04.2006
cainele meu are 6 ani si e un ciobanesc german.a facut mai multe boacane dar una a fost cea mai tare.hazlie dar am tras o spaima.s-a intamplat dupa ce l-am cumparat avea doar cateva luni si ii dadeam sa manance pedigree.plecata fiind el a gasit punga de pedigree si s-a saturat(avea 3 kg punga)a mai ramas cam juma de kil.avea o burta ca-i atarna pe jos si schieunaca disperatu' dar eu cred ca eram si mai disperata n-a patit nimic numai frica era mare ca moare.dar sa-l fi-ti vazut cum facea v-ati fi tavalit pe jos de ras

#15
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
ieri matza mea s-a urcsat pe pervaz, intr-un ghiveci cu o violeta de parma, si a cazut cu ghiveciul...peste ea! s-a speriat si a zbughit-o miorlaind..si IAR am stat sa adun pamantul de prin casa si de pe matza....

#16
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

 rox, on Apr 16 2006, 09:30, said:

ieri matza mea s-a urcsat pe pervaz, intr-un ghiveci cu o violeta de parma, si a cazut cu ghiveciul...peste ea! s-a speriat si a zbughit-o miorlaind..si IAR am stat sa adun pamantul de prin casa si de pe matza....

funny...
dar imagineaza-ti ca ajungi acasa seara tarziu si gasesti pamant de flori (proaspat udate) peste tot: pereti, pat, birou, pana si sub perne: toate astea isprava unui bichon de vreo 2 luni care nu cantarea mai mult de 3 kg
era in prima luna de cand l-am adus, ghinionul nostru ca era iarna si florile erau in casa, si nu pot sa spun ca sotul meu era tocmai incantat de ideea de avea un caine...el avea papagali..
solutia: am dat papagalii cadou unui nepot  :naughty:  si acum sotul meu si catelusa sunt cei mai buni prieteni ..  :peacefingers: , dar sta nu insemna ca nu mai face prostii, dimpotriva, are o imaginatie.. :drac:

#17
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002

 maltese, on Apr 16 2006, 13:22, said:

si acum sotul meu si catelusa sunt cei mai buni prieteni ..  :peacefingers: , dar sta nu insemna ca nu mai face prostii, dimpotriva, are o imaginatie.. :drac:
Cine face prostii si cine are imaginatie? :D :coolspeak:

#18
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

 morogan, on Apr 18 2006, 20:29, said:

Cine face prostii si cine are imaginatie? :D :coolspeak:
sorry confuzia, dar mesajul era despre caine( pet world)...ca daca era vorba  de sot postam pe alt forum, dar din fericire nu e necesar.. :notangel:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate