Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nu se vad pozele pe desktop si nici in folderul de poze/decat muntii :(( sau imaginea pogramului care deschide pozele:((

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
andy_anduletzu

andy_anduletzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 22.02.2012
Imi spuneti si mie va rog frumos ce trebuie sa setez,bifer,debifer,etc?
Nu imi apare poza in miniatura nici pe descktop si nici in fisierul cu poze,decat acei doi munti de la sigla Microsoft Office Picture manager.
Am meniul in limba romana la Windous,poate imi puteti spune pasin in romana pt ca de 2 saptamani ma chinui incontinuva rog frumos.
Am incercat sa bifer explorer pe default dar nu stiu unde sa intru,cineva mi-a spus clik dreapta pe poza si pe acolo,dar nu am gasit nimic de genul,scuze pt insistente  :confuzzled:
Id il am ca aici,poate mi puteti da un semn de viata sa imi fac si eu setarile in pc cum trebuie pt ca  cateva mii de poze si daca im itrebuie una dintr-e ele trebuie sa le deschid pe rand :((

Multumesc frumos.

Edited by andy_anduletzu, 05 May 2012 - 22:11.


#2
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
Cand deschizi folderul cu poze, in dreapta sus ai Search. Sub search, ii o sageata care arata in jos. Dai click pe sageata si de acolo alegi alta optiune, pe cea mai mare.

#3
andy_anduletzu

andy_anduletzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 22.02.2012

View PostKain_12, on 5th May 2012, 23:17, said:

Cand deschizi folderul cu poze, in dreapta sus ai Search. Sub search, ii o sageata care arata in jos. Dai click pe sageata si de acolo alegi alta optiune, pe cea mai mare.

Asta imi apare,indiferent pe ce dau nu se schimba cu nimic.

[ http://img689.imageshack.us/img689/206/folderpoze.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Uploaded with ImageShack.us

Cand dau clik pe acea sigla sub sageata,unde am posibilitatea sa satez cum sa vad pozele in prima faza imi apare poze dupa care imi dispare si in locul ei apre muntele acela de la windous photo

Edited by andy_anduletzu, 05 May 2012 - 22:28.


#4
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Ai instalat un program nou de vizualizare si editare imagini. Da click dreapta pe o fotografie, mergi in proprietati. Trebuie sa convingi windows sa iti deschida imaginea cu pricina in Explorer.
Nu o sa stea nimeni sa-ti explice pas cu pas cum se face. Experimenteaza.

#5
valy910

valy910

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 06.04.2010
Pasii pe care trebuie sa-i urmezi ca sa activezi thumbnail la poze si alte fisiere sunt urmatorii: in Explorer dai la Organize->Folder and search option->tab-ul View->debifezi Always show icons,never thumbnails->Apply->Ok.

#6
pasarelx

pasarelx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 04.11.2007
Imaginile tale se deschid cu Microsoft Office Picture Manager. Probabil cand ai instalat suita Microsoft Office nu ai fost atent la asocieri. Pentru a rezolva urmeaza pasii:

Click dreapta pe imagine (jpg, jpeg, bmp) -> Open With -> Choose default program -> Windows Photo Viewer -> bifa "Always use the selected program to open this kind of file" -> OK.

Ar trebui repetat procedeul pentru toate formatele de imagini care le ai in PC (jpg, jpeg, bmp, png sunt cele mai uzuale)

Succes!

#7
andy_anduletzu

andy_anduletzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 22.02.2012
Haideti sa va spun ce sa intamplat exact pt ca mi-a spus cineva,neavand spatiu in C,am dat curatare si am bifat sa imi sterga si fisierele provizorii de la poze si de aici mi-a aparut aceasta eroarechestia este ca nu pot mari partitia din C decat daca reinstalez windousul asta este cam aiurea.

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

chestia este ca nu pot mari partitia din C decat daca reinstalez windousul asta este cam aiurea.
Cine te-a mintit ? Inceacra Easeus Partition MAster Home.
Detalii gasesti aici - http://forum.softped...howtopic=632202

Se pare ca ai sters thumbnailurile facute. Vezi ce a zis valy910 dar fa exact invers ( bifezi Always show icons,never thumbnails ), da restart si apoi faci exact ce a zis el ( debifezi Always show icons,never thumbnails ). Teoretic ar trebui sa mearga. Eu unul prefer sa le tin dezactivate.

#9
andy_anduletzu

andy_anduletzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 22.02.2012
Nu pot folosi nici Easus,pt ca imi da o eroare,ceva de genul ca nu merge marita partitia decat cu reinstalare windous,acum cs intr-o minune au aparut iarasi,,dar tot am 14 gb liberi nealocati  si nu stiu cum pot sa-i bag in C.

#10
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Posteaza in topicul indicat un print screen din Disk Management, sa vedem care e situatia partitiilor tale. Si eventual eroarea care iti apare. In functie de asta vei primi acolo sfaturile necesare.

Pe topicul asta mai discutam doar despre thumbnails - n-ai zis daca ai rezolvat.

#11
andy_anduletzu

andy_anduletzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 22.02.2012
Am reinstalat Internet Explorer pt ca imi dadea o eroare pe unele siteuri,nu puteam intra in anumite poze si sectiuni,dupa aceasta sa remediat si partea cu pozele,acum se deschid in miniatura toate,se vad cum trebuie,multumesc frumos.
O sa postez si la partiti sa vedem ce este de facut,multumesc inca o data

View Posteiffel, on 8th May 2012, 13:36, said:

Posteaza in topicul indicat un print screen din Disk Management, sa vedem care e situatia partitiilor tale. Si eventual eroarea care iti apare. In functie de asta vei primi acolo sfaturile necesare.

Pe topicul asta mai discutam doar despre thumbnails - n-ai zis daca ai rezolvat.

Mai am o problema,cand incerc de exemplu sas trimit o poza pe mess,imi da aceasta eroare.

[ http://img337.imageshack.us/img337/1927/eroaretrimiterepoze.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Uploaded with ImageShack.us

Si aceasta eroare a aparut de cand am facut curat in partitia C,cred ca am bifat aiurea ceva pe acolo sa stearga.
Ce pot face sa nu imi mai apara asa,pt ca este cam enervant.

#12
markusschulz

markusschulz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 19.10.2011

View Postvaly910, on 06 mai 2012 - 08:22, said:

Pasii pe care trebuie sa-i urmezi ca sa activezi thumbnail la poze si alte fisiere sunt urmatorii: in Explorer dai la Organize->Folder and search option->tab-ul View->debifezi Always show icons,never thumbnails->Apply->Ok.
tare, multumesc mult!

#13
ruse-dan

ruse-dan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 27.07.2009

View Posteiffel, on 08 mai 2012 - 11:03, said:

Cine te-a mintit ? Inceacra Easeus Partition MAster Home.
Detalii gasesti aici - http://forum.softped...howtopic=632202

Se pare ca ai sters thumbnailurile facute. Vezi ce a zis valy910 dar fa exact invers ( bifezi Always show icons,never thumbnails ), da restart si apoi faci exact ce a zis el ( debifezi Always show icons,never thumbnails ). Teoretic ar trebui sa mearga. Eu unul prefer sa le tin dezactivate.

      Salut ! Chiar daca acest subiect este foarte vechi, pe mine m-a ajutat foarte repede. Din dorinta de a invata tainele windows-ului am dat o curatare si am sters si fisierele Temp pentru a fi mai rapid (in gandul meu). Dupa o zi am intrat pe facebook si am observat ca nu mai aveam imagini. Am intrat pe cautari si am dat de aceasta postare. Casuta cu ,,Always show icons,never thumbnails" era insa debifata. Am bifat-o, am dat restart si au aparut imaginile. Multumesc mult !

#14
adriana_m65

adriana_m65

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 07.08.2009
Multumesc mult! Si mie mi-a ajutat mult!
Am reinstalat Windows-ul si nu mai vedeam pozele! Acum am rezolvat!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate