Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Burgas

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
aaron111

aaron111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 14.12.2007
Astazi d.a. vant si valuri maricele la Varna - steag rosu. Apa e calda, cu foarte putine alge. Am aflat de la hotel ca si la Burgas ar fi cam la fel.

Edited by aaron111, 06 August 2020 - 19:21.


#20
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,635
  • Înscris: 22.03.2007
Azi la Burgas, pe plaja Sea Garden era steagul rosu. Valuri mari, vant destul de puternic si multa lume suparata pe mal. In Sarafovo, o plaja avea steag galben, am intrat si noi, insa daca treceam de prima geamandura, cea galbena, te fluiera salvamontul :)

Referitor la plata prin SMS a parcarii: nu e problema mea ce intelegere au unii cu altii. Eu sunt turist, cetatean european si vreau sa platesc parcare, nu amenda! Nu mi se pare corect sa nu afiseze, macar in lb engleza cum pot plati parcare daca nu am telefon in reteaua bulgara. Puteau sa puna afise cu indicatii spre parcomate, numere de telefon de informare si chiar angajati ai primariei lor care sa vanda tichete de parcare. In Brasov, cel putin asa e.

Dar, e mai simplu sa stai la umbra, la panda, si sa vanezi straini pt 25 de leva, decat sa vinzi o ora de parcare pt 1 leva.

#21
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 14.03.2006
Eu cand am fost in Burgas am parcat intr-una din parcarile cu bariera, Gurko, parca, si cred ca a fost 1 leva/ora, platit la ghiseu.
Ai ajuns la Nessebar, Takis? Cum era plaja? Ajung (sper) si eu in septembrie.

#22
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008

View Posttakis, on 06 august 2020 - 19:42, said:

Eu sunt turist, cetatean european si vreau sa platesc parcare, nu amenda! Nu mi se pare corect sa nu afiseze, macar in lb engleza cum pot plati parcare daca nu am telefon in reteaua bulgara.
Unde in Romania poti plati ceva prin SMS cu numar din strainatate?... Este limitare de sistem.

View Posttakis, on 06 august 2020 - 19:42, said:

Nu mi se pare corect sa nu afiseze, macar in lb engleza cum pot plati parcare daca nu am telefon in reteaua bulgara.

Attached File  IMG_20190502_180901.jpg   325.51K   25 downloads

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate