Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

Sfat achizitie cositoare rotativa

- - - - -
  • Please log in to reply
209 replies to this topic

#199
ssf99bv

ssf99bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 30.06.2011
Am rezolvat ''dilema''.....cositoarea SIP ROTO 255 DH a ajuns in posesia mea astazi,4500 ron+300 ron motorina si 10 ore pe drum

Attached Files


Edited by ssf99bv, 21 February 2017 - 22:00.


#200
valy_74

valy_74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 22.09.2014
Cine dorește cositoare rotativa poloneza de 1,65 la 4000 lei mă poate contacta în privat .Transport gratuit în Muntenia și Moldova

#201
bee012

bee012

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.04.2015
Buna ziua.Stie cineva unde as putea gasi 2 talere inferioare pentru PZ165 sh la un pret rezonabil? Multumesc.

Edited by bee012, 18 March 2017 - 11:04.


#202
fatih

fatih

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 13.07.2010
Salutare tuturor,

Ce parere aveti despre aceasta "cositoare compacta"? (tractor mic, 18 cp) https://gradinarul-g...pacta-gc90.html


Am nevoie sa cosesc iarba intre pomi in livada, pare ok pentru asa ceva, insa am si un ha cultivat cu lucerna pe care trebuie s-o cosesc pentru a extinde livada. Oare face fata aceasta cositoare si la lucerna?

Edited by fatih, 31 July 2017 - 07:20.


#203
Herculet

Herculet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 23.01.2012

 fatih, on 31 iulie 2017 - 07:19, said:

Salutare tuturor,

Ce parere aveti despre aceasta "cositoare compacta"? (tractor mic, 18 cp) https://gradinarul-g...pacta-gc90.html


Am nevoie sa cosesc iarba intre pomi in livada, pare ok pentru asa ceva, insa am si un ha cultivat cu lucerna pe care trebuie s-o cosesc pentru a extinde livada. Oare face fata aceasta cositoare si la lucerna?

asta nu este coasa,este tocatoare (coasa de gazon) si nu o sa poti sa aduni mai nimic din lucerna,parerea mea.Uitativa aici;

https://www.olx.ro/o...34b889;promoted

modelul de 1,10 metri  este bun pt 18 cp

Asa ceva va trebuie;

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UhXaENLlq4E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Herculet, 01 August 2017 - 15:33.


#204
tractoristindevenire

tractoristindevenire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 26.12.2012
Unde sa gasesc fratilor un butuc care tine talgerul de jos pentru o cositoare Claas wm 165 , ca mi-o iesit ochii cautand pe toate siteurile de piese agricole...

#205
ioansuciu82

ioansuciu82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 15.09.2013
Intrebare pentru cunoscatori:  am o cositoare fahr de 1,35, oare potrivesc ceva piese gen butuci, pinioane si cam atit ma intereseaza, la una de 1,65 pt ca daca s-ar potrivi as cumpara aceasi marca de 1,65, si am si piese de schimb.

#206
romann

romann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 04.02.2015
Daca ma poate ajuta cineva cu idei, eventual un detinator de cositoare rotativa marca PZ, sunt cat de cat Ok, piese se gasesc usor si la raport de calitate/pret bune?  Cam cat costa un cutit, un taler, un pinion sa-mi fac o idee?  Am inteles pana acum ca cele poloneze ar fi accesibile la piese, dar per total slabe la structura.

Din cate am citit despre ele(PZ) sunt Olandeze sau Germane si au legatura cu Kverneland, deci teoretic ar trebui sa se potriveasca piese de la Kverneland sau ....?

Edited by romann, 28 May 2018 - 14:33.


#207
Techmasters35

Techmasters35

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 08.02.2018
Aici in zona nu stiu sa fi avut probleme vecinii cu ele.Le-au luat noi si inca merg.Sunt poloneze.

#208
paulzafiu

paulzafiu

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.06.2020
Salutare!
Locuiesc in zona de deal, as dori sa achizitionez o cositoare rotativa de 1.65 m. Am un tractor de 55 CP, inca nu m-am hotarat ce cositoare sa aleg, suprafata cosita este in jur de 5,5 ha.
Este mai utila cea cu autopropulsare, gen motocultor?
Va rog sa ma ajutati cu cateva sfaturi.

#209
firmpress

firmpress

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.05.2008
Am cumparat anul trecut una poloneza si nu am avut probleme, am luat o im rate da si a scos banii si am tras pe ea. https://www.agriest....sitori-tractor/

#210
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Salutare, merită să cumperi o cositoare și un tractor mic doar ptr uz personal?
Majoritatea celor de aici bănuiesc că fac bani cu ele.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate