Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Festivalul de Film Cannes 2024

Scaun auto

La mulți ani @ranit6996!

La mulți ani @Ciubex!
 Reparat difuzor membrana hartie, ...

Restaurantele cu stele Michelin

Best cooler

Program vizibilitate intre puncte
 Sfat achizitie casti gaming 300-3...

Dimensiune optima teava scurgere ...

Sfat achizitie telefon cu camera/...

Nu se poate completa declaratia 2...
 Caut firma pentru lucrare bucatar...

Dimensionare țevi incalzire

Cum va merge sistemul dupa upgrad...

Cuvantul "ciunet"

Despre TERA

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

dino_zaur12

dino_zaur12

Junior Member

• Grup: Banned
TERA (The Exiled Realm of Arborea) este un MMORPG dezvoltat de Bluehole Studio, care va fi lansat in 2012 pentru PC. TERA va avea 6 rase jucabile: Aman, Castanics, Baraka, High Elves, Popori si Humans, fiecare avand 8 clase: Lancer, Warrior, Berserker, Sorcerer, Priest, Elementalist, Slayer si Archer.

Spre deosebire de celelalte MMOG-uri, TERA va avea un sistem de lupta mai realist care va inlocui clasicul sistem point and click. Astfel, distanta fata de inamic, pozitia si diferenta de gabarit vor fi elemente care vor conta in castigarea sau pierderea unei lupte. Jucatorii vor controla si economia jocului, vanzarile si cumpararile urmand sa fie facute intre jucatori, personajele NPC urmand sa joace un rol mai putin important.

Modelul de taxare al jucatorilor nu a fost in totalitate dezvaluit, existand totusi informatii ca acesta va fi de tipul subscription based model (abonamente).

O SA FIE GREU SA JOCI CU SINGURA MANA

[ http://cache.ohinternet.com/images/1/13/Awesome.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nX7wIJfrJUI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UPfc0qD2Rjs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

andreic

andreic

Very OLD Member

• Grup: Moderators
Eu nu prea inteleg in jocurile astea de ce trebuie sa lupte o femeie in costum de premiera la Hollywood ? Nu e logic... un luptator trebuie sa aibe armura si sa nu se vada nicaieri pielea altfel ar fi vulnerabil :P

Edited by andreic, 05 May 2012 - 22:25.

evon

evon

~Learning Forex~

• Grup: Senior Members

View Postandreic, on 5th May 2012, 23:23, said:

Eu nu prea inteleg in jocurile astea de ce trebuei sa lupte o femeie in costum de premiera la Hollywood ? Nu e logic... un luptator trebuie sa aibe armura si sa nu se vada nicaieri pielea altfel ar fi vulnerabil :P
magicienii nu poarta armura grea,e o lege! :nonobad:

andreic

andreic

Very OLD Member

• Grup: Moderators

View Postevon, on 5th May 2012, 23:25, said:

magicienii nu poarta armura grea,e o lege! :nonobad:
Daaaaa, atunci poarta capa completa macar nu ? :P Harry Poker nu alta...

Edited by andreic, 05 May 2012 - 22:27.

nutzu2009

nutzu2009

Member

• Grup: Members

View Postandreic, on 5th May 2012, 23:23, said:

Eu nu prea inteleg in jocurile astea de ce trebuie sa lupte o femeie in costum de premiera la Hollywood ? Nu e logic... un luptator trebuie sa aibe armura si sa nu se vada nicaieri pielea altfel ar fi vulnerabil :P
:coolspeak:
Asta voiam sa spun si eu,dar tu ai spus-o mai bine.

dino_zaur12

dino_zaur12

Junior Member

jocurile sunt ca o arta - nu tb sa fie luate in serios. Im plus e o chestie de marketig, i mean look at that body.

user033

user033

Active Member

M-am apucat si eu de Tera de 2 zile , pana acum imi place , sunt level 7 :D

dino_zaur12

dino_zaur12

Junior Member

*cu o singura mana

evon

evon

~Learning Forex~

Arata misto jocul,dar pacat ca nu are un istoric in spate,cum are world of warcraft cu seria warcraft,asta e motivul principal ca toate noile aparitii mmorpg esueaza,chiar daca is mai dezvoltate decat legendarul wow.

AdiUat

AdiUat

Junior Member

View Postevon, on 22nd May 2012, 12:49, said:

Arata misto jocul,dar pacat ca nu are un istoric in spate,cum are world of warcraft cu seria warcraft,asta e motivul principal ca toate noile aparitii mmorpg esueaza,chiar daca is mai dezvoltate decat legendarul wow.

Salut,
Echipa care l-a creat (gamelay, design) a facut si Lineage2, deci are ceva istorie. il joc din faze de testare si pot spune ca este incredibil din puntul de vedere al graficii. Dupa lansare nu  am petrecut mai mult de 15 -20 de minute zilnic, dar pot spune ca sunt profund impresionat.
Mai multe detalii gasiti pe forumul lor.

Adi

dino_zaur12

dino_zaur12

Junior Member

toate mmo au lore mai mult sau mai putin interesante

evon

evon

~Learning Forex~

View PostAdiUat, on 23rd May 2012, 12:49, said:

Salut,
Echipa care l-a creat (gamelay, design) a facut si Lineage2, deci are ceva istorie. il joc din faze de testare si pot spune ca este incredibil din puntul de vedere al graficii. Dupa lansare nu  am petrecut mai mult de 15 -20 de minute zilnic, dar pot spune ca sunt profund impresionat.
Mai multe detalii gasiti pe forumul lor.

Adi
Da,dar tine de acea povestie! cum toate filmele celebre sunt lansate dupa carti!

View Postdino_zaur12, on 23rd May 2012, 13:04, said:

toate mmo au lore mai mult sau mai putin interesante
Corect!!!! de asta wow e in top,are cel mai puternic lore! uite cate carti au click + jocul warcraft.

reddevilnb1

reddevilnb1

Senior Member

Jocul arata destul de bine.Eu totusi nu as juca acest joc cand Guild Wars 2 e atat de aproape mai ales ca are plata lunara.Totusi ce imi place la Tera sunt manevrele evazive si cum warrior poate bloca cu sabia atacurile neprimind damage. :rolleyes:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate