Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Am nevoie de 2 scripturi

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostStefanD, on 16th May 2012, 17:52, said:

Pai este un fenomen in masa, stai linsitit. Eu chiar te inteleg, pe bune. Dar, pe mine personal nu ma afecteaza cu nimic daca ajut pe cineva, daca ii dau mura-n gura unuia care nu are nici o sansa sa-mi fure painea de la gura. Asta e ideea. Cei care fac parte din aceasta categorie probabil au sa continue sa instaleze un Wordpress + o tema pt 50 de euro si se vor bate cu pumnul in piept ca ei sunt developeri. Iar noi vom continua sa consumam tone de cafea lucrand pana dimineata la 5 la proiecte de mii de euro.


OC, daca toti cei care se autoproclama  developeri ar stii meserie ca la carte, crede-ma ca coada ( nu e cacofonie :)))) ) la "unemployment" ar fi enorma.
Hmmm, vezi că-mi dai idei, o să încep să postez intenționat cod prost p-aci  :coolspeak:

Da, nici mie nu-mi ia pâinea. De fapt, cârpacii ăștia sunt pâinea mea, atunci când clientul vine posomorât cu găuri de securitate ca vai ș-amar, și mă imploră chiar să le repar, pe prețuri duble, la jumătate din efort  :coolspeak:

Dar dincolo de glume, îmi doresc mai multe pentru țara mea. Despre asta e vorba ;) Tu nu?

View PostStefanD, on 16th May 2012, 17:52, said:

Dar, pe mine personal nu ma afecteaza cu nimic daca ajut pe cineva
Nu este vorba despre ajutat (ajutat cum trebuie, ca la carte, am mai explicat, nu mai reiterez), ci despre exact cum ai spus și tu:

View PostStefanD, on 16th May 2012, 17:52, said:

daca ii dau mura-n gura unuia care nu are nici o sansa sa-mi fure painea de la gura.

Ajutatul cum trebuie, ca la carte, care nu-l transformă pe cel ajutat în cârpist, e cel mai bine venit.

#38
Sorin Nedelcu

Sorin Nedelcu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 15.10.2006

View PostOriginalCopy, on 16th May 2012, 19:36, said:

Hmmm, vezi că-mi dai idei, o să încep să postez intenționat cod prost p-aci  :coolspeak:

Da, nici mie nu-mi ia pâinea. De fapt, cârpacii ăștia sunt pâinea mea, atunci când clientul vine posomorât cu găuri de securitate ca vai ș-amar, și mă imploră chiar să le repar, pe prețuri duble, la jumătate din efort  :coolspeak:

Dar dincolo de glume, îmi doresc mai multe pentru țara mea. Despre asta e vorba ;) Tu nu?

Nu este vorba despre ajutat (ajutat cum trebuie, ca la carte, am mai explicat, nu mai reiterez), ci despre exact cum ai spus și tu:


Ajutatul cum trebuie, ca la carte, care nu-l transformă pe cel ajutat în cârpist, e cel mai bine venit.

Da carpacii sunt peste tot.Am urlat pe aici pe forum (vezi mesajele mele) sa sanitizeze coduri la variabilele $_POST si fratii de mi-a venit rau.
Uitati-va pe forum unde apar sa vedeti voi daca este vreunul care securizeaza codul cu ceva.
Ok ... esti prost si nu stii cum sa o faci macar conditioneaza cumva.

Vorba lui OC lasa frate sa fie carpaci ca poate asa se mai alege neghina.

#39
webs73

webs73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.07.2012
Salutari, sunt si eu un mic designer si am nevoie de ajutor la un script php , mai exact, am de facut un site si nu stiu sa adaug newsletter in el si inca un script de comentarii la articole in site....platesc 5 mil cash celui care imi face lucrarea asta care ptr cunoscatori e simpla, multumesc si dau detaliile mele de contact ...email:[email protected] id de messenger: webmasterg73

View PostRCG, on 14th May 2012, 15:21, said:

Lasandu-i la o parte pe "domnii" de mai sus, diseara iti voi face eu ambele scripturi. Intrebarea este: in ce le vrei facute?



Salutari, sunt si eu un mic designer si am nevoie de ajutor la un script php , mai exact, am de facut un site si nu stiu sa adaug newsletter in el si inca un script de comentarii la articole in site....platesc 5 mil cash celui care imi face lucrarea asta care ptr cunoscatori e simpla, multumesc si dau detaliile mele de contact ...email:[email protected] id de messenger: webmasterg73

View PostRCG, on 15th May 2012, 10:02, said:

Imi cer scuze, nu am avut timp aseara sa ma ocup de ele. Le fac acum.

Pe de alta parte: cum sa ceri bani pe (sa zicem asa) 20 de linii de cod?

Salutari, sunt si eu un mic designer si am nevoie de ajutor la un script php , mai exact, am de facut un site si nu stiu sa adaug newsletter in el si inca un script de comentarii la articole in site....platesc 5 mil cash celui care imi face lucrarea asta care ptr cunoscatori e simpla, multumesc si dau detaliile mele de contact ...email:[email protected] id de messenger: webmasterg73

View PostStefanD, on 15th May 2012, 14:42, said:

Voi ati vrea bani si pentru o virgula. Sa fim seriosi. Omu' a venit aici sa ceara un ajutor. NU a deschis post-ul aceasta la bursa.

N-ar strica sa aruncati un ochi pe forumurile de afara unde oamenii se ajuta intre ei fara pretentii materiale atunci cand e vorba de niste chestii simple si usoare ( si nu ma refer la digitalpoint care a devenit o buda plina de indieni si pakistanezi ).

Inca odata, felicitari RCG!


Intrebare pentru Sorin si DarkAngelBv: daca vine un vecin sa va ceara o surubelnita pentru 10 minute, il taxati ?

Salutari, sunt si eu un mic designer si am nevoie de ajutor la un script php , mai exact, am de facut un site si nu stiu sa adaug newsletter in el si inca un script de comentarii la articole in site....platesc 5 mil cash celui care imi face lucrarea asta care ptr cunoscatori e simpla, multumesc si dau detaliile mele de contact ...email:[email protected] id de messenger: webmasterg73

View PostStefanD, on 15th May 2012, 19:17, said:

Nici tu nu ai inteles ideea, nu ma mai chinui sa explic.

Salutari, sunt si eu un mic designer si am nevoie de ajutor la un script php , mai exact, am de facut un site si nu stiu sa adaug newsletter in el si inca un script de comentarii la articole in site....platesc 5 mil cash celui care imi face lucrarea asta care ptr cunoscatori e simpla, multumesc si dau detaliile mele de contact ...email:[email protected] id de messenger: webmasterg73

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate