Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

The Expendables 2 (2012)

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#37
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
vazut. e atat de prost ca e bun. Nu am mai auzit urale in sala cand apare Chuck Norris de mult timp!

#38
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Nu stiu ce natie de ciuperci mananca aia care spun ca e bun filmu asta. Scenariul e praf, replicile sunt penibile (de plansul curcilor), iar actorii parca sunt amatori care s-au apucat ieri de facut filme.

#39
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Fiecare cu gusturile lui.

#40
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006

View PostGenjurooo, on 30 august 2012 - 18:30, said:

actorii parca sunt amatori care s-au apucat ieri de facut filme.
Actori? Batausi filmati poate :) Sa fim seriosi, nu e film la care sa iti folosesti neuronu' ci ochiu' si atat :D Daca iti plac pumnii, mitralierele si exploziile. Nici nu are alta pretentie, se hraneste cu foamea de violenta a oamenilor. Pfui! ;)

#41
quantiqus

quantiqus

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 685
  • Înscris: 31.07.2012

View PostLucian_M, on 30 august 2012 - 18:37, said:

Fiecare cu gusturile lui.

Aici nu e chiar vorba de gusturi.
Calitatea actorilor poate fi discutata obiectiv.
La fel si scenariul.




Pana la urma, nu stiu la ce se asteptau astia de-l critica asa de rau. Primul a fost prost, cum credeati ca o sa fie al doilea? E un film de actiune, cu actori de mana a doua in cinematografie (mici exceptii Arnold, Willis si Statham) dar foarte cunoscuti in filmele de actiune.
Scenariul e normal sa fie praf intrucat e scris de Stallone.

Pana la urma, o sa ma uit. Stiu ca e o prostie de film dar vreau sa-i vad pe astia toti arhicunoscuti cum impusca teroristi si dau cu bombe iar, la final, SPOILER, castiga in mod dramatic. Sau poate ii omoara Norris pe toti in secunda a doua.

#42
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View PostLucian_M, on 30 august 2012 - 18:37, said:

Fiecare cu gusturile lui.
Da, gusta halucinogene aia care-l considera film bun.
Hai sa iau doar un exemplu (desi e plin filmul de faze tampite):
Spoiler
Se potriveste ca nuca in perete.

View Postandreim77, on 30 august 2012 - 18:45, said:

Actori? Batausi filmati poate Posted Image Sa fim seriosi, nu e film la care sa iti folosesti neuronu' ci ochiu' si atat Posted Image Daca iti plac pumnii, mitralierele si exploziile. Nici nu are alta pretentie, se hraneste cu foamea de violenta a oamenilor. Pfui! Posted Image
Actorie nu inseamna doar cum reproduce dialogurile din scenariu, ci si conduita dintr-o scena anume.
Alt exemplu:
Spoiler
Incepe interesant cateva secunde asa, apoi devine lamentabila. Macar caftelile te astepti sa fie interesante intr-un astfel de film, insa numai cele in care protagonist este Jason Statham sunt nitel mai rasarite.

Bine ca aici nu e vina exclusiva a actorilor. Tine si de scenariu, coreografie si regizor (dar nici nu-i exclude pe ei, pe actori).

Edited by Genjurooo, 30 August 2012 - 18:59.


#43
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
eu tot zic ca merita vazut.
Daca te uitai cand erai mic la casetele cu VanDamme, Stallone, Lundgren, Norris, CichiCian si toti ceilalti.
Cu totii ne-am intrebat ce s-ar intampla daca s-ar uni toti intr-un film.
Iesea mai bine daca il regiza tarantino, dar oricum stallone e atat de inept incat aproape i-a iesit o comedie.

#44
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View PostdanX, on 30 august 2012 - 19:58, said:

eu tot zic ca merita vazut.
Daca te uitai cand erai mic la casetele cu VanDamme, Stallone, Lundgren, Norris, CichiCian si toti ceilalti.
Cu totii ne-am intrebat ce s-ar intampla daca s-ar uni toti intr-un film.
Posted Image Cam tarziu acum.
Mai toti in afara de Bruce Willis (si astia noi - Jet Li, Statham etc) sunt intr-un con de umbra. Lundgren, saracul, a fost mereu si daca te uiti la pagina lui pe IMDB numai in filme slabe (fara buget sau produse si regizate de necunoscuti) alege sa joace (chit ca mie-mi place si as vrea sa-l vad in rol principal in vreo superproductie, desi inclusiv el a jucat prost in asta pe care-l discutam aici).
Apropo Jet Li a jucat si el cateva secunde in film. Posted Image

Quote

Iesea mai bine daca il regiza tarantino, dar oricum stallone e atat de inept incat aproape i-a iesit o comedie.
Eu cam il foarte urasc pe Tarantino, dar in mod cert iesea mai bine decat cu Stallone (personal as fi ales Ridley Scott sau Cameron).

Totusi parca primul Expendables mi-a placut mai mult, dovada fiind ca i-am dat 7 pe IMDB (care in repertoriul meu e nota de film bun), in timp ce astuia i-am dat 5.

Edited by Genjurooo, 30 August 2012 - 21:09.


#45
bb_-

bb_-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 14.10.2011
E foarte fain filmul , merita vazut.  Are si multe faze comice , pentru mine e un film de nota 10.

#46
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View PostEngineer_xxl, on 18 august 2012 - 09:40, said:

E bine sa ignorati aceasta invincibilitate a lor si sa va bucurati ca vedeti atatea vedete ale copilariei noastre la un loc... e un film ce merita vazut pt amuzament si actiune, nu e pt cei ce cauta originalitate si filosofie.
Subscriu.

View PostGenjurooo, on 30 august 2012 - 18:30, said:

Nu stiu ce natie de ciuperci mananca aia care spun ca e bun filmu asta. Scenariul e praf, replicile sunt penibile (de plansul curcilor), iar actorii parca sunt amatori care s-au apucat ieri de facut filme.
De la filme de genul nu trebuie sa ai asteptari in ceea ce priveste "substanta" filmului, pentru ca sunt destul de simpliste, concepute pentru un public cat mai larg.

Eu nu m-am dus la cinema sa vad o intriga puternica sau o rasturnare imprevizibila de situatii, ci pentru ca, exact cum s-a mai zis, sunt toti "greii" la un loc si e ceva nou sa-i vezi adunati pe toti.

View PostdanX, on 30 august 2012 - 19:58, said:

Iesea mai bine daca il regiza tarantino, dar oricum stallone e atat de inept incat aproape i-a iesit o comedie.
Da, sa stii ca am ras mai mult decat la porcaria aia de Ted :D

#47
bogdan_z

bogdan_z

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,333
  • Înscris: 14.01.2012
nota 9.5/10 pt film.
putea fi 10/10 daca aveau si soundtrackul la fel de bun precum la primul.

replici foarte bune, actorii foarte buni, subiectul excelent, un pic de lucrat la anumite pasaje, un pic de soundtrack, dar in rest, totul e foarte bine.

de la examen(pe care l-am luat, slava domnului) am mers direct la cinema, am dat 10 lei (like a boss, as usual..), fiecare banut si drum cu metroul pana acolo dus-intors a meritat 99.99%.

:bandit: :bandit: :bandit: Astept Expendables 3 !!!

#48
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006

View Postmalls, on 06 septembrie 2012 - 20:09, said:

Eu nu m-am dus la cinema sa vad o intriga puternica sau o rasturnare imprevizibila de situatii, ci pentru ca, exact cum s-a mai zis, sunt toti "greii" la un loc si e ceva nou sa-i vezi adunati pe toti.
Eu ma asteptam ca actiunea sa fie mai de calitate (din nou doar scenele cand se caftea Statham le-am gasit acceptabile). Iar la replici si faze tampite, nu am toleranta asa mare ca altii.

#49
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View PostGenjurooo, on 09 septembrie 2012 - 19:48, said:

Eu ma asteptam ca actiunea sa fie mai de calitate (din nou doar scenele cand se caftea Statham le-am gasit acceptabile). Iar la replici si faze tampite, nu am toleranta asa mare ca altii.
Eu n-am fost impresionata nici acum si nici atunci cand eram mica de niciun film de actiune cu vreunul din astia, deci, din punctul asta de vedere, a fost atat de mediocru, de penibil si de tras de par pe cat ma asteptam sa fie. Altceva l-a facut interesant, si anume faptul ca i-au adunat pe toti, ca era interesant sa-i vezi asa batrani, dar totusi in forta, ca atunci cand ii vedeai iti aminteai de alte filme si asa mai departe.

#50
qew

qew

    Tren International

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,752
  • Înscris: 05.11.2010
Fata de prima parte care m-a plictisit , partea a doua chiar mi-a placut . Scenele de umor au fost mult mai bune si mai bine strecurate . Iar aparitia lui Chuck Norris a fost priceless .

#51
drGrudge

drGrudge

    Trollminater

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,746
  • Înscris: 27.03.2011
Poor cobra :(

A reusit mare lucru Stallone cu filmul asta. Chiar nu ma asteptam.

#52
Ovidiu93

Ovidiu93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,821
  • Înscris: 07.03.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Kr_X10iYeP8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"good thing its not 1080p or we would all be dead"

"Scroll down, your safe with us down here"

"thank god they kept swaping the scene... almost died" ...si muzica victoriei la final...

Posted Image

@malls - Nu e mediocru...e pur si simplu fain. Da, e plin de clisee dar nu asta e ideea. Nu trebuie sa il iei ca atare...e amuzant si bun tocmai datorita acestui lucru.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OBGtINJmFto?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

They still need: Steven seagall, Samuel Jackson, Harrison Ford, Clint Eastwood, Jackie Chan, Gary Oldman, Liam Neeson, Christopher Walken, Dwayne Johnson ''The Rock'', Lou Ferrigno, Sven-Ole Thorsen, Danny Trejo, Vin Diesel, Jim Carrey, George Clooney, Adam West, Tom Cruise, Tommy Lee Jones, Sean Connery, Mark Hamill and Mads Mikkelsen

Edited by Ovidiu93, 13 September 2012 - 01:34.


#53
malls

malls

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,096
  • Înscris: 28.04.2011

View PostOvidiu93, on 13 septembrie 2012 - 01:20, said:

@malls - Nu e mediocru...e pur si simplu fain. Da, e plin de clisee dar nu asta e ideea. Nu trebuie sa il iei ca atare...e amuzant si bun tocmai datorita acestui lucru.
Vezi ca ai gresit userul, eu fac parte din aia "pro", mai citeste-mi o data posturile ;)

#54
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
Super smecher fraticuleeeee!!! Pacat insa ca acest film imi arata destul de dur cat is de batran. Arnold e dus rau,de la Terminator 1 pana acum a trecut o vesnicie, Bruce parca nu fost niciodata David, Van Damme nu mai e cel din AWOL, parca Stallone mai aduce putin a Rambo. Neschimbat e Lone Wolf McQuade si intra in film pe muzica aia de-o stiam din tinerete si pe care o uitasem undeva in strafundurile amintirilor.

Speram ca Van Damme sa se lupte cu Arnold in lupta finala dar n-a fost asa :(

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate